Zebulon Z.
 18 listopada 2020 roku, godz. 18:07

@Jacob_Filth
Proszę wskazać dzieło bez twórcy. Jezus Zbawiciel powiedział, że po uczynkach ich poznacie, a gdy nie nie mają dobrych uczynków, to wtedy potrzebują pijaru.

Jacob_Filth Jot
 18 listopada 2020 roku, godz. 15:39

Oczywiście, że potrzebuję pijaru, skoro, bez względu na to, co zrobię i tak jestem uzależniony od posiadania wizerunku, jak każdy jestem obiektem interpretacji cudzych spojrzeń, przynajmniej chcę dawać konkretne treści do interpretacji, co może być widoczne we wcześniejszym komentarzu. Czasem mam wrażenie, że świat po prostu istniał i nie da się tego inaczej wytłumaczyć, był czymś ponadczasowym i szukanie wytłumaczeń dla tego zjawiska to tylko szukanie jego wcześniejszych form i wcieleń.

Oczywiście, szanuję każdą religię, chociaż sam nie jestem do końca religijny, po prostu, nie wiedzieć dlaczego, drażni mnie nieco, gdy mam wrażenie, że człowiekowi zależy na tym, aby Jego Bóg był bogiem jedynym i absolutnym, nawet Bóg zdaje się nie mieć takiego parcia na ludzkie serca. A może po prostu mam tendencję do wszczynania gufnoburzy, także przepraszam.

Zebulon Z.
 18 listopada 2020 roku, godz. 10:36

@Jacob_Filth
Jezus Zbawiciel jest postacią historyczną, ewangeliczną, ponadczasową, uniwersalną, doskonałą, od czasu Jezusa Zbawiciela liczona jest nowa era, oraz jest wzorem człowieka dla człowieka. Pijaru potrzebują duchowo - intelektualnie ułomni ludzie. Według ciebie, jak zaistniał świat materialny, nazwany umownie? Brak odpowiedzi będzie dowodem, że należysz do tych, którzy potrzebują pijaru.

Jacob_Filth Jot
 17 listopada 2020 roku, godz. 21:40

Może Chrystus to tylko megaloman i zadufany w sobie człowiek z kompleksem Boga, który celowo dążył do autodestrukcji, by zapisać się na kartach historii. A przy okazji miał dobrych ziomków od pijaru i niezłych copywriterow id kontentu na forum.

Nawiasem mówiąc, jeśli miałbym powiedzieć co to Bóg, powiedziałbym że jest bardziej interpretowaniem niż interpretacją, odbiorem nie przekazem. Ale tak sobie tylko głośno myślę w tle

yestem yestem
 17 listopada 2020 roku, godz. 19:16

Bardzo Ci dziękuję za "uświadomienie". Wybacz, nie mam zdolności pedagogicznych, ale widzę w Tobie potencjał. Pomyśl na poważnie
o Koranie.
Powodzenia. :)

Zebulon Z.
 17 listopada 2020 roku, godz. 19:03

@yestem
Niczego nie zaprzeczam tylko uświadamiam. Według ciebie jaką misję spełnił Jezus Zbawiciel?

Sol 8 ines
 17 listopada 2020 roku, godz. 18:23

Zaprzeczasz Zebulon Z. Biblii i temu co ona sama mówi
Objawienia św. Jana 22:18-21. No ale na mądrość nie ma rady
chylę czoła i powodzenia w interpretacji Słowa Bożego.
Ja nie będę się wypowiadać bo szkoda zdrowia
co tam ja mogę wiedzieć na ten temat. Miłego.

yestem yestem
 17 listopada 2020 roku, godz. 17:58

Co do Biblii, to masz rację, rzeczywiście wymaga głębokiej analizy, ale kompletnie nie zmierza do takich wniosków. Nigdzie nie jest napisane:
"że gdyby nie śmierć Jezusa Zbawiciela w zastępstwie śmierci każdego z nas, to byśmy ponieśli straszną i okrutną śmierć, którą Jezus Zbawiciel pokazał na krzyżu w zastępstwie śmierci każdego z nas".
Staraj się trzymać tekstów, albo chociaż sensu tekstów, o których piszesz,
albo może zajmij się Koranem, tylko dobrze się ubezpiecz na życie.
Muzułmanie szybko Cię nauczą, że nie należy niczego przekręcać, ani dopisywać do ksiąg.
Powodzenia. :)

