17 listopada 2019 roku, godz. 17:37  5,3°C

Trochę więcej o książkach

Z nowości na stronie Cytaty.info

Pojawiło się trochę więcej funkcji związanych z książkami.

1. Lista ostatnio dodanych książek w formie prezentacji ich okładek: https://www.cytaty.info/ksiazki/okladki.htm

2. Lista książek odłożonych na półkę przez nas, czytelników: https://www.cytaty.info/autor/radziem/ksiazki.htm

3. Aktywność związana z odkładaniem książki na półkę np.
Radziem dodał(a) na półkę Przeczytane książkę Niezawinione śmierci autorstwa William Wharton

W planach mam dodanie ocen do książek oraz utworzenie sieci polecanych książek na podstawie ocen i półek użytkowników strony. Chodzi o polecanie takich książek, które zostały ocenione wysoko przez innych, którzy przeczytali podobne książki.

Dobrego wieczoru! :-)

Radziem Radek
 19 listopada 2019 roku, godz. 22:31

@Yokho, myślałem o tym, żeby każdy mógł tworzyć własne półki z książkami. Np. Przeczytane 2019, albo Chcę jako prezent i inne. Tak jak jest dowolność w tworzeniu zeszytów.

@eyesOFsoul, tak! To świetny pomysł. Przymierzam się do dodania ocen.
Jestem też w trakcie tworzenia podstrony książki, gdzie będą wszystkie statystyki. Oraz zrobię porządek z półkami użytkownika, bo teraz wszystko wrzucone w jeden regał ;-)

Dzięki za inspiracje! Taka energia motywuje do działania lepiej niż kawa z rana ☕

 17 listopada 2019 roku, godz. 12:07  1,0°C

17.11.2019r.

Piękne słoneczne przedpołudnie i bardzo ciepłe jak na drugą dekadę listopada. Lśni przede mną kwiat orchidei podświetlany mocą promieni słońca. Z lewej strony od serca mam Ciebie - Cud mojego życia. Arcy sprawnie żonglujesz drutami tworząc coś bardzo pięknego, ale zarazem jak najbardziej użytecznego. Za kwitnącym storczykiem jak pawie ogony rozpłaszczają się grudniki kwitnące różem i bielą. Po mojej prawej stronie ciemnym przekwitłym brązem chyli się z przemijania kwiat skrzydłokwiatu. Jest jeszcze jeden za mną. [...]

 11 listopada 2019 roku, godz. 10:19

Z archiwum Pentagramu nr 5.

Cz. II.

A zatem w systemie mózg-rdzeń kręgowy płonie ogień świadomości „ja”; astralny ogień duszy, który, jak już to stwierdziliśmy powyżej, określa nasze życie jako całość i w pełni da się wyjaśnić z natury przemijania. Dlatego też mówi się czasem, że pochodnie naszych dusz zostały zapalone w Lucyferze, przez co wskazuje się na rozwichrzony, nieświęty ogień astralny dialektycznego pola istnienia. Jest rzeczą jasną, że człowiek z zasadą ognia duszy zapalonego przez lucyferyczny ogień tej natury i przez [...]

 11 listopada 2019 roku, godz. 10:18

Z archiwum Pentagramu nr. 5.

NOWA ŚWIADOMOŚĆ POZA „JA”

Gdybyście zrozumieli słowa „poza ja” w potocznym sensie, to znaczyłyby one tyle, co: „ja” nie zostaje uznane, nie bierze żadnego udziału w świadomości, nie gra w niej żadnej roli. Musielibyście wtedy również zapytać, czy tytuł tego tekstu nie pozostaje w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem?

Jak bowiem mogę bez mojej wiedzy i współdziałania otrzymać nową świadomość, jakże mogłoby się to dokonać automatycznie, poza moimi plecami?

Tytuł ów, rozumiany w ten sposób, zawiera w [...]

 10 listopada 2019 roku, godz. 13:44

09.11.2019r.

Dzisiaj taca była cicha.

 10 listopada 2019 roku, godz. 11:45

Fragment książki " Trzy Drogowskazy".

Nie utożsamiaj się ze swoimi narzędziami, tj. z ciałem fizycznym, astralnym ani mentalnym. Każde z nich będzie się o to ubiegać dla tym łatwiejszego zaspokojenia swych żądz. Lecz ty musisz znać je wszystkie i siebie jako ich pana. Gdy jakaś praca jest do spełnienia, ciało fizyczne pragnie spoczynku, przechadzki, posiłku czy napoju, człowiek niewiedzący mówi sobie: "Ja pragnę tego i osiągnąć to muszę" ; lecz świadomy powie: "To, co tego żąda, to nie ja, może zaczekać chwilę". Często gdy się nadarza sposobność [...]

