Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Z głębi mroku na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Z głębi mroku

Książka

Edynburg ma się wkrótce stać siedzibą pierwszego od blisko trzystu lat parlamentu Szkocji. Z uwagi na to, że budynki parlamentu powstają w środku rejonu podległego komisariatowi na St. Leonard's, detektyw inspektor John Rebus zostaje mianowany łącznikiem policji do spraw z tym związanych.

Queensberry House stanowi nie tylko siedzibę przyszłych władz ustawodawczych, ale jest także miejscem, gdzie wedle legendy pewien szaleniec upiekł na rożnie młodego mężczyznę. Kiedy podczas remontu budynku odsłonięte zostaje palenisko pałacowej kuchni, w którym zginął ów młodzieniec, ekipa znajduje w nim ofiarę morderstwa popełnionego znacznie bliżej naszych czasów. Kilka dni później znalezione zostaje kolejne ciało. Tym razem ofiarą okazuje się kandydat na posła do szkockiego parlamentu, a wszyscy wokół zaczynają wywierać na Rebusa potężną presję, żądając natychmiastowych odpowiedzi.

Ktoś ma zamiar zbić na niepodległości Szkocji ogromny majątek, a kiedy w rachubę wchodzą ogromne pieniądze, wszystko zaczyna tonąć w mroku…

Ian Rankin urodzony w 1960 w Królestwie Fife jest absolwentem Uniwersytetu Edynburskiego. Po skończeniu nauki pracował jako zbieracz winogron, świniopas, poborca podatkowy, badacz alkoholu, dziennikarz piszący o sprzęcie hi-fi i punkowy muzyk. Jego pierwsza powieść z Rebusem zatytułowana Supełki i krzyżyki wyszła w roku 1987 i od tej pory jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, a także zdobywają sobie coraz większą popularność w USA. Został wybrany na członka Towarzystwa Hawthorna , jak również zdobył prestiżową Nagrodę Chandlera-Fulbrighta i nagrodzony został dwoma "Sztyletami" CWA** za krótkie opowiadania. W 1997 jego powieść Black & Blue zdobyła Złoty Sztylet Macallan*** CWA oraz została nominowana do nagrody "Edgara" za najlepszą powieść roku, przyznawanej przez Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Sensacyjnych. Powieści Black & Blue, The Hanging Garden, Dead Souls i Mortal Causes stały się podstawą scenariuszy spektakli telewizyjnych w telewizji ITV, w których w roli inspektora Rebusa wystąpił John Hannah. Powieść Dead Souls będąca dziesiątą z kolei w serii z inspektorem Rebusem została w 1999 nominowana do Nagrody Złotego Sztyletu CWA. Obdarzony tytułem Absolwenta Roku Uniwersytetu Edynburskiego, Ian Rankin otrzymał także dwa honorowe doktoraty: jeden w 1999 na Uniwersytecie Abertay Dundee i drugi niedawno na Uniwersytecie St. Andrews. Mieszka w Edynburgu z żoną i dwoma synami.

Rok wydania: 2003

Stron: 515

Oprawa: broszura

Format: 125/183

Pakowanie: 28

Tłumacz: Lech Z. Żołędziowski

Z głębi mroku
Brak tekstów
Książka autorstwa Ian Rankin
Z głębi mroku
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 125/183
Liczba stron: 515
ISBN: 83-7298-420-4
Tłumaczenie: Lech Z.

Brak aktywności.