Zebulon Z.
 17 listopada 2020 roku, godz. 17:04

@Sol 8
Biblia jest niezwykle obiektywna, nie jest napisana wprost. Natomiast napisana z użyciem synonimów, symboli, alegorii etc...Wymaga głębokiej analizy w wielu aspektach i szerokiej perspektywie, które zmierzają do konkluzji, że gdyby nie śmierć Jezusa Zbawiciela w zastępstwie śmierci każdego z nas, to byśmy ponieśli straszną i okrutną śmierć, którą Jezus Zbawiciel pokazał na krzyżu w zastępstwie śmierci każdego z nas (Rz. 6,23; 1P. 2,24; Hebr. 9,28)

Sol 8 ines
 17 listopada 2020 roku, godz. 12:32

Witam jeszcze raz Zebulon Z. myślałam że jasno odpowiedziałam ale widzę że się myliłam. Używasz słów które nie istnieją w Biblii np. '' w zastępstwie śmierci '' czym powodujesz zamieszanie. Jeśli podajesz wersety to przynajmniej w zrozumiałej formie np. ewangelia św. Jana 10: 15 , rozdz.15:13 , 1 list św. Jana 3:16 , list św. Pawła do Galacjan 1:4 , rozdz.2:20
i jedno pytanko bo nie wiem co to za źródło (Kpł 4) . Pozdrawiam.

Objawienia św. Jana 22:18-21
werset: 18
Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze.
werset:19
A jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze.
werset:20
Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź Panie Jezu !
werset:21
Łaska Pana Jezusa niech będzie z wszystkimi. Amen.

Zebulon Z.
 17 listopada 2020 roku, godz. 11:08

@yestem,@Sol 8
W systemie ofiarniczym starego przymierza, ofiarę za grzech w zastępstwie śmierci człowieka według hierarhii ponosiły śmierć zwierzęta (Kpł 4) Natomiast w nowym przymierzu Jezus Zbawiciel poniósł śmierć w zastępstwie śmierci każdego z nas (J. 10,15, 15,13; 1J.3,16; Gal. 1,4, 2,20)

Sol 8 ines
 17 listopada 2020 roku, godz. 7:47

Witam. Biblia jest bardzo trudna w tłumaczeniu ale jeśli Jezus oddał za nas życie to już ustanowił nowe prawo a stare nie obowiązuje czyli stary testament. Pascha obchodzona jest przez wiele religii na pamiątkę śmierci Jezusa by przypominać o nowym przymierzu które zostało zawarte. By nie składać już żadnych ofiar gdyż Jezus był doskonałą ofiarą.

''Szabat upamiętnia wyzwolenie, którego Bóg dokonał, jest więc świętowaniem daru wolności. Nazwy dni tygodnia w języku polskim swoiście naśladują religijną mentalność żydowską, przy czym centralne miejsce zajmuje niedziela, która – jako pierwszy dzień tygodnia – jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa Chrystusa''

Moim zdaniem cytaty.info to nie kościół czy organizacja religijna. Ten temat raczej nadaje się na blog. Należy wyważyć i rozsądnie żonglować religią czy polityką. Uważam że cytaty powinny służyć relaksowi i ciekawym znajomością wymianie ciekawych spostrzeżeń... gdyż

Cesarzowi, co cesarskie, Bogu, co boskie.

Miłego. Pozdrawiam.

yestem yestem
 17 listopada 2020 roku, godz. 00:03

Jakub, bardzo dziękuję za wtrącenie, gdybyś znalazł ten 100%-owy fragment na temat śmierci Jezusa w zastępstwie śmierci każdego z nas, to chętnie podyskutuję. :)

Ines, super !
Do jakich doszłaś wniosków, jeśli mogę zapytać? :)

Sol 8 ines
 16 listopada 2020 roku, godz. 23:04

ale ja sprawdziłam Łuk 22 rozdział i wersety od 14-22
werset :14
A gdy nadeszła pora, zajął miejsce przy stole, a apostołowie z nim.
werset :15
I rzekł do nich : Gorąco pragnąłem spożyć tę wieczerzę paschalną z wami przed moją męką.
werset: 16
Powiadam wam bowiem, iż nie będę jej już spożywał, aż nastąpi spełnienie w Królestwie Bożym.
werset :17
I wziąwszy kielich podziękowawszy, rzekł : Weźcie go i rozdzielcie między sobą.
werset: 18
Powiadam wam bowiem, iż odtąd nie będę pił z owocu winorośli, aż [...]

Jacob_Filth Jot
 16 listopada 2020 roku, godz. 22:15

ja się tylko wtrącę, że "śmierć w zastępstwie" zaczerpnięta jest z Łukasza, jak widać (info w 100%, nie sprawdzałem wskazanego fragmentu)