 9 listopada 2019 roku, godz. 9:28

Z archiwum Pentagramu

Wolność: utopia czy prawda?

Wolność którą mamy na myśl …
Wolnością jest – tak twierdzi obywatel – niezakłócony rozwój własnych talentów i zainteresowań oraz wolny wybór własnej ideologii, partii, religii. Jest nią jego zdaniem: polityczna i religijna niezależność.
Wolnością jest – tak twierdzi demokratycznie myślący człowiek – prawo głoszenia swych osobistych przekonań, prawo do życia zgodnie z nimi bez przeszkód. Jest nią jego zdaniem: osobista wolność przekonań.
Wolnością jest – tak twierdzi [...]

 8 listopada 2019 roku, godz. 17:04  6,5°C

Fragment książki "Pragnoza Egipska: tom III".

CZYSTOŚĆ MYŚLI
Jeżeli zgodnie z waszym powołaniem myślicie w sposób czysty, to w tej samej chwili wasze ciało astralne zostaje rozpalone zgodnie z waszą mentalnością. Ciało astralne w ułamku sekundy reaguje na każdą waszą myśl. Każda myśl, niczym błyskawica, powoduje w waszym ciele astralnym niezmiernie wielki ogień. Następnie przez ciało astralne doprowadzone zostaje do pewnego określonego stanu, zgodnego z jakością ciała astralnego, ciało eteryczne.
Etery zostają uwolnione i przenikają cały wasz organizm [...]

Wojtex Wojciech
 9 listopada 2019 roku, godz. 14:28

To powodzenia.

 7 listopada 2019 roku, godz. 20:45
Edytowano  8 listopada 2019 roku, godz. 17:05

Fragment książki "Wielki Przewrót".

Okultyzm to nauka, a predyspozycje okultystyczne to zdolności, przy pomocy których można badać ukrytą stronę ludzkiej natury i tego świata. Kiedy stosowany jest okultyzm? Wtedy, gdy ktoś chce praktycznie zbadać obszar po drugiej stronie kurtyny albo subtelne aspekty osobowości. Typowy okultysta wykorzystuje swą wiedzę, by poszerzyć zwykły, naturalny zakres swojego działania. Jego celem jest próba „wyjścia” z ciała, by stać się jasnowidzącym lub jasnosłyszącym i przedłużyć swoje życie tu w materii oraz, [...]

 7 listopada 2019 roku, godz. 17:55  16,8°C

Może nie jest na to tak zimno.

Żeby iść właściwą drogą, wystarczy czasem pobiegać. Nieformalnie uciec na chwilę od życia w bezcelową podróż, zmęczyć organizm i odprężyć synapsy. Swoje ambitne, eleganckie ego ubrać w szarą jak codzienność bluzę i wypuścić wewnętrznego psa na spacer. Dać wybiegać się własnej niechlujności, spocić się i być w tym sobie do twarzy. Zapomnieć, że istnieją jakieś powinności i dążenia, bo tak tylko przed siebie postawić kilkaset innych kroków. Potknąć się, by się w końcu nie przewrócić od tej [...]

Yokho Agata
 9 listopada 2019 roku, godz. 16:21

Napisz, bo zapomniałam Rodię.
Dopiero jak M. zauważyła że pierwsza część jakby nie twoja, przyznaję.

 7 listopada 2019 roku, godz. 8:45  4,0°C

31.08.2019r. - 09.09.2019r. cz. 14

Co powiedzieć o słynnym półwyspie, wielkiej atrakcji turystycznej? Że chyba niespecjalnie atrakcyjna jest. Ratują ją opowieści. A tak? Seria wykopalisk, kilkudziesięciometrowe przepaście z czerwonych skał, szmaragdowe morze i knajpa, gdzie najlepiej usiąść i wypić wino lub kawę. My klapnęliśmy na ławeczce na otwartym powietrzu. Powinny być barierki dokoła półwyspu, aby ograniczyć pomysły na samobójstwa i głupich, którzy debilnie niebezpiecznie robią sobie fotki nad śmiertelnymi urwiskami. Budy z badziewiem jeszcze [...]

 6 listopada 2019 roku, godz. 2:40  8,6°C

Logowanie przez Facebooka

Dodałem przycisk logowania / zakładania konta na stronie przy pomocy konta na Facebooku. Jeśli ktoś ma już konto na Cytaty.info, może połączyć swoje konto z Facebookiem, o ile na obydwu portalach używany jest ten sam adres e-mail.

Przy okazji dodałem przycisk polubienia tekstu przy tekstach. Niestety na razie polubienia nie są zapisywane od razu, a pojawia się przycisk Potwierdź. Z tego, co poczytałem na ten temat, po jakimś czasie ta dodatkowa weryfikacja zniknie.

Mam nadzieję, że logowanie przy pomocy Facebooka ułatwi korzystanie ze strony i zachęci do założenia konta tych, których bardzo męczą formularze... 😉

tallea asterja
 10 listopada 2019 roku, godz. 11:35

żeby oddać serce trzeba mieć konto ? :)
świetna myśl

 4 listopada 2019 roku, godz. 11:33

31.08.2019r. - 09.09.2019r. cz. 13

Piątek, to wycieczka do krainy zwanej Dobrudżą. Kraj na styku państw i wpływów, zatem przez wieki zmieniali się jego właściciele, władcy, różne tam flagi powiewają. Teraz Bułgarska. Tyle, że kraina to piękna i żyzna. Z punktu widzenia turysty polskiego kraina piękna i Władysław Warneńczyk tam był i ma swój pomnik w Warnie.

Wstajemy wcześniej niż zwykle. Prowiant suchy pobieramy i wsiadamy do autokaru i jedziemy wzdłuż brzegu Morza Czarnego, dostając niesamowite widoki na Złoty Brzeg z gór schodzących do morza. [...]

 2 listopada 2019 roku, godz. 2:22
Edytowano  2 listopada 2019 roku, godz. 2:23

Myśl

Nie było to nigdy łatwe ale przychodził czas by się z nim zmierzyć nieubłaganie nazwą swą kruszący mury, niezwyciężony, płynący bez przeszkód " kolejny dzień 1 listopada "

 31 października 2019 roku, godz. 12:35  11,3°C
Edytowano  31 października 2019 roku, godz. 12:54

światełko

Dzień uczczenia pamięci zmarłych, odwiedzin grobów bliskich, modlitwy.
Być może dla niektórych, 1 listopada dzień Wszystkich Świętych, to czas głębszej refleksji z Tymi, którzy rozstali się z doczesnością.
Zapraszam do rozmowy dziennikarza Nicky Eltz z austriacką mistyczką
Marią Simmą (1915-2004) która dzieli się otrzymaną łaską, widzeniem, doświadczeniem
i przekazuje przesłanie.

*KSIĄŻKA*
Uwolnijcie Nas Stąd.
O Duszach Czyśćcowych Z Marią Simmą Rozmawia Nicky Eltz

/dla zainteresowanych znalazłem Audiobook/

https://youtu.be/mjduFq0ViFU

ew. z suplementem do książki.
Zawiera podyktowane Marii Simmie zachęty i przestrogi od dusz czyśćcowych. https://youtu.be/uoJEekL7dC0

tallea asterja
 2 listopada 2019 roku, godz. 11:57

czytałam
chyba jesteś jedyną osobą na portalu, która porusza tak głęboko te tematy

Nowo dodane teksty

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

kilka sekund temu

ongiś skomentował(a) tekst Religia jest fugą [...] swojego autorstwa

kilkanaście minut temu

wojtekp skomentował(a) tekst Religia jest fugą [...] autorstwa ongiś

kilkanaście minut temu

ongiś skomentował(a) tekst Religia jest fugą [...] swojego autorstwa

kilkanaście minut temu

wojtekp skomentował(a) tekst Religia jest fugą [...] autorstwa ongiś

ok. pół godziny temu

ongiś skomentował(a) tekst Religia jest fugą [...] swojego autorstwa

ok. pół godziny temu

ongiś skomentował(a) tekst Może i medycyna dodaje [...] swojego autorstwa

ok. pół godziny temu

wojtekp skomentował(a) tekst Religia jest fugą [...] autorstwa ongiś

ok. pół godziny temu

wojtekp skomentował(a) tekst Może i medycyna dodaje [...] autorstwa ongiś

ok. godzinę temu

zatopiony.wrak. skomentował(a) tekst nie stać mnie na słowa [...] swojego autorstwa

ok. 2 godziny temu

Wojtex skomentował(a) tekst Nie mam czasu by się [...] autorstwa CierpkaWoda