11 lipca 2017 roku, godz. 8:57  1,1°C

ZARAZA WEGAŃSTWA

Piszą, że coraz więcej dzieci przechodzi na dietę wegańską. Tu akurat sytuacja jest jasna i instytucje państwa zdecydowanie powinny wkraczać w takie patologie i zabierać dzieci od takich rodziców, którzy się na to godzą. Dzieci powinny być przekazywane do normalnych rodzin zastępczych, w których preferuje się tradycyjną kuchnię polską opartą na mięsie, a przede wszystkim na wieprzowinie.
Nie wolno tolerować wynaturzeń, zboczeń, które niszczą nas i nasze dzieci oraz zarażamy nimi otoczenie ludzkie.

Mirosław 10.06. 2017 r.

fyrfle Mirek
 26 lipca 2017 roku, godz. 3:06

Kucze Kiler jask Was czytam, gto musze se boczku zjeśc pod te whisky, się ohlołem i nie bardzo pisze mi sie :) Anny w końcy dziś!

 9 lipca 2017 roku, godz. 12:39  2,3°C

Spoglądając ciut inaczej...

Obserwowałem wczoraj wiatr i stary orzech włoski. Naukowcy usiłują nam wmówić, że wiatr jest różnicą ciśnień, a tymczasem prawda jest zawsze ta sama, że wiatr jest działaniem siły nieczystej, krótko mówiąc Diabła. Żadna tam różnica ciśnień nie jest w stanie wyrwać drzewa z korzeniami, zerwać dach domu czy pozrywać linie energetyczne. Musimy wrócić do prawdy i nazywania rzeczy po imieniu. To sprawka Diabła, a tak zwani uczeni i ludzie mający się za oświeconych próbują siać uczciwym ludziom zamęt w głowie. Uczynili oni wiele spustoszenia w wyznawanych przez ludzi wartościach, ich destrukcyjne działanie sprawiło, że kobiety przestały być sobą i zaczęły się uczyć...

08.07.2017r.

 8 lipca 2017 roku, godz. 15:27  5,6°C

"Kochać, jak to łatwo powiedzieć."

Jeżeli mi ktoś inny mówi, że mnie kocha, kto inny niż żona lub członkowie najbliższej rodziny, to odbieram to jako fałsz i tak samo jest, kiedy ktoś mi mówi, że jestem wspaniały, kto nigdy nie przeczytał zawłaszcza moich felietonów i dzienników, ani nie zna mojego życia i tego co robiłem w służbie. Tak też odbieram wizytę prezydenta Donalda Trumpa. Chyba, że czas pokaże, że rozmowa jego w cztery oczy z prezydentem Dudą i rozmowy na szczeblu ministrów miały wymierny ekonomicznie sens dla nas Polaków. Na razie wizy są, będzie ewentualnie horendalnie drogi amerykański gaz i padł stek historycznych nikomu nie potrzebnych sztampowych słów. A może w dzisiejszym świecie wolni są i nikt nie rusza oraz jeszcze dobrze karmi (jak za Stańczyka) cwanych błaznów?

fyrfle Mirek
 13 lipca 2017 roku, godz. 19:05

Na szczęście nie wszystkich, ale co robić. W Europie sojusznika nie mamy.

 2 lipca 2017 roku, godz. 17:44  4,0°C

Felieton naprawdę z tej ziemi

Do głowy by mi nie przyszło, że może istnieć taki przesąd, ale on funkcjonuje nawet dzisiaj i są osoby, które uważają, że nie ochrzczonego dziecka nie wynosi się na pole czy tam dwór. Mój Boże ależ to ciemnogród i to w czasach, gdy coraz więcej osób pozwala dzieciom zadecydować o chrzcie gdy będą dorośli.

Po tym jak ten wpis zamieściłem na swoim profilu wczoraj, znajoma napisała mi, że ten zabobon idzie dalej i objawia się tym, że nie wolno wieszać wypranych pieluch na polu, ani też wody po praniu wylewać do ubikacji, a jedynie na pole i to po zmierzchu.

