4 marca 2018 roku, godz. 19:57 10,9°C

Rachunek po bitwie

Rachunek po bitwie

Cała ta wojenka medialna o ,,polskich obozach zagłady” i wszystkim co było wokół tego – niewątpliwie podniosła ciśnienie dla wielu.
Przebieg tej bitwy był już zapowiedziany chyba kilkanaście lat temu przez głównego rabina i dokładnie tak przebiegał . Cała masa fakniusów o zasięgu światowym a naprzeciw kontrakcje Polaków w intrenecie – chyba skuteczne.
Nie wiem czy to zamieszanie było wykreowane z określonymi celami itp. – nie wiem .
Wiem że temat podniesiony stanie się omawiany i ,,policzony”
Tak więc wynika że na tle II wojny,- nie masz narodu nad naród Polski. Nie ma lepszego – a jak ktoś ma jakąś propozycję niech wskaże. Ze wszelakich wskazań, statystyk wychodzi że są Polacy i długo nic. Nie masz nad Polaków – i już .
Wszyscy w czasie tej wojny kolaborowali instytucjonalnie z Niemco-faszystami albo z Sowietami w tym i Żydzi. Wychodzi nawet że współpraca Żydów, była nie tylko powszechna ale daleka od norm określających dla Polaka godność człowieka . Co tu dużo mówić zhańbili się przeraźliwie.
Dla Polski wojna nie skończyła się wraz z czterdziestym piątym rokiem i mieliśmy dalszą część haniebnych czynów narodów Europy . W Anglii , USA lub Francji ale najbardziej przykra była defilada w Londynie bez Polaków. Co do narodu Żydowskiego to kolaborował całą gębą z Sowietami i aktywnie uczestniczył w mordach na Polkach. Elita Polska została wytępiona a jej miejsce zajęli przechrzczeni Żydzi , Rosjanie oraz Polacy z marginesu.
Sumując – Żydzi kolaborowali z oboma okupantami przyczyniając się do mordowania własnego narodu jak i Polaków . Ich działania miały wymiar antypolski oraz były niezwykle brutalne. Potrafili mordować tych którzy pomagali Żydom a nawet prowadzić obozy podobne do Oświęcimia.
Podsumowanie to może wydawać się pewnym zaskoczeniem , co zresztą nie dziwi bo dostęp do informacji w tym temacie był ograniczony .Wystarczy jednak trochę chęci i wynik wyjść musi taki sam
Na koniec należy przypomnieć bo niektórzy zaczynają mieć dziwne poczucie winy .
NIE MASZ W TEJ WOJNIE WIĘKSZEGO NARODU JAK POLACY !!!
Amen

RozaR Roza
 9 marca 2018 roku, godz. 00:55

Słusznie cytaty to nie jest dobre miejsce na trudne tematy. Tu się pisze o miłości. Ale !? Na tym portalu nie ma cenzury i wiem że nikt mi tekstu nie wykasuje - więc publikuję i często poprawiam ( publikacja mobilizuje do korekty) a potem publikuję na publixo . Ważne że tekst został zachowany. Pozdrawiam .
Jednak warto mierzyć się z propagandą - nie dać za wygraną .

dark smurf default
 9 marca 2018 roku, godz. 00:15

Rozumiem Cię Rozar.. wychodzi na to że cytaty to niewłaściwe miejsce na takie tematy.. kiedyś też próbowałem i słabo to wychodziło.. nikt tu nie przychodzi po takie zagadnienia.. widocznie trzeba podkasać rękawy i brać się za poezję i przyjemniejsze tematy.

P.S.
Oni chcą 'przeminęło z wiatrem' i społecznego ładu budowanego na podmiecionym dywanie (faszystowski imperializm i islamizację?).. a my sprawiedliwości - nie ponosząc ceny i może w tym tkwi absurd.. więc nazywają nas chłopcami :( a przecież nikt tu nikogo [...]

RozaR Roza
 8 marca 2018 roku, godz. 15:19

,,Eli­ta Pol­ska zos­tała wytępiona a jej miej­sce zajęli przechrzcze­ni Żydzi , Ros­ja­nie oraz Po­lacy z mar­gi­nesu"
Zdanie wydaje się oczywiste. Nie ma tu nic o społeczeństwie , kraju itp.
Bucham nienawiścią ? Tak było i już - pisanie prawdy to przejaw nienawiści ?
Myślę że tekst nie jest poprawny politycznie wiec ciężko Ci go zaakceptować .
Mam nawet znajomego Żyda , któremu przypuszczalnie uratowałem Życie :-)
A ten Żyd to nie byle kto .
Pozdrawiam i najlepszego w dniu kobitek.

Smurf007 Tomek
 8 marca 2018 roku, godz. 12:27

A właśnie, Onejko ja tylko wkleiłem Twój felieton z przed lat - przeciągnąłem od góry do dołu i skopiowałem.. nic o żadnych fiszkach nie wspomniałem - Ty jesteś autorką tego tekstu :)

P.S.
A co do Żydów, nie jestem antysemitą w żadnym calu.. problemy i potencjalne zagrożenia dostrzegam w innej materii..

