1 września 2016 roku, godz. 22:34  2,3°C

Poradnik ZBycia #111

Pomysłowość.
Tak na prawdę tylko ona nas rozróżnia. Tylko dzięki niej powinniśmy dzielić się na grupy społeczne czy też może bardziej "chodliwie" na klasy. Jesteśmy tacy różnorodni i wyjątkowi, każdy z osobna może osiągnąć swoją perfekcje bytności. Sztuką jest być wiernym sobie w tak zakłamanych czasach w których tak wielu już zniknęło z pola walki. Mimo wszystko dalej walczymy, żeby nie być tu na niby, kombinujemy jak tu (Damian Damo- walczymy) zacząć w końcu szczęśliwie żyć bez ciągłego lęku o jutro.

Ludzie ludzi traktują gorzej niż zwierzęta. Brakuje tylko byśmy zostali wprowadzeni w trans i prowadzeni do rzeźni na późniejszą sprzedaż jako przysmak dla lepiej rozwiniętego gatunku. Czworonogi traktujemy jak dzieci, a te znajdujemy w śmietnikach czy kanalizacjach. Topimy swoje potomstwo udowadniając tym brak poszanowania nie tylko dla życia innych istot ale i swojego gatunku. Skoro więc nawet my sami siebie nie szanujemy nie możemy wymagać tego od jakiejkolwiek innej istoty we Wszechświecie, w pustce którą zajmujemy.

Mam głęboką nadzieję, że to się kiedyś zmieni. Znajdą się ludzie potrafiący wyjść poza te mentalne kraty, które sami sobie stawiamy. Jestem przekonana, że da się to osiągnąć by zacząć żyć w poszanowaniu siebie nawzajem i otaczającej nas przepięknej i bogatej w odczucia nicości. Wypełniajmy ją sobą, swoją miłością, wiarą, nadzieją, spełnieniem, zacznijmy żyć tak jak uważamy za słuszne mając w nosie wszystkie negatywne opinie sceptyków wiążących nam ręce.

Możemy ich wszystkich obejść, zawsze w idealnym miejscu o właściwym czasie udowadniając prawdę o sobie i wykorzystując swą pomysłowość.

Pozdrawiam,
Zajarana Życiem =)

chrupcia Ania
 1 września 2016 roku, godz. 23:47

Świetne napisane ;)