Tak, to wszystko dzieje się aktualnie w niektórych głowach Polaków. Ja podsumuje to w ten sposób, że generalnie każda religia niszczy wolność człowieka i straszliwie, ale to straszliwie ogłupia go, a tym samym blokuje jego postęp cywilizacyjny.

fyrfle Mirek
 4 lipca 2017 roku, godz. 15:51

Serdecznie dziękuję za opinie i dobrej środy. Wiersz Wam napisałem :)

 23 czerwca 2017 roku, godz. 11:34  4,5°C

Na frontach dobrej zmiany

Trwa wycinka Puszczy Białowieskiej. Po co drzewa jak mogą być łąki. Po co łąki? Można je zabetonować placami do defilad na cześć. A jak już nic nie będzie, to będzie trwoga, a więc naród zwróci się do Boga, a wtedy wzrośnie liczba powołań do kapłaństwa. Czyż nie o to chodzi.

Jakiegoś referendum w sprawach edukacji domagają się przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości . A po co dzieciom szkoły, jak mają wiarę i kościoły. Edukacja nie potrzebuje reformy tylko rewolucji. Jest Biblia, to po co książki. Tam wszystko jest co potrzebne żeby być człowiekiem.

Wróg postępu wdziera się w szeregi Dobrej Zmiany, więc w ustawie o ochronie zwierząt znalazł się zapis, że bestialsko maltretowane zwierzę może wrócić do swojego oprawcy, ale wtedy poseł PO zaapelował do obecnego na sali obrad Słońca Prezesa, krzycząc doń - Przecież pan też ma kota! Naczelnik zareagował natychmiast. Przerwano trzecie czytanie i ten haniebny zapis będzie wycofany. Oto Prezes, oto jego Ojcowska Moc. Dziś Dzień Ojca, złóżmy mu wyrazy miłości i oddania!

Mirosław 23.06. 2017r.

fyrfle Mirek
 26 lipca 2017 roku, godz. 23:55

Dobrego

 22 czerwca 2017 roku, godz. 13:50  18,8°C

Wizyta Wielkiego Białego Ojca

Piątego lipca do Polski, jako pierwszego kraju w Europie przyleci Wielki Biały Ojciec i spotka się z miłościwie panującym prezydentem Andrzejem Dudą. Być może, że Bóg pozwoli i Wielki Biały Ojciec Świata spotka się z Ojcem Narodu Polskiego, Naczelnikiem Państwa Polskiego, Słońcem Lechistanu i Republik Posowieckich ,Jego Doskonałą Wielkością - Jarosławem Kaczyńskim. Donald Trump honoruje , że w Polsce jest normalnie i jesteśmy narodem Boga i Pokoju.

Mirosław 22.06.2017r.

yestem yestem
 22 czerwca 2017 roku, godz. 22:57

"Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie..."

Dziś dzielni piloci NATO (narodowość przemilczam) na swych leciwych F16 "przechwycili" samolot ministra obrony Rosji... Przeciętny Kowalski myśli, że doszło w powietrzu do abordażu i rosyjski samolot z zakładnikami czeka zaanektowany, aż Rosjanie oddadzą "Tutkę". :D
Rosyjskie media podały, że rosyjski Su-27 brawurowo wleciał pomiędzy samolot ministra i wrogi F-16, pokazał, co mu wisi... znaczy, że ma rakietki i napędził takiego stracha NATO, że przegonił wrogie myśliwce... albo jeszcze dalej. :D
A może Rosjanie mieli popsuty transponder, pilot Su-27 wpadł w "turbulencje" po dobrej wódce, chłopaki sobie pomachali, przesłali całuski i odlecieli bez zbędnych czułości eskortowani honorowo przez F-16? :D
Ach ta prawda... sprzedajna...

Miłego wieczoru. :))

 16 czerwca 2017 roku, godz. 11:30  5,5°C

Smak lata

Uważam, że podejmując temat smaków i zapachów lata, nie wolno mi nie napisać o zapachu i smaku truskawek, który teraz na przykład w Żywcu dominuje na większości rogów ulic i zdominował zdecydowanie smak i aromat tutejszego, zdaniem wielu, najlepszego piwa w Polsce. Myślę nawet, że tutejsi piwowarzy mają pełną tego świadomość i nawet nie próbują w tym czasie rywalizować z potęgą polskich truskawek. Daj Boże, aby nadal nie próbowali i nie bezcześcili swojego genialnego złocistego trunku, dodając do chmielu i [...]

