Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Radiofonia w Polsce na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Radiofonia w Polsce

Książka

Zarys dziejów

Jak powstało Polskie Radio? O czym rozmawiali Szczepko i Tońko? Czym był detefon i jak działa radio cyfrowe?

 

Marcin Hermanowski prowadzi czytelnika od początków radiofonii na świecie oraz na ziemiach polskich, przez II wojnę światową, kolejne zmiany ustrojowe, aż po współczesne radio cyfrowe. Historia Polskiego Radia rozpoczęła się w 1926 roku i mimo wielu politycznych, społecznych oraz technicznych zmian, to medium nadal towarzyszy nam na co dzień i dostosowuje się do współczesnego świata.

Radiofonia w Polsce jest książką dla pasjonatów i amatorów – każdy zainteresowany powstaniem, działaniem, rozpowszechnianiem i rozwojem radia znajdzie tu zarówno solidną syntezę naukową jak i moc radiowych ciekawostek.

 

Marcin Hermanowski – doktor nauk humanistycznych. Autor publikacji naukowych dotyczących mediów i komunikowania. Przez kilkanaście lat pracował w poznańskich stacjach radiowych: Uni-Radio, RMI FM, Radio S Poznań, Radio Eska, Radio 107,4 Super FM czy Radio Eska Rock. Wykładowca związany przez dwie dekady z Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych w Poznaniu, obecnie adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji i mediów, jest psychoterapeutą w trakcie szkolenia w Laboratorium Psychoedukacji.

 

Rok wydania: 2018

Stron: 338

Oprawa: twarda

Format: 165x230

Pakowanie: 5

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 27 kwiecień 2018

Radiofonia w Polsce
Brak tekstów
Książka autorstwa Marcin Hermanowski
Radiofonia w Polsce
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: twarda
Format: 165x230
Liczba stron: 338
ISBN: 978-83-8116-295-1

Brak aktywności.