26 listopada 2020 roku, godz. 12:32 92,9°C

Wesprzyj Cytaty!

Cytaty.info na Patronite

Dziś będzie wiadomość inna niż wszystkie poprzednie. Po wielu latach prac nad stroną odważyłem się poprosić Was o pomoc. Dlaczego to ważne i jak możesz pomóc, dowiesz się czytając ten tekst: https://patronite.pl/cytaty-info/description

Możliwe, że wielu z nas usłyszyło o Patronie po raz pierwszy. Dlatego warto wspomnieć, że jest to co coraz popularniejsza forma wsparcia dla twórców i instytucji, które korzystając ze swojego wolnego czasu, dostarczają np. rozrywkę.

W ten sposób może działać Radio Nowy Świat, Everyday Hero, czy Grupa Filmowa Darwin.

Bez wsparcia strona nadal będzie istniała, niemniej razem możemy zdziałać więcej. Im więcej czasu mogę poświęcić na rozwijanie strony, tym ciekawsze miejsce w polskiej Sieci możemy stworzyć.

_jekatiierina_ Jekatierina
 14 grudnia 2020 roku, godz. 7:53

Poszły 3 cegiełki, pozdrawiam

Radek Ziemniewicz
 12 grudnia 2020 roku, godz. 19:57

Eee tam. Każdy może napisać, że kogoś zna. To nic nie znaczy :-)
Ja kiedyś napisałem na stronie Majki Jeżowskiej, że ją znam, też mi nikt nie uwierzył, więc się nie przejmuj ;-)

Radek Ziemniewicz
 12 grudnia 2020 roku, godz. 19:50

@wietrzyk To zrozumiałe, w końcu się nie znamy. Moi przyjaciele nie byliby zaskoczeni, gdyby przyszedł kiedyś czas elektronicznych ograniczeń ;-)

Póki co mam jeszcze robotę do zrobienia. Miłego dnia!

Radek Ziemniewicz
 8 grudnia 2020 roku, godz. 13:00

Maćku, rozumiem, absolutnie się nie dziwię. Sam wyobrażam sobie życie siebie bez cudów techniki jako szczęśliwszego. Niestety nie bardzo widzę, jak mógłbym pójść tą drogą już dziś. Ale na pewno kiedyś ją wybiorę... :-)

Co do wsparcia Cytatów, dziękuję za chęć dołożenia swojej cgiełki. Jest możliwość wpłaty przez blankiet, jeśli wybierzesz przelew jako sposób płatności. