Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Rymy życia i śmierci na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Rymy życia i śmierci

Książka

Każdy, kto kiedykolwiek zastanawiał się, jak pisarz kreśli postaci, i chciał zgłębić tajniki jego pracy, będzie miał okazję przyjrzeć się warsztatowi pisarskiemu od podszewki. Rymy życia i śmierci bowiem to fascynująca „opowieść o snuciu opowieści”.

Oz, przedstawiając kilka godzin z życia anonimowego pisarza mieszkającego w Tel Awiwie, który przesiaduje w kawiarni, spotyka się z czytelnikami, spaceruje ulicami nocnego miasta, pozwala nam wniknąć w demiurgiczną wyobraźnię twórcy. Pisarz, obserwując i wyławiając z tłumu poszczególne osoby, nadaje im imiona i wymyśla biografie. Łącząc barwne szczegóły, splatając z pozoru oderwane od siebie wątki, tak gęstą materię życia w całej jego różnorodności.

Amos Oz, z charakterystyczną dla siebie wrażliwością i wnikliwą znajomością ludzkiej natury, pokazując nam proces powstawania fabuły, jednocześnie pozwala nam o tym zapomnieć i dać się porwać opowieści.

Rymy życia i śmierci
Brak tekstów
Książka autorstwa Amos Oz
Rymy życia i śmierci
Dom Wydawniczy REBIS
Oprawa: płótnopodobna z obwolutą
Format: 128 x 197
Liczba stron: 120
Wydanie: 1 (2008)
ISBN: 978-83-7510-050-1
Tłumaczenie: Leszek Kwiatkowski

2020-04-02, godz. 23:52

kuloodporna dodał(a) do zeszytu tekst [...] cały świat bez [...] autorstwa Amos Oz