 16 czerwca 2017 roku, godz. 11:28  2,2°C

Zapach lata

Powiadają w pieśniach ludowych Wajdelotów i w wielu przysłowiach, że lato zaczyna się od imienin Małgorzaty. No więc niech tak będzie, bo mój prywatny kalendarz też twierdzi, że lato, to są trzy miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień, a "wrzesień to jesień". Tak, to już jest jesień, a tym samym grudzień to zima, a marzec to wiosna już.

Przed Małgorzatą więc już zakupiłem w zaufanym warzywniaku ogórki gruntowe, trzy kilogramy dokładnie i wypełniliśmy wspólnie z żoną nimi przestrzeń sporego słoika. Potem [...]

 12 maja 2017 roku, godz. 10:30  2,1°C

AQUARIUS - recenzja filmu

Brazylijski film Aqarius do Polski trafił tylko dzięki temu, że u nas jest sieć kin studyjnych i zdecydowano się go wyświetlać w ramach tak zwanego projektu o nazwie "Wiosna Filmów w Polsce", który to obejmuje rozpowszechnianie obrazów zauważonych bądź nagrodzonych na przeróżnych konkursach filmowych, które odbywają się w całym świecie.

Po prawie dwu i pół godzinnym oglądaniu filmu z kina wyszedłem przygnębiony, choć przecież film jest dobrze zrobiony i nawet bardzo dobrze zagrany. To jednak temat, który reżyser [...]

 9 maja 2017 roku, godz. 15:36  0,6°C

Dzień Zwycięstwa - Wstydliwa Rocznica?

Na zachodzie obchodzony 8 maja, choć właściwie już nie obchodzona, bo to niezręcznie przypominać hegemonom Europy, że oni sami i ich ojcowie wymyślili najbardziej bestialski system społeczno - polityczno - gospodarczy w historii ludzkości.

Na wschodzie zaś czczone to święto jest inaczej - radośnie , zwłaszcza w Rosji, która podbiła całą wschodnią Europę i przez Rosjan, którzy podporządkowali sobie setki narodów. Żukow pochlał i świętują dzień później, ale świętują, są zwycięzcami, są Narodem Rosyjskim.

W [...]

 4 maja 2017 roku, godz. 8:58  1,9°C

Kazanie o Polsce i Polakach w ujęciu paradoksalnym

Zaprawdę powiadam Ci bracie Błażeju i Wam Siostry i Bracia, że paradoksy spotykamy na każdym kroku naszego życia i czynią one je wesołym, zniewalającym, słusznym i ciekawym. I tak ostatni przykład z Pragi. My i Czesi jesteśmy Słowianami, a podczas gdy my szukamy, to oni Pier d Olą, jeśli wiesz co chcę powiedzieć. A chce powiedzieć, że języki podobne, a nie te same, i chcę powiedzieć, że tak samo jest z ich podejściem do życia - my szukamy wciąż guza, a ono pier... i kropka.

Kabaret Neonówka słusznie podsumowuje [...]

 19 kwietnia 2017 roku, godz. 12:32  19,1°C

Światło Między Oceanami(o filmie i nie tylko)

Wychodząc wczoraj z kina, zapytany - co sądzisz? odpowiedziałem - przepiękny, spokojnie można powiedzieć ARCYDZIEŁO i napisać właśnie dużymi literami. Dwie godziny i dziesięć minut uczty dla widza. Zacznę może prowokacyjnie, ale to stwierdzenie narzuca się jako oczywistość z treści filmu, tylko trzeba pomyśleć trochę głębiej. Film jest ogromnym kamieniem ciśniętym do ogrodu pań, które skrobanki traktują jak wyplucie gumy do żucia z ust i jest potężnym oskarżeniem dla lobby tej części lekarzy, którzy się tym [...]

yestem yestem
 21 kwietnia 2017 roku, godz. 18:13

Masz rację, w tym filmie mnóstwo jest symboli i tylko bystre oko widza może je zauważyć.
Pozdrawiam. :))

