Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Sztuka prowadzenia polskiej polityki pieniężnej w realiach XXI wieku na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Sztuka prowadzenia polskiej polityki pieniężnej w realiach XXI wieku

Książka

DATA PREMIERY: 9 MARCA

W ostatnich latach znaczenie instytucji monetarnych w gospodarce poszczególnych krajów zaczęło stopniowo wzrastać. Banki centralne stają się coraz bardziej potężnymi instytucjami. Zdaniem Eryka Łona ostatni kryzys gospodarczy z lat 2008-2009, a także epidemia koronawirusa mogą doprowadzić do przewartościowania sposobu myślenia o roli banków centralnych. W swojej książce omawia międzynarodowe i krajowe makroekonomiczne uwarunkowania prowadzenia polskiej polityki pieniężnej. Zastanawia się, jakie wyzwania stoją dziś przed polską polityką pieniężną i jaki model jej prowadzenia byłby najskuteczniejszy, aby służyła ona jak najlepiej polskiej gospodarce.

„Autor w sposób odważny i zdecydowany przedstawia swoje poglądy na temat pożądanego charakteru polskiej polityki pieniężnej. Kładzie nacisk na to, że polski bank centralny powinien tak prowadzić politykę pieniężną, aby nie tylko sprzyjało to szybkiemu wzrostowi gospodarczemu, lecz także aby wpływało to korzystnie na sytuację polskich pracowników. To wszystko razem każe upatrywać w profesorze Eryku Łonie wybitnego przedstawiciela społecznej szkoły polskiej ekonomii, czyli tego jej odłamu, który uwzględnia to, że gospodarka polska powinna być w pełni tego słowa znaczeniu społeczną gospodarką rynkową.

Profesor Eryk Łon po raz kolejny dowiódł swojego patriotyzmu gospodarczego, co wyraża się także w konsekwentnej obronie złotego oraz prawa Polski do prowadzenia własnej polityki pieniężnej”.

Z recenzji prof. dr hab. Jerzego Olszewskiego

Rok wydania: 2021

Stron: 188

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Format: 140x205

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 9 marca 2021

Sztuka prowadzenia polskiej polityki pieniężnej w realiach XXI wieku
Brak tekstów
Książka autorstwa Eryk Łon
Sztuka prowadzenia polskiej polityki pieniężnej w realiach XXI wieku
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 140x205
Liczba stron: 188
ISBN: 978-83-8202-155-4
Tłumaczenie: Anna Krawczyk-Łaskarzewska
Data wprowadzenia: dn. 9 marca 2021 roku

Brak aktywności.