Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Sztuka porządkowania życia po szwedzku na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Sztuka porządkowania życia po szwedzku

Książka

Döstädning po szwedzku oznacza porządkowanie przed śmiercią, wyrzucanie wszystkich niepotrzebnych rzeczy, kiedy czujemy, że zbliża się czas odejścia. To, że któregoś dnia umrzemy, jest pewne. Jednak to, co zrobimy ze zgromadzonym dobytkiem, jest naszą decyzją. Każdy z nas zmierzy się z tym problemem. Im prędzej, tym lepiej – dzięki temu zaoszczędzimy wysiłku naszym bliskim.

Margareta Magnusson z typowo skandynawskim, ciepłym poczuciem humoru zachęca do pokochania minimalizmu i pozostawienia po sobie tylko tego, co inni będą chcieli oglądać. Jej radykalna, a przy tym pełna uroku metoda pozwala zmienić podejście do otaczającej przestrzeni i zbieranych przez lata przedmiotów, a przy tym ułatwia rozmowę w rodzinnym kręgu na ten najtrudniejszy temat.

Margareta Magnusson jest, jak sama pisze, w wieku między osiemdziesiąt a sto lat. Urodziła się w Szwecji, a mieszkała w różnych zakątkach świata. Ukończyła Beckmans College of Design, a jej prace artystyczne były prezentowane w galeriach od Hongkongu po Singapur. Ma pięcioro dzieci, mieszka w Sztokholmie otoczona przedmiotami, które lubi.

Sztuka porządkowania życia po szwedzku to światowy bestseller, który zaskakuje przenikliwością i uroczym stylem.

„The New York Times”

Po latach panowania Marie Kondo przyszedł czas na Margaretę Magnusson – orędowniczkę powolnego porządkowania. Zamiast praktykować popularną zasadę Kondo „wszystko albo nic”, która ma pomóc rozprawić się z bałaganem szybko i skutecznie, Magnusson namawia do sprzątania krok po kroku. W końcu mamy całe życie, żeby się uporządkować.

„Vogue”

Mała objętość, a tyle mądrości… wyłożonej wprost i bez sentymentów, za to z poczuciem humoru.

„The Washington Post”

Książki na literę

Wydawnictwo Buchmann
Oprawa: twarda
Format: 13.5 x 20.2 cm
Liczba stron: 128
ISBN: 978-83-280-6042-5
Tłumaczenie: Jerzy Malinowski
Data wprowadzenia: dn. 3 października 2018 roku
Okładka:
Sztuka porządkowania życia po szwedzku

Brak aktywności.