Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Edukacja dziecka pod brytyjskim nadzorem na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Edukacja dziecka pod brytyjskim nadzorem

Książka

                        Najwybitniejszy współczesny pisarz afrykański

We wszystkich siedemnastu znakomicie napisanych tekstach tego tomu dominuje pełen charakterystycznego umiaru i wrażliwy na niuanse głos Chinuy Achebe.

W przedmowie autor opowiada o historycznej wizycie w rodzinnej Nigerii z okazji pięćdziesiątej rocznicy ukazania się Wszystko rozpada się, samochodowej katastrofie sprzed dwudziestu lat i symbolicznym wymiarze wyboru Baracka Obamy na prezydenta USA. Z kolei w tytułowym eseju maluje żywy obraz dorastania w kolonialnej Nigerii oraz życia w "miejscu pośrednim", przywołując zarówno pogodne wspomnienia lektur ze szkoły średniej, jak i bolesne aspekty brytyjskich rządów. W Prawdziwym imieniu zastanawia się nad diasporą Afroamerykanów, by - przywołując wypowiedzi Langstona Hughesa i Jamesa Baldwina - skoncentrować się nad wagą pytania: "skąd przychodzisz". Skomplikowane problemy polityki i historii afrykańskiej pojawiają się w esejach Czym dla mnie jest

Nigeria?, Zszargane imię Afryki oraz Polityka i politycy języka w literaturze afrykańskiej. Swe niezwykłe życie rodzinne Achebe opisuje w szkicach Mój tata i ja oraz Moje córki, gdzie przedstawia wpływ chrześcijańskich misjonarzy na jego ojca oraz kulturowy szok, jakim było wychowywanie w USA "brązowych" dzieci.

Ujmująco osobisty, zdyscyplinowany myślowo i bardzo głęboki zbiór esejów Edukacja dziecka pod brytyjskim nadzorem to nieodzowne uzupełnienie beletrystycznych dzieł wielkiego afrykańskiego mistrza.

"Literatura afrykańska jest nie do pomyślenia bez dzieł Chinuy Achebe. Jego pasja, inteligencja i przenikliwość są wprost niezrównane!".

                                                          Toni Morrison, laureatka Nagrody Nobla

Rok wydania: 2013

Stron: 184

Oprawa: broszurowa

Format: 135x205

Pakowanie: 20

Tłumacz: Jerzy Łoziński

Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 18 marca 2013

Edukacja dziecka pod brytyjskim nadzorem
Brak tekstów
Książka autorstwa Chinua Achebe
Edukacja dziecka pod brytyjskim nadzorem
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 135x205
Liczba stron: 184
ISBN: 978-83-7506-681-4
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Data wprowadzenia: dn. 18 marca 2013 roku

Brak aktywności.