Brak tekstów

Nie dodaliśmy jeszcze żadnych tekstów z książki Babski blues na naszych stronach. Gdy to się stanie, teksty pojawią się na tej podstronie.

Jeśli chcesz, przejdź do strony głównej, aby przeczytać myśli, wiersze i opowiadania autorów strony Cytaty.info.

Babski blues

Książka

Większość chłopców była dla mnie za słaba.

Zbyt łatwo mi się nimi manipulowało. Młoda kobieta świadoma potęgi swego seksualizmu to rzadkie zjawisko, ale zarazem istota nie do pokonania. A jeśli dodatkowo obdarzona jest finezją, talentem i szczyptą tej szalonej brawury - bo nie mogę tego nazwać pewnością siebie - którą podsyca w niej matka wariatka i ojciec alkoholik, to nic jej nie powstrzyma. Taka właśnie byłam: niezatapialna, niepokonana, niepohamowana.

W swoim przełomowym bestsellerze Strach przed lataniem Erica Jong nauczyła nas latać, w Babskim bluesie uczy nas lądować.

Leila, matka i światowej sławy artystka, jest prawdziwą kobietą swoich czasów. Dojrzewała w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, kiedy to szukała ucieczki i zapomnienia w narkotykach, romansach, markowym winie, podróżach po świecie - a nawet w małżeństwie i macierzyństwie. Teraz Leila jest obsesyjnie zakochana w znacznie młodszym od siebie mężczyźnie, który zabiera ją na wyżyny rozkoszy, lecz potem odchodzi, a ona czuje się pusta, zdradzona i bezwartościowa.

Próby uwolnienia się od erotycznego nałogu dają początek zmysłowej i duchowej odysei, która prowadzi od spotkań Alkoholików Anonimowych do brutalnego performance w ponurym nocnym klubie w East Village, od snobistycznych przyjęć w nowojorskim światku rozmaitych znakomitości, malarzy, marszandów, narkomanów i "tandetnych dzidź" do związku z antykwariuszem-milionerem. Po drodze poznaje reguły miłości i tajemnicę szczęścia.

Erica Jong jest bestsellerową autorką powieści Strach przed lataniem, Jak ocalić swoje życie, Fanny, Parachutes and Kisses i Serenissima, jak również pięciu tomików poezji, książeczki dla dzieci i kanonicznej rozprawy o czarownicach. Wraz z mężem i córką mieszka po trosze w Nowym Jorku, w Connecticut i w Vermoncie.

"Książka ważna i na czasie […], przezabawna […], Leila to najciekawsza z dotychczasowych bohaterek powieści Jong".

"Elle"

"Babski blues to odurzający koktajl seksualnej obsesji, narkomanii, alkoholizmu i autodestrukcji".

"Chicago Sun-Times"

Bestseller "New York Timesa"

"Powieść pulsująca życiem, dowcipna i szczera".

"Washington Post"

Rok wydania: 2004

Stron: 348

Oprawa: broszura

Format: 125/183

Pakowanie: 16

Tłumacz: Tomasz Bieroń

Babski blues
Brak tekstów
Książka autorstwa Erica Jong
Babski blues
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Format: 125/183
Liczba stron: 348
ISBN: 83-7298-512-X
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń

Brak aktywności.