Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Danny mistrz świata na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Danny mistrz świata

Książka

Nakład wyczerpany. Nie ma możliwości zakupu książki.

 

Danny jest zachwycony swoim ojcem, wyobraźcie więc sobie jego zdumienie, kiedy dowiaduje się, że tato łamie prawo! Dorośli czasem również nie przestrzegają reguł, Danny jednak wie, że ojciec jest dobrym człowiekiem, życzliwym, rzutkim i pełnym ekscytujących pomysłów. Razem z nimi przeżyjcie przygodę, kiedy decydują się zrealizować najśmielszy i najbardziej niebezpieczny ze wszystkich planów!

Danny mistrz świata to jedna z tych niewielu książek Roalda Dahla, które oparł na własnych doświadczeniach. Kiedy przeniósł się do hrabstwa Buckingham, zaprzyjaźnił się z mężczyzną imieniem Claude, który pracował u miejscowego rzeźnika. Claude uwielbiał podprowadzać różne rzeczy i we dwójkę wypuszczali się czasem do lasu, aby łapać bażanty. Dahlowi nigdy się to nie udało, ale bardzo lubił nastrój przygody. Dzieci Dahla, podobnie jak Danny, nauczyły się prowadzić samochód bardzo wcześnie. Jedna z jego córek, Ofelia, umiała to robić już w wieku dziesięciu lat! Wóz występujący w tej opowieści nawiązuje do jasnoniebieskiego wozu, który stał w ogrodzie Roalda Dahla.

Rok wydania: 2005

Stron: 216

Oprawa: broszurowa

Format: 125x195

Pakowanie: 20

Tłumacz: Jerzy Łoziński

Danny mistrz świata
Brak tekstów
Książka autorstwa Roald Dahl
Danny mistrz świata
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 125x195
Liczba stron: 216
ISBN: 83-7298-867-6
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński

Brak aktywności.