Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Od kuchni na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Od kuchni

Książka

NAKŁAD WYCZERPANY. NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAKUPU KSIĄŻKI.

 

W pamiętającym lepsze czasy hotelu Imperial szef kuchni Gabriel Lightfoot ma doprowadzić kuchnię do dawnej świetności. Trudno jednak o zachowanie uczciwości - i zdrowia psychicznego - wobec sprzecznych częstokroć wymagań barwnego, wielonarodowego personelu, czujnego kierownictwa i wspólników, z którymi po cichu planuje uruchomienie własnej restauracji. Pomimo stresu wszystko wskazuje na to, że ciężka praca przyniesie rezultaty...

Dopóki nie dojdzie do odkrycia w kuchni zwłok nocnego portiera. Jest to mała, samotna śmierć - wystarcza jednak do zakłócenia niepewnej równowagi życia Gabe'a.

Dochodzi też do innych komplikacji: ojciec Gabriela umiera na raka, narzeczona spodziewa się więcej po ich związku, a kierownik restauracji najwyraźniej robi jakieś lewe interesy.

Pojawia się Lena, młoda kobieta o zagadkowej urodzie, w niezrozumiały sposób związana ze śmiercią portiera. Będący pod jej urokiem Gabriel podejmuje decyzję, której konsekwencje postawią go przed nagą prawdą o sobie, gruntownie odmienią jego życie - i przyszłość, której jeszcze niedawno pragnął.

Od kuchni Moniki Ali to zapierający dech w piersiach ciąg dalszy Brick Lane, zarazem portret człowieka na krawędzi i wiele mówiący, niezbyt przyjemny rzut oka na tygiel naszego współczesnego życia. Książka potwierdza pozycję Moniki Ali nie tylko jako wybitnej pisarski, ale również przenikliwej obserwatorki dramatów nowoczesności.

"Mądrość i wirtuozeria, jakie niewielu pisarzy osiąga w przeciągu całej kariery." "Sunday Times"

"Język Ali jest imponujący, niemal poetycki, pełen pięknych pomysłów." "Mail on Sunday"

"Powieść zaskakująca głębią i wigorem; zasługuje na trwałe miejsce w sercach czytelników." "Gurdian"

Monica Ali urodziła się w 1967 roku w Dakce, stolicy Bangladeszu.

Kiedy miała trzy lata, rodzice wyemigrowali do Anglii, gdzie się wychowała. Studiowała filozofię, nauki polityczne oraz ekonomię na uniwersytecie w Oxfordzie.

Jej debiut literacki, powieść Brick Lane, w mistrzowski sposób łączy tematy bliskie bangladeskim emigrantom - rasizm, kwestię tożsamości oraz znaczenia rodziny w wielokulturowej Anglii. Książkę przetłumaczono na trzydzieści języków, a jej polskie wydanie, wielokrotnie wznawiane, zdobyło uznanie szerokiej rzeszy czytelników, sprzedając się w wielotysięcznym nakładzie.

W 2007 roku powstał film o tym samym tytule, który został nagrodzony przez europejski przemysł filmowy za reżyserię oraz scenariusz.

Jej długo oczekiwana druga powieść, Od kuchni, zdobyła uznanie krytyków i odniosła sukces w Wielkiej Brytanii. Sprzedano prawa do tłumaczeń na trzynaście języków.

Monica Ali została nominowanado Granta Best of Young British Novelist oraz Man Booker Prize - prestiżowych brytyjskich nagród dla ważnych osiągnięć literatury współczesnej.

Rok wydania: 2010

Stron: 516

Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami

Format: 135x205

Pakowanie: 10

Tłumacz: Jacek Spólny

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 29 czerwca 2010

Książki na literę

Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Format: 135x205
Liczba stron: 516
ISBN: 978-83-7506-467-4
Tłumaczenie: Jacek Spólny
Data wprowadzenia: dn. 29 czerwca 2010 roku
Okładka:
Od kuchni

Brak aktywności.