Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Ja, Tamara na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Ja, Tamara

Książka

Powieść o Tamarze Łempickiej

DATA PREMIERY: 21 KWIETNIA

Pierwsza, fascynująca powieść o największej polskiej malarce, Tamarze Łempickiej (1898 – 1980). Genialne obrazy i arcybarwne życie. Podróże do Włoch, Niemiec, Ameryki. Dramatyczne okoliczności wydostania się z bolszewickiej Rosji za cenę, która, jak przekonująco pokazuje Grzegorz Musiał, nie pozwoli już nigdy uzyskać spokoju. Pytanie - czy Tamarze na życiowym spokoju zależało? Na ołtarzu sztuki składała ofiary, które prowadziły do wyniszczenia. Była ona niebywałym kłębowiskiem sprzeczności. I świadkiem epoki. Znała wszystkich wielkich artystów, którzy w okresie międzywojennym w Paryżu mieszkali i do Paryża zjeżdżali: Pablo Picasso, André Gide, Jean Cocteau, Gertruda Stein, Coco Chanel, Marlena Dietrich. Ekscentryczna Tamara w powieści Musiała to postać absolutnie niepodległa, skrajnie odważna, swoją niezależnością często raniąca najbliższych.

Łempicka demaskuje mielizny części paryskiej bohemy znajdującej się pod urokiem i wpływami sowieckiej Rosji, jednocześnie wchodzi w ten świat, nie potrafi sobie niczego odmówić, a szczególnie narkotyków i zapładniających ją twórczo erotycznych podbojów, z których łatwo się rozgrzesza. Grzegorz Musiał namalował postać, którą najpierw chcemy potępić, by za chwilę wielbić.

Życie przegrane? Życie wygrane? Tę powieść trzeba koniecznie przeczytać.

Pierwsze wydanie Ja, Tamara Grzegorza Musiała, w odmiennej szacie graficznej ukazało się w wydawnictwie Epigram w 2019 roku. Obecne wydanie jest przejrzane i poprawione przez autora.

Rok wydania: 2020

Stron: 584

Oprawa: twarda z obwolutą

Format: 155x235

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 21 kwietnia 2020

Ja, Tamara
Brak tekstów
Książka autorstwa Grzegorz Musiał
Ja, Tamara
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa: brochure_with_wings
Format: 155x235
Liczba stron: 584
ISBN: 978-83-8116-890-8
Data wprowadzenia: dn. 21 kwietnia 2020 roku

Brak aktywności.