Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Życie ma smak pomarańczy na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Życie ma smak pomarańczy

Książka

Pierwsza powieść znanej autorki książek kucharskich. Po tej lekturze na pewno zapragniecie dokładki!

Claire O’Neil, zwana Nelly, zajmuje się pieczeniem ciast, jednak ma też pewien wyjątkowy talent. Tak jak każdy dobry szef kuchni potrafi wychwycić zmienne, ulotne smaki, które umykają większości z nas, tak Neely „czuje” emocje – „pomarańcza pobudza, cynamon zatrzymuje wspomnienia, a śliwka jest zadowolona z siebie”. Smaki i emocje pozwalają jej zajrzeć w głąb duszy każdego z klientów, dzięki czemu może dopasować swoje wypieki do indywidualnych potrzeb – pomoże uczcić prawdziwą miłość, przezwyciężyć strach, a nawet przeżyć żałobę i pogodzić się ze stratą kogoś bliskiego.

Kiedy jej dotychczasowe życie legło w gruzach, Neely decyduje się wrócić do rodzinnego Millcreek Valley. Cukiernia, którą tam otwiera, to cudowny, kameralny lokal, dokładnie taki, o jakim zawsze marzyła – a jednak każdy z jej nowych klientów nosi w sobie jakiś sekret, czasem mroczny, innym razem wyjątkowo intrygujący.

Smakowita lektura (...). Niczym najlepszy szef kuchni  Judith Fertig łączy historię utalentowanej adeptki sztuki cukierniczej, która rozpoczyna wszystko od nowa w rodzinnym miasteczku gdzieś na Środkowym Zachodzie, z intrygującą zagadką z czasów Wielkiej Depresji.

Beatriz Williams, autorka „Zanim mnie pokochasz”

Na przykładzie niewielkiego miasteczka pełnego głęboko skrywanych sekretów i tajemnic z przeszłości Fertig udowadnia czytelnikowi, że przyjaźń, rodzina i pyszne jedzenie potrafią leczyć stare rany. Prawdziwa uczta dla zmysłów.

Jill Shalvis, autorka „Szczęśliwej przystani”

W swojej niezwykłej powieści Fertig serwuje nam wielowarstwową historię rodziny i miłości, straconych, a potem odnalezionych (..). Szczypta realizmu magicznego intryguje dodatkowo.

RT Book Reviews

Autorka książek kucharskich Judith Fertig dorastała na Środkowym Zachodzie, studiowała i uczyła się gotowania w Europie, a obecnie mieszka w Kansas City. Wymieniana przez „Saveur Magazine” jako „ikona świata kulinarnego”, Fertig pisze książki kucharskie, które odzwierciedlają jej miłość do chleba, pieczenia, grillowania i fantastycznych potraw.

Życie ma smak pomarańczy
Brak tekstów
Książka autorstwa Judith Fertig
Życie ma smak pomarańczy
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Oprawa: miękka
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 312
ISBN: 978-83-8069-330-2
Tłumaczenie: Anna Kłosiewicz

Brak aktywności.