fyrfle Mirek
 3 lutego 2020 roku, godz. 14:32

Zatrzymam się dzisiaj przy słowach Roza o Ojcu Rydzyku. Nie ma krystalicznych postaci. Dzisiaj z perspektywy czasu uważam, że plusy jego osoby i służby Polsce i Polakom przeważają. On sprawił w wielkiej mierze, ze 8 lat będziemy mieli w miarę Polskę Polaków. Jakby powiedział Mickiewicz, trawestując go,nam takich wiosen aż osiem dano, dali tacy jak Ojciec Rydzyk.

RozaR Roza
 28 listopada 2017 roku, godz. 14:30

Niestety wiedza nasz wypływa z mediów - czy się chce czy nie - ważne by źródła były różne a nie te które nam sie wydają słuszne.
Oczywiście że radio M. nie będzie wolne - ale za to nie jest podporządkowane jednej grupie która właśnie rządzi. Było tak że wszystkie dzienniki powtarzały tego samego newsa który nie miał specjalnej daty ani wydarzenia . Czyli PAP był pod kontrolą aż zjawił się Rydzyk który dopuścił do głosu naukowców inżynierów polityków którzy mieli coś do powiedzenia . To tak jakbym słuchał niekomercyjnej niezależnej muzyki i to na najwyższym poziomie . Odwzajemniam odwzajemnianie :-)

onejka onejka
 28 listopada 2017 roku, godz. 10:04

Obawiam się, że na całym świecie nie ma czegoś takiego jak niezależne media.
Przecież to jest bardzo proste i logiczne. Każdy kto zakłada jakieś media będzie propagował w nich treści miłe dla swoich własnych przekonań. Dlatego radio M. nie jest i nie będzie wolne, gdyż jest katolickie i tylko takie wartości uważa za słuszne. I żeby jasne było nie mam nic do religii.
Cenię sobie ludzi, których mądrość wypływa z ich wiedzy i przemyśleń, nie z radia, czy z telewizji.
Warto samemu czytać i analizować, a nie opierać swoje przekonania na słuchaniu tego co ktoś sobie uroił.
Dziękuję za pozdrowienia i przesyłam wzajemnie.

RozaR Roza
 28 listopada 2017 roku, godz. 1:02

Niezależne media są równie warte jak chleb.
Polecam Onejko byś czasami odwiedziła radio M. w czasie felietonow. Usłyszysz analizę najwyższych lotów. Coś czego nie ma w TVN-nie . Mam nadzieję że trafisz na coś wartościwego. Ja tak miałem . Pozdrawiam Cię .

onejka onejka
 26 listopada 2017 roku, godz. 23:41

Rozar, obawiam się, że tutaj gdzie jestem nie trafisz nigdy, gdyż jesteś z tych którymi łatwo manipulować . Wystarczy im powiedzieć, że są ważni, że ktoś tam ich okłamuje , oszukuje itd . Sam to pokazałeś, pisząc - "czemu zaraz przeciętnym"
Masz rację nie jesteś przeciętny, jesteś nieprzeciętnie zindoktrynowany . Gdybyś potrafił myśleć samodzielnie i przede wszystkim kochał Siebie, uważałbyś się za Kogoś przeciętnego. Człowiek przeciętny nie pootrzebuje mieć wrogów, (a tym bardziej wśród rodaków ) aby funkcjonować. Człowiek przeciętny, myśli, nie powiela myśli kogoś kto mu przez chwilę "polizał tyłek" , albo rzucił jakis ochłap np finansowy.
I wiesz, dla lepszego samopoczucia wyślij Rydzykowi ze stówę, choćbyś np mógł pomóc bezdomnemu, samotnej matce, kupić prezent dziecku z biednej rodziny, czy zakupy jakiejś schorowanej samotnej osobie, Nie rób tego sam broń Boże, Rydzyk zrobi to za Ciebie. Na pewno !

Dalszego "oświecenia" życzę, choć obawiam się, że tyle go zaznałeś, aż Cię oślepiło.

RozaR Roza
 24 listopada 2017 roku, godz. 19:16

Czemu zaraz przeciętnym :-)
- Czy mi się wydaje - chyba nie .
Świadomość ma swoje etapy myslimy, mówimy zgodnie z pewnym schematem wiedzy- świadomości.
Ja przeszłem trochę i rozumiem innych bo podobnie mówiłem i myslałem.
Np. Swego czasu też głupawo śmiałem się z o. Rydzyka . Doskonale rozumiem te mechanizmy bo je sam przeszłem .
Więc mądrzę się bo ja już tam byłem gdzie teraz Ty jesteś Onejko .
Kiedyś mówiłem - czemu nie pytacie lub mówicie - nie rozumiem - ale to bez sensu. Musi zajść pewna przemiana w człowieku. Wtedy go oświeci .

onejka onejka
 24 listopada 2017 roku, godz. 9:45

Rozar, ja Ci nic nie zrzucam, ja pytam skąd się bierze w bardzo przeciętnym człowieku takie coś, że stawia się wyżej innych i myśli lepiej niż inni, tzn jaki jest powód tego, że mu się tak wydaje ?
A w ogóle mnie, nic i nikt nie dziwi, co najwyżej ciekawi lub śmieszy.

fyrfle Mirek
 22 listopada 2017 roku, godz. 11:42

Wiersz powodujący w człowieku kolejne pytania i ochotę na spokojne relatywne spojrzenia w przeszłość.

RozaR Roza
 22 listopada 2017 roku, godz. 11:38

Nie do końca cię rozumiem Onejko .
Może coś konkretnego mi zarzucisz ?

onejka onejka
 22 listopada 2017 roku, godz. 9:28

Rozar jednego Ci zazdroszczę, że patrzysz na g...o, a widzisz tort .
A swoja drogą, ciekawi mnie też co jesz, że masz taki długotrwały odlot.
Pozdrawiam z troską