Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Z Widokiem Na Wschód Słońca na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Z Widokiem Na Wschód Słońca

Książka

Powieść, w której słońce skrzy się na powierzchni lazurowego morza, a w powietrzu niesie się zapach pomarańczy. Do czasu.

 

Latem 1972 roku skąpana w słońcu Famagusta jest głównym kurortem na Cyprze. Ambitne małżeństwo Papakostów otwiera tam wspaniały hotel, w którym Grecy i Turcy pracują razem w harmonii. Przy jednej ulicy mieszkają rodziny greckie i tureckie, a panie domu spotykają się w tym samym salonie piękności, gdzie z wałkami na włosach rozmawiają o wszystkim, tylko nie o zamieszkach na tle etnicznym, które ogarnęły resztę wyspy.

Jednak pod fasadą blichtru i przepychu także w Famaguście narasta napięcie. KiedyGrecy przeprowadzają zamach stanu, miasto pogrąża się w chaosie. Zaprzyjaźnione matki czekają na synów walczących o swoją wyspę, lecz przeciwko sobie. Gdy tureckie patrole zaczynają plądrować domy, luksusowy hotel Papakostów wydaje się ostatnim bezpiecznym miejscem. Tylko jedna osoba wie, że w podziemnych spiżarniach budynku ukryte jest coś cenniejszego niż żywność. Kiedy miasto stacza się w otchłań szaleństwa, w Famaguście pozostają dwie rodziny.

To ich historia.

Inne książki

Nić
0 cytatów

Książki na literę

Wydawnictwo Albatros
Oprawa: zintegrowana
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-7985-755-5
Tłumaczenie: Maria Olejniczak-Skarsgard
Okładka:
Z Widokiem Na Wschód Słońca

Brak aktywności.