Smurf007 Tomek
 8 marca 2018 roku, godz. 11:55

Udzielając się w tym temacie zależało mi aby pozostać osobą bezstronną, mającą wskazać wspólne wartości ponad podziałami.. to co czyni nas Polakami. W żadnym wypadku mój post nie miał być odskocznią dla którejkolwiek ze stron dyskusji. Właśnie takim brakiem jedności, woli porozumienia.. wybrukowane są trakty polskiej historii.

P.S.
Dla prawdy poświęciłem już wiele.. nie wiem gdzie jest, ale wiem że nie tam gdzie spoglądają tłumy.. A Ty Rozar musisz wiedzieć że skromność jest jak magiczne zaklęcie.. ile to już racji zadławiło się formą..
Co złego to nie smerf, pozdrawiam :)

onejka onejka
 8 marca 2018 roku, godz. 10:40

Dokładnie, to jest żenujące, że popełniłeś tekst, który zaprzecza sam sobie. czy ja gdziekolwiek napisałam, że nie ma w tym prawdy ? Chodzi o to, że nie potrafisz tej prawdy przekazać, bo zioniesz jakąś dziwną nienawiścią. Popełniasz błędy, które zaprzeczają, ale nie dasz sobie ich pokazać. Gdyż bronisz tekstu, który sam schrzaniłeś.
Podzieliłeś kraj , po wymordowaniu elit na ewentualnych trzech "potomków" i ten błąd merytoryczny próbowałam Ci pokazać. Byli TEŻ inni ludzie !!! Z Twojego tekstu , kiedy go [...]

RozaR Roza
 8 marca 2018 roku, godz. 00:36

Smurf007 - i o to chodzi .
Niestety to tylko początek na którym jednak można już zbudować realny obraz tamtych i naszych czasów.
Swobodne i refleksyjne myślenie tworzy nam niespodzianki z którymi nie wszyscy są w stanie pogodzić .
Np. napisałem że współpraca Żydów była powszechna i instytucjonalna z oboma okupantami. Trudne do zaakceptowania a wystarczy pomyśleć i podsumować . Onejka musi pokonać wysoki mur stereotypów ;-)

RozaR Roza
 8 marca 2018 roku, godz. 00:29

Onejka - nie bądź żenująca - zdumiewające że tezy przedstawione są dla ciebie nieprawdopodobne .
Wszelakie źródła do których odeślę są oficjalne i nie negowane tak ja Wikipedia.
Dlaczego mam być potomkiem Żyda , Sowieta lub Polaka z marginesu ? Chodziło że oni tworzyli przyszłą elitę .
No i dlaczego mam być zadufany na miarę Boga ?
Napisz co ci nie pasuje - a jak nie potrafisz tego określić to się nie odzywaj .

Smurf007 Tomek
 7 marca 2018 roku, godz. 15:07

Prawdę dzielimy na praktyczną i niepraktyczną.. natomiast nieprawda dzieli się sama :)

Jedną z myśli przewodnich w takich tematach jest dla mnie np:
~'Naród który rezygnuje z prawdy dla pokoju, nie zasługuje ani na jedno ani na drugie'

Myślę, że powinniście spokojnie porozmawiać, wyjaśnić kwestie sporne bo porozumienie macie na wyciągnięcie ręki.
A oto dlaczego tam myślę.. przed chwilką znalazłem :)

onejka
Zdejmij fiszkę

* * *

Dzi­siaj ko­lej­na roczni­ca Euro­pej­skiej Hańby po­zos­ta­wienia [...]

onejka onejka
 7 marca 2018 roku, godz. 13:56

He he no dzięki, ja z tego źródła bym się nie napiła, gdybym miała być tak jak Ty pełna nienawiści do ludzi innych wyznań i poglądów...wolałabym sobie chyba palnąć w łeb. Powiedz jak myślisz - kogo obchodzi Twoja prawda ? Az tak jesteś w sobie zadufany, że uważasz się za drugiego po Bogu, albo wręcz Boga ? No i oczywiście wszystko co złe dotyczy wszystkich wokół, tylko nie Ciebie , nie tak ? Skoro to taka prawda - odpowiedz kim jesteś, czyim potomkiem - tego Żyda, Sowieta, czy Polaka z marginesu.

RozaR Roza
 6 marca 2018 roku, godz. 18:58

Zdumiewające ?
Niestety tak było , to wszystko co napisałem jest prawdą i to powszechnie znaną tylko nie podsumowaną i nie - ,,policzoną".
Przeprowadzając analizę nie może wyjść inny wynik jak ten w/w.
Jest to pierwotny tekst - wstawię poprawiony .
I jeszcze jedno to co ja piszę twierdzę ZAWSZE JEST PRAWDA i mało tego to co piszę jest zapowiedzią że za rok dwa góra trzy to pędzie temat powszechny .
Było tak wiele razy .
Jeżeli podważasz którąkolwiek tezę - odeślę cię do źródła .

onejka onejka
 6 marca 2018 roku, godz. 15:02

RozaR tak Cię czytam i się zastanawiam czy czasem czytasz co napisałeś... Idąc Twoim tokiem myślenia...kim jesteś ? potomkiem przechrzczonego Żyda, Rosjanina ( choć wg mnie powinno być Sowieta) czy Polaka z marginesu ?
Ty jak się rozpędzisz to buty innym spadają...