Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Na Zachód po trupie Polski na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Na Zachód po trupie Polski

Książka

DATA PREMIERY: 9 MARCA

Książka niezwykle aktualna, opierająca się na dokumentach z rosyjskich archiwów, zadaje kłam najnowszej propagandzie historycznej Putina, która powiela stalinowskie fałszerstwa, a której ostrze skierowane jest głównie przeciwko Polsce. Pokazuje historię przygotowań sowieckich do wojny napastniczej, szczególnie intensywnych od przełomu roku 1929/30. Koncepcja wojenna którą rozwinął Michaił Tuchaczewski w styczniu 1930 przewidywała zmasowane użycie czołgów, samolotów oraz gazów bojowych. Głównym celem tego zmasowanego ataku miała być Polska, która w przekonaniu Stalina i jego towarzyszy była barierą w drodze na Zachód, do Niemiec, do serca Europy.

Dzięki analizie nowych i dotąd nieznanych dokumentów z archiwów moskiewskich, autor daje sugestywny obraz sowieckiej polityki zagranicznej tego okresu. Wynika z niej, jak od samych początków istnienia Rosji radzieckiej, jej kierownictwo padnięte było jedną myślą - podboju zachodniej Europy.

Znajdujemy w niej dowody na ofensywną i agresywną politykę Moskwy lat 20. i 30. Bogdan Musiał zebrał wstrząsające wypowiedzi czołowych polityków radzieckich jak Stalin, Tuchaczewski czy Mołotow oraz liczne źródła sowieckiej jednoznacznie wskazujące na ekspansjonistyczne ambicje ZSRR. Po jej lekturze nie ma wątpliwości, że pierwszą ofiarą nowej polityki sowieckiej miała być II RP.

Rok wydania: 2021

Stron: 480

Oprawa: twarda z obwolutą

Format: 165x235

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 9 marca 2021

Na Zachód po trupie Polski
Brak tekstów
Książka autorstwa Bogdan Musiał
Na Zachód po trupie Polski
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: brochure_with_wings
Format: 165x235
Liczba stron: 480
ISBN: 978-83-8202-030-4
Tłumaczenie: Agnieszka Hałas
Data wprowadzenia: dn. 9 marca 2021 roku

Brak aktywności.