10 sierpnia 2019 roku, godz. 9:45

Człowiek skończył papieską akademię - dziennikarstwo i pracuje w lewicowym portalu internetowym, czyli zbiera i drukuje plotki o celebrytach. Zastanawiam się, czy jest to kwintesencja dzisiejszego chrześcijaństwa, czy może jednak powtarzanie historii niestworzonych, obmowa, ale ludzi których się nie zna, to jednak nie jest plotkarstwo. No i jeszcze jedna myśl przyszła mi do głowy, że tak w praktyce wygląda, to całe "głębokie rozmyślanie" na takich stronach jak nasza i sprowadza się do hipokryzji w życiu w 99 procentach populacji.

 10 lipca 2019 roku, godz. 11:11

Poszedł polski mąż z polską żoną, swoją żoną do irlandzkiego szpitala na badania żony w związku z jej błogosławionym stanem. Ją pielęgniarki położyły na łóżku i od razu zaproponowały jej obiad, a jego usadowiły w wygodnym fotelu przy żonie i zaproponowały kawę i ciasto. Oboje odmówili, bo byli po obfitym śniadaniu i kawie w domu. Badanie jednak było długie i musieli czekać na lekarza w tym czasie wykonującego cesarskie cięcie. Po trzech godzinach nikt ich już o nic nie pytał. Pielęgniarki przyniosły sowity dwudniowy obiad polskiej żonie, a polskiemu mężowi mocną kawę i szarlotkę. Byłem kilkanaście razy w polskim szpitalu. Nigdy nie zaproponował mi nikt ziarenka kawy, kiedy wiele godzin na przykład czekałem na przyjęcie na izbie przyjęć, ale za to byłem dwukrotnie na oddziale, gdzie pacjętom kazano sprzątać korytarz i gdzie sami brali ściery do rąk, bo brud był taki, że zspychał się wiatrak wywietrznika.

 5 lipca 2019 roku, godz. 20:56

Jednak tablica Mendelejewa nie zawiera jadu.

fyrfle Mirek
 7 lipca 2019 roku, godz. 22:28

Może sam prowadził badania, a nie w zespole? :)

 22 czerwca 2019 roku, godz. 21:45

Tobie, to nawet sznurek od okularów stoi.

yestem yestem
 23 czerwca 2019 roku, godz. 13:58

Gratulacje... a ja... nie mam sznurka... :)

 19 czerwca 2019 roku, godz. 15:24

Cóż w takim dniu można napisać, widząc świadectwo córki siostrzenicy na biało czerwono? Ano się wspomina. Dostawali więc świadectwa z paskiem, a ja paskiem :)

 10 marca 2019 roku, godz. 12:46

Tak sobie myślę, że różnica między zakonem Paulinów, a innymi zgromadzeniami zakonnymi w Polsce polega na tym, że Paulinom "manna" spada faktycznie z nieba, które jest de facto setkami tysiącami pielgrzymów zostawiających "mannę" w koszyczkach, bo tace to małe są na "mannę", a pozostałe zgromadzenia muszą wyjść do ludzi, stąd też głoszą na przykład w słowie rekolekcyjnym Dobrą Nowinę, a Paulini wciąż diabła.

 10 marca 2019 roku, godz. 12:28

Związek podstarzałego pięćdziesięciopięcioletniego celebryty z młódką ćwierćwieczną, to nie koniecznie trąci pedofilią, ale po prostu celebryta udowadnia, że pieniądz wszystko może, a ćwiartka nabiera też przekonania i swojej wartości, a w wyniku tego przekonania wie, że ona też jak chce to może i faktycznie przez taki związek naprawdę może.

fyrfle Mirek
 10 marca 2019 roku, godz. 20:51

Słusznie prawisz :)

 5 marca 2019 roku, godz. 17:57

We włoskich parkach narodowych dostaniesz mandat za chodzenie w klapkach, a przed polskimi parkami narodowymi kupisz klapki na nogi, oczy i szare komórki.

yestem yestem
 6 marca 2019 roku, godz. 22:11

Inne zwyczaje. ;)
Pozdrawiam. :))

 5 marca 2019 roku, godz. 17:22

Piz#da zmutowała w PiSdę. A może to tylko nowa interpretacja przypowieści z Ewangelii i najbardziej leniwi plus głupi zostają pierwszymi? Albowiem nie zbadane są wyroki Pańskie w projekcji namaszczonych przez prezesa totumfackich.

 5 marca 2019 roku, godz. 17:09

Dziękując Panie Prezesie, to ja się pytam - mam se za te 1100 złotych okulary kupić z różowymi szkłami?

 4 marca 2019 roku, godz. 22:53

Jak lody mogą być daniem głównym? Ale są! I takie paradoksy to ja uwielbiam!

 9 stycznia 2019 roku, godz. 13:33

Svijany. Niepasteryzowane. Kupiłem je w supermarkecie wielkopolskiego przedsiębiorcy. Charakterystyczna zielona, właściwie ciemnozielona puszka z herbem na jasnym tle i zwieńczona wieńcem laurowym u szczytu. Przelałem do szklanego kufla i piłem je w temperaturze pokojowej. Bardzo delikatny smak,szybko rozchodzący się w ciele alkohol rozgrzewa ciało, zwłaszcza twarz spieka i płonie lico spragnionego. Na końcu następuje ukoronowanie doznania, bo zostaje sama goryczka chmielowa i cudnie rozbudza ducha, a ten śle impulsy do mózgu i rodzi się szczęśliwy człowiek. Szczęśliwy i twórczy.

 26 grudnia 2018 roku, godz. 18:13

- Plotka?
- Aktualizacja.

yestem yestem
 28 grudnia 2018 roku, godz. 16:43

Ooo! I musimy uważać, żeby te ujemne plusy nie przesłoniły nam tych dodatnich. :D

 30 lipca 2018 roku, godz. 12:49

NOTKA W BLOKU NA BOKU 82

Po la­tach ku­piłem pi­wo na­mysłow­skie zam­ko­we ex­port. Dzi­siaj roz­le­wane jest do brązo­wych bu­telek, a ety­kiety są w ko­lorze pod­gniłej ziele­ni i szarzyz­ny, więc niez­byt zachęcają do ku­pienia. Pa­miętam ja­ki szum był wokół te­go pi­wa gdy bro­war w Na­mysłowie je wy­puszczał. Wte­dy było w zielo­nej bu­tel­ce [...]

 13 lipca 2018 roku, godz. 10:23

NOTKA W BLOKU NA BOKU 81

Czym jest skromność? Ano jest stosunkiem do powiedzenia Józefa Piłsudskiego, który to rzekł, że Polska jest jak obwarzanek - to, co dobre jest na obrzeżach. No więc póki ja mieszkam w Beskidach, prawie na granicy z Czechami i Słowacją, to jest nadal oczywista oczywistość :) :) :)

fyrfle Mirek
 21 sierpnia 2018 roku, godz. 21:13

Żywiecczyzna.

fyrfle

Autor

Człowiek.Wiem,że woda życia nie istnieje ale zawsze będę po nią szedł.Polakom chce powiedzieć pracujcie u podstaw.Sam uprawiam Wypierd Człowieczy Kosmiczny w
Marzenia Strzeliste.

Konto utworzone 10 sierpnia 2011 roku

Zeszyty

Życiowe i mobilizujące

Wiersze, myśli i inne , które trafiły do mojego serca.

dzisiaj, godz. 12:14

MyArczi dodał(a) do zeszytu tekst Mamusiu za mało miałem [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 9:21

Adnachiel skomentował(a) tekst Mamusiu za mało miałem [...] autorstwa fyrfle

dzisiaj, godz. 9:08

fyrfle skomentował(a) tekst niebo na ziemi biedronka [...] autorstwa marcin kasper

wczoraj, godz. 18:03

nicola-57 dodał(a) do zeszytu tekst A teraz. Tak ubolewam, [...] autorstwa fyrfle

wczoraj, godz. 18:03

nicola-57 skomentował(a) tekst A teraz. Tak ubolewam, [...] autorstwa fyrfle

wczoraj, godz. 16:58

fyrfle skomentował(a) tekst O! Kakaowy pies bez [...] swojego autorstwa

wczoraj, godz. 11:59

Malusia_035 dodał(a) do zeszytu tekst A teraz. Tak ubolewam, [...] autorstwa fyrfle

przedwczoraj, godz. 21:11

Vergil dodał(a) do zeszytu tekst Jako dorosły, który [...] autorstwa fyrfle

przedwczoraj, godz. 15:02

marcin kasper skomentował(a) tekst Jako dorosły, który [...] autorstwa fyrfle

2 dni temu, godz. 22:24

PetroBlues skomentował(a) tekst Wylałem kawę kuźwa! autorstwa fyrfle