2 lutego 2021 roku, godz. 22:30

Owsiak vs Blachnicki -Walka o młodzież - bez korekty wybaczcie .

Ks. Blachnicki odebrał młodzież komunie a Owsiak na powrót odebrał młodzież kościołowi.

W czasie ciężkiej komuny, młodzi ludzie dzięki głównie komunistycznym mediom w naturalny sposób, choć powoli odchodzili od wiary i kościoła, ja sam jestem doskonałym tego przykładem.
I wtedy w latach 70-80 pojawia się Ks. Blachnicki, w swym niezmordowanym stylu organizuje tak zwane ,,Oazy,, gdzie młodzież zaczyna się spotykać a inicjatywa ta zaczyna co zdumiewające odciągać młodzież od komuny.
Należy wiedzieć że indoktrynacja władzy była ogromna i mocno nastawiona na wychowywanie w odpowiednich czerwonych wartościach.
Oczywiście kościół musiał szybko usunąć księdza z kraju, dla jego bezpieczeństwa. Ale ks. Franciszek nie siedział cicho i po pewnym czasie odwiedziło go pewne młode małżeństwo, które to po tej wizycie, ekspresowo wyjechało z Niemiec Zachodnich.
A ksiądz ….. jak myślisz czytelniku?
No oczywiście zmarł. Dodam, że ta pani, która go odwiedziła jeszcze żyje i udziela się w organizacjach lewicowych – a wcześniej wraz z mężem byli prześladowanymi opozycjonistami (jak deklarowała). Oczywiście okazali się agentami służb PRL.
Że jeszcze babsko nie zostało uczciwie osądzone …. Aż dziw.
A nazywa się Jolanta Lange, wcześniej Gontarczyk
Ale historia ks. Nie kończy się wraz z jego śmiercią, bo walka o młodzież nadal trwa.
Młodzież to wielka siła i dość niebezpieczna, bo to młodzi ideowcy wynieśli komunę do władzy, więc i to oni mogli ją strącić tym bardziej że stara ku..a zaczynała już mocno śmierdzieć :-)
A więc młodzież to siła, i raczej trzeba zadbać by nie chciała rzucać we władzę kamieniami, tym bardziej, że ta władza jest mocno zła i totalitarna.
Więc komuniści odrobili lekcję z Blachnickiego i zabrali się profesjonalnie za młodzież.

W latach osiemdziesiątych powstał w Jarocinie festiwal młodzieżowy, który to przerobił się zaraz na punkowy. I tam władza wysyłała swych energicznych agentów, którzy to mieli zadanie po prostu inwigilować młodzież itd.
Powstają ciekawe raporty gdzie porównuje się grupki punków do watahy wilków a inspiratorów nazywa się wilkami alfa itp.
Mieli swój ubecki slang i trafnie nadawali ksywki :-)
Powstał później specjalny program w TV gdzie wypociny młodych milicjantów z żartem prezentowano.
A kto był konferansjerem w Jarocinie? No na pewno nie mogła to być osoba niezależna, ani nawet obojętna politycznie.
No nie daj Bóg by taki ktoś wspomniał coś o stoczniowcach lub o górnikach z ,,Wujka” . To pewne, że musieli to być swoi i to mocno zaufani, tacy, co nigdy, ale to nigdy nie przejdą na stronę wolności.
Więc kto tam się odnalazł?
I tu pojawiają się dwie ciekawe persony, Kuba Wojewódzki i Jeży Owsiak, młodzi zdolni, ale jeszcze niewyrobieni. Muszą poznać słownictwo, ostukać się i nabrać pewności by być, co najważniejsze wiarygodni.
Przypuszczam że są tam zwyczajnie szkoleni bo Wojewódzki nie za bardzo tam się odnajduje. Za to Owsiak mimo że budzi wątpliwości u młodych ludzi, to ma w sobie tą niezwykła siłę – chamstwo porównywalne do Wałęsowego .
Tak, tak to cecha agentów wpływu.
Wałęsa dzięki niej wysyłał ludzi na barykady albo w maliny :-)

Później Owsiak miał swój program w TV ,,Róbta co chceta,, gdzie nader skutecznie odciągał młodzież od polityki .
I znowu to ja jestem doskonałym dowodem na to, mimo przestróg mego ojca doświadczonego opozycjonisty.
Takim dobrym przykładem który pamiętam to irracjonalne hasło niezwykle często powtarzane ,, uwolnić słonia,, i uwolnić słonia wręcz nachalnie
O co chodziło?
A no właśnie w więzieniach siedziało jeszcze masa ludzi i powszechnie było słychać ,, uwolnić więźniów ,, A Owsiak w perfekcyjny sposób po prostu je zdewaluował .
Tak to się robi!
Z dumą mogli powiedzieć polscy ubecy do swych sowieckich nauczycieli!!!
Później Owsiak miał swój wielki dzień bo oto rusza WOŚP, z o dziwo gigantycznym czasem antenowym w telewizyjnej dwójce.
Łoł jak to się robi by ni z tego ni z owego taki projekt miał takie wsparcie. Fachowcy wiedzą, że taki numer musi być zaakceptowany przez masę ludzi i praktycznie jest niemożliwy do załatwienia przez osobę z dołu. Więc tylko odgórna inicjatywa jest w stanie dać tak wiele i to na sam początek !!!
Ja twierdzę że jest to projekt doskonale przygotowany i analizowany przez spory sztab ludzi . A w TV w tamtym czasie nadal żądzą służby i to te najlepsze.
Resztę już czytelniku znasz. Wspomnieć należy dla pełnego zrozumienia sprawy o festiwalu Woodstock zresztą finansowanym z WOŚP-u. Tam w imię idei ,,róbta co chceta,, według różnych szacunków 50-200 osób straciło życie z przedawkowania narkotyków, też wielu uzależnionych narkomanów właśnie tam miało pierwszą swą inicjację z narkotykami . W międzyczasie z tamtego miejsca wyproszono osoby które chciały zaopiekować się narkomanami organizację katolicką i samego Marka Kotańskiego . Tam też indoktrynowano lewicowo młodzież, a wygłaszały swe poglądy lewicowi a nawet komunizujący politycy w tym i Komorowski.
Cała impreza WOŚP jest oskarżana o malwersacje a Jurek Owsiak jest bardzo bogatym człowiekiem i posiadaczem niezłej rezydencji.

Drogi czytelniku ja zwracam się do ciebie byś ocenił, po której stronie jest prawdziwe dobro a po której ciemne zło .
Więc czy gość, który zbiera pieniądze na chore dzieci jest tym dobrym?
A może właśnie nie!
Czy slogan zbiórki pieniążków na chore dzieci nie wydaje się ci hasłem dla naiwnych, bo mi staremu kupcowi zalatuje tu tandetnym ubeckim bajerem?

Jedno jest pewne.

Walka o młodzież trwa nadal !

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 9 lutego 2021 roku, godz. 21:28
Recerz Max
 6 lutego 2021 roku, godz. 12:59
Edytowano 6 lutego 2021 roku, godz. 12:59

Co do Owsiaka, to oczywiste dla mnie, że robi co robi, żeby potem uprawiać politykę zza kulis na urobionej masie, jako nietykalny autorytet. Polecam wspierać kogoś innego, a potrzebujących morze znajdziecie. 😉

A co do Kościoła, myślę że paradoksalnie święty nie jest, a poza tym wiara słabnie z pokolenia na pokolenie. Z dwojga złego wolałbym jednak swojski katolicyzm, niż nieco młodszy islam. 🙂

Ketonal5G falkon
 3 lutego 2021 roku, godz. 9:33

Dobro jest oczywiście po stronie J. Owsiaka. A to kolejny prymitywny paszkwil zwolenników władzy autorytarnej (pis). Czy słyszałeś autorze, żeby k.k. kiedykolwiek poinformował opinię publiczną ile zebrał kasiory z tzw. kolędy?
W szpitalach jest pełno urządzeń medycznych z logiem WOśP.
Ludzi łatwo z manipulować. Później tacy jak ty autorze powtarzają głupoty publicznie. Ja co roku daję na orkiestrę, a ty dawaj księżom pedofilom. Też zadam pytanie, gdzie jest dobro, a gdzie zło.
Mógłbym jeszcze wiele przytoczyć przykładów patologi władzy i k.k., bo to jedno i to samo, czyli samo zło.

RozaR Roza  3 lutego 2021 roku, godz. 9:48

Właśnie nic nie jest proste i wymaga dokładnej analizy .Trzeba przyglądać się , słuchać i próbować zrozumieć .
Pewność siebie tylko przedłuża czas gdy zrozumiemy o co naprawdę chodziło.
Nie jestem ani zwolennikiem PiS-u ani gorliwym katolikiem.
Rozumiem cię doskonale bo swego czasu podobnie myślałem.
To dobrze że opowiadasz się za dobrem i jeżeli masz w sobie chęć dociekania prawdy to tylko kwestia czasu jak podzielisz moje zdanie.

To tylko kwestia czasu - o ile masz w sobie wolę poznania prawdy.

Jak masz życzenie to zadaj konkretne pytanie - zarzut (tak bez gniewu i na spokojnie ) a spróbuję Ci wytłumaczyć.

Trochę pokory może przynieść olśnienie . Pozdrawiam .

Ketonal5G falkon  3 lutego 2021 roku, godz. 10:02

O jakiej pokorze mówisz. Kiedy pis z k.k. przykręcają Narodowi śrubę, powoli systematycznie. Najlepiej będzie, jeśli każdy z nas pozostanie przy swoich poglądach. Nie narzucać nikomu siłą swoich.

RozaR Roza  3 lutego 2021 roku, godz. 10:21

Ależ nie narzucam !
Proponuję wymianę myśli - to bardzo cenię u ludzi - spokojna analiza - to nic trudnego .
PiS przykręca śrubę - to prawda ----a nawet straszne jak się zastanowimy.
Widzę że jesteś mocno przeciwko kościołowi .
Jaki masz podstawowy zarzut wobec kościoła ?