25 sierpnia 2014 roku, godz. 00:11

http://www.ted.com/talks/dan_gilbert_you_are_always_changing?language=pl
"Istoty ludzkie to wciąż niedokończone dzieła, które błędnie zakładają, że jest inaczej". Dan Gilbert przedstawia najnowsze badania dotyczące zjawiska, które określa "złudzeniem końca historii". Zgodnie z tym wydaje nam się, że osoba, którą teraz jesteśmy, pozostanie taka na zawsze. Wskazówka: jest zupełnie inaczej.

 18 maja 2014 roku, godz. 19:32

By się porozumieć trzeba opanować komunikację !
Co nie jest wbrew pozorom łatwą sztuką.
Nauka wyrażania siebie i słuchania, zrozumienia i wyrozumiałości - tego brakuje.
I wielu innych rzeczy ale nie będę się rozpisywał :]

 4 października 2013 roku, godz. 18:14

bo nie chcą

 21 czerwca 2010 roku, godz. 12:38

dlaczego ludzie nie potrafią sie porozumiec?- otóz dlatego, że milczą.
niestety bardzo mało ze soba rozmawiamy- czasami rzucamyslowa ale to nie jest rozmowa. uciekamy od trudnych tematów- liczy się przyjemność.
zyjemy w tragicznych czasach- gdzie pojedynczy wyraz ma określić wszystko, gdzie byle szybko byle dobrze- byle byle byle. niestety. ranimy siebie gdy przemilczamy czy też wręcz milczymy (wybacznie jeżeli zle coś odmieniam) w róznych tematach. łatwiej jest tan kilkać po klawiszach niż spojrzeć w oczy. jak sie porozumieć bez rozmowy- takiej prawdziwej z emocjami, wyrazem miny i gestem ciała- to zwyczajnie niemożliwe.
smutna rzeczywistość

 10 czerwca 2010 roku, godz. 00:07

egoizm i brak potrzeby sprawiania radości innym.

 9 czerwca 2010 roku, godz. 23:24

A mi się zdaje, że przeważnie przez technikę i nowe technologie oduczyliśmy się rozmawiać ze sobą osobiście, Kiedyś nie było internetu, smsów, wszystko było inaczej...jak dla mnie, lepiej. Internet daje nam możliwości, które nie powinny być wykorzystywane, rozmawiać tak, ale o ile to możliwe, nie rozwijać tak znajomości i nie budować na tym. Żeby kogoś lepiej zrozumieć, musisz go widzieć, znać jego/jej reakcje, jej mowę ciała. Internet stał się miejscem na wyrażanie siebie, zobacz co się dzieje na portalach społecznościowych. Setki fotek, setki durnych opisów. Do czego to wszystko dąży ? Teraz tylko zabawa, zabawa, seks, pieniądze, zabawa. Nie ma czasu na poważne rozmowy, bo przecież "jakoś to będzie" rodzice mnie utrzymują dają dużo kasy i jst dobrze, dlatego się bawie, bawie się innymi. Kiedyś wszystko załatwiało się słowem, mówionym, lub pisanym- listy. Człowiek trafi umiejętność rozmowy i porozumiewania się z sobą, gdy tego nie praktykuje, wystarczy zobaczyć i poobserwować innych. Wystarczy zobaczyć na statystyki, ale przeciętnie nastolatkowie wysyłają smsów. To są puste słowa, nie ma w nich emocji. Trzeba mieć w sobie trochę empatii, ale społeczeństwo już tego nie uczy.

Psychologia to sztuka, nie nauka.

 9 czerwca 2010 roku, godz. 18:47

Przede wszystkim wielka przepaść między nimi - poziom intelektualny. Głupiec mędrca nie zrozumie i odwrotnie.
Wszelkie różnice - poglądy, emocje, doświadczenie.

Gorzej, jeśli człowiek nie chce drugiego zrozumieć.

dlaczego ludzię nie [...]
7 odpowiedzi
Wątek na forum Cytaty.info
 9 czerwca 2010 roku, godz. 20:39

w obecnej rzeczywistości jest tyle przekonań, doktryn i stereotypów, że no cóż " człowiek człowiekowi wilkiem ". dlaczego coraz trudniej jest nam się porozumieć , stanąć i wysłuchać drugiej osoby ?? czy to za sprawą internetu , natłoku pracy czy zwykłej ludzkiej złośliwości ?

Przemyślenia
Być może nieco głębsze rozmowy niż zwyczajowo przyjęło się czytać na wszelkiego rodzaju innych - podobnych temu miejscu - stronach
27