Odchłań Natalia
 21 maja 2014 roku, godz. 1:37

Tak pasuje idealnie. Bardzo mi się podoba

RozaR Roza
 21 maja 2014 roku, godz. 00:42

Dzieci Boga

Jes­teśmy echem naszej przeszłości.
I nadzieją na przyszłość.
Jes­teśmy doświad­cze­niem
I marzeniem.
Walką prag­nienia z rozsądkiem.
Więc wy­biera­my lecz wahamy.
Kusze­ni i spragnieni.
Co­famy poparzeni.
Jes­teśmy doświad­cze­niem i marze­niem.
Pat­rzy­my bez­pie­czni przez okno.
Jak wiatr in­nych porywa
Jes­teśmy dziećmi Częstochowy
I So­domy.

Jeden z moich ostatnich wierszy - pasuje wyjatkowo.

RozaR Roza
 21 maja 2014 roku, godz. 00:33

Zapewne.

Odchłań Natalia
 20 maja 2014 roku, godz. 20:14

Każdy z nas ma swoje doświadczenia życiowe które tkwią w nas jak zadra w sercu... dlatego też czasami warto żyć chwilą jeżeli nikomu się nie robi przy tym krzywdy... jeżeli robimy to z czystym sumieniem

RozaR Roza
 20 maja 2014 roku, godz. 15:31

Zapewne masz rację. Postawy są niezależne od płci. Jednak niegodna postawa mężczyzny nie skutkuje tak mocno jak kobiety. Mężczyźni jednak zapewne mają więcej na sumieniu . Nie podejmuję się tu też odpowiedzi na te tak trudne dylematy - wyrażam jedynie pewien żal i smutek wynikajacy z mego doświadczenia życiowego.

Odchłań Natalia
 20 maja 2014 roku, godz. 13:41

RozaR a mężczyźni jacy są ? Zostawiają żony, dzieci, dom. I gnają za przygodą, za czymś świeżym i nowym... To jaki jest człowiek od środka i nie ważne czy kobieta czy mężczyzna to jest indywidualna sprawa każdego z nas... Jesteśmy owocami. Tylko że niektóre owoce się psują od środka... A gdyby we wsi pojawiła się np. Mulatka Hiszpanka czy Azjatka? Jaka byłaby reakcja tamtejszych mężczyzn ? ;)

RozaR Roza
 20 maja 2014 roku, godz. 11:45

Wolność jest najważniejsza. I tu mam dylemat bo z kobietami jest dość dziwnie. Mamy tu( cytaty ) wiele wyznań cierpienia itp. Jeden błąd u kobiety to traci nawet rodzinę i męża. A wiem że kobieta ulega chwili i nie zawsze potrafi pohamować się. Wiele mężatek jaskrawie przekracza normy współczesne. Wiem że jak mąż przestaje już się podobać -kobieta wypowiada mu wojnę i nastawia wrogo wszystkich przeciw niemu ( taki instynkt) - wiele razy widziałem. Przypomina mi to zachowanie nie tylko podłe co szalone. Z drugiej [...]

krysta krystyna
 20 maja 2014 roku, godz. 2:28

bardzo czuły...
pozdrawiam na dobranoc :)

Uriel m
 20 maja 2014 roku, godz. 2:20

dotyk przez poświate cielesną ktorej nie ma;)

Odchłań Natalia
 20 maja 2014 roku, godz. 2:20

dziękuję :)

jesienna mgła Anna
 20 maja 2014 roku, godz. 2:18

Piękny wiersz ...pełen wzniosłych pragnień - czułości, tak bardzo ważnej, która wyrażana jest w dotyku ..."Dotknij mnie dotykiem kochanka ..." Czasem brakuje nam tej czułości wiec nic nie szkodzi marzyć i wielbić czułość w poematach ... Pozdrawiam serdecznie ;)

Odchłań Natalia
 20 maja 2014 roku, godz. 2:10

Właśnie to jest wolność... Wolność wyboru, wolność myśli, wolność czynu i wolność głosu :)

Arthorius Artur
 20 maja 2014 roku, godz. 2:06

A mi się podoba, dziewczyna wyraża swoje emocje, jak nie lubisz erotyków to nie czytaj ;p

dana1596 Dana
 20 maja 2014 roku, godz. 2:03

czyli powrót do stanu sprzed stu lat...brawo...to mi z kolei przypomina niemieckie powiedzonko: Kinder, Kuche...Kirche...albo może prawem innych narodów, kobieta trzy kroki za mężem.
A ja naiwna, myślałam, że XXI wiek, że równouprawnienie, wolność...

RozaR Roza
 20 maja 2014 roku, godz. 1:53

Po tym wierszu przypominam jak me rówieśniczki szukały swej realizacji seksualnej z wyszykowanymi cwaniakami -gnojkami. Dopiero z czasem dowiadywały się z kim mają do czynienia – a potem lamenty i szlochy. -Jezu jak tu tego dużo. Wiersze typu - ,,bierz mnie „ lub ,,dlaczego mnie porzuciłeś ? ‘’ Miałem kolegę co założył beret i miał powodzenie , był w pewnej części krwi cygańskiej. Teraz po latach stwierdzam że młodą kobietę powinien mieć na smyczy najpierw ojciec potem mąż. Jestem za wolnością ale nie za głupotą .