 30 marca 2017 roku, godz. 9:58  0,3°C

To tylko koniec świata - recenzja filmu

Xavier Dolan - kanadyjski reżyser filmowy ma dopiero 28 lat i jest ulubieńcem salonów filmowych w Europie, a zwłaszcza środowiska związanego z festiwalem w Caen, gdzie jego filmy są od lat promowane i nagradzane. Film "To tylko koniec świata" został w 2016 roku właśnie na tym festiwalu nagrodzony Grand Prix. Bez przesady można ten film określić przymiotnikami: wybitny czy genialny. W każdym aspekcie jest on doskonały, a najważniejsze, że ogląda się go z zapartym tchem.
Wszystko w tym filmie jest perfekcyjne, a więc [...]

 28 marca 2017 roku, godz. 11:47  1,9°C

NAUCZYCIELKA 2

Życie sprawia, że powoli staję się monotematyczny w swoich felietonach. Niestety nauczycielom nie odpuszczę wszelkim nawet na włos, bo tacy będą Polacy jakie ich w szkole wychowanie i nauczanie. Ten temat dojrzewał we mnie od kilku miesięcy, bo o nieprawidłowościach tych coraz więcej słyszałem, a że w rodzinie mam nauczycielkę przedszkolną i trochę znajomych też, to potrzebowałem ostatecznego impulsu, i pojawił się on wczoraj , kiedy pojechałem wymienić opony w samochodzie na letnie.

Na miejscu spotkałem znajomą, [...]

 23 marca 2017 roku, godz. 9:20  2,3°C

NAUCZYCIELKA (recenzja filmu)

Idąc na seans w środowym DKF-ie miałem wątpliwości czy dobrze robię, bo temat lat osiemdziesiątych nie wydawał mi się dobrym pomysłem na kino, zwłaszcza w krajach postkomunistycznych, ale film Jana Hrebejka wciągnął mnie od pierwszej sceny, a na koniec nie pozostało mi powiedzieć nic innego jak tylko słowa uznania i zachwytu - takie jak: genialny, rewelacyjny i wybitny.
Film Hrebejka, to znakomite kino społeczne, właściwie dramat, ale jak to zawsze u Czechów i Słowaków(to kooprodukcja Czeska i Słowacka) z kapitalnymi [...]

fyrfle

Autor

Człowiek.Wiem,że woda życia nie istnieje ale zawsze będę po nią szedł.Polakom chce powiedzieć pracujcie u podstaw.Sam uprawiam Wypierd Człowieczy Kosmiczny w
Marzenia Strzeliste.

Konto utworzone  10 sierpnia 2011 roku
1 konto
Albert Jarus
111 tekstów
 28 października 2013 roku
krysta
817 tekstów
 7 października 2015 roku

Zeszyty

Życiowe i mobilizujące

Wiersze, myśli i inne , które trafiły do mojego serca.

ok. 3 godziny temu

Radziem skomentował(a) tekst Juraj Janosik urodził [...] autorstwa fyrfle

ok. 5 godzin temu

Naja skomentował(a) tekst Juraj Janosik urodził [...] autorstwa fyrfle

ok. 5 godzin temu

RozaR skomentował(a) tekst Juraj Janosik urodził [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 17:41

Joan40 skomentował(a) tekst Kiedy żona i mąż [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 16:36

fyrfle skomentował(a) tekst Cogito ergo sum. [...] autorstwa Robert Bloch

dzisiaj, godz. 16:34

fyrfle skomentował(a) tekst Uważamy, że wiemy o [...] autorstwa Robert Bloch

dzisiaj, godz. 16:33

fyrfle skomentował(a) tekst Jeśli nie kłóciłeś [...] autorstwa Neska

dzisiaj, godz. 16:29

fyrfle skomentował(a) tekst Podążanie własną [...] autorstwa Neska

dzisiaj, godz. 16:21

fyrfle wskazał(a) tekst Wiek zobowiązuje nie [...] na kandydata do tekstu dnia, autor: filutka

dzisiaj, godz. 15:15

fyrfle skomentował(a) tekst Tekst dnia... dzień [...] autorstwa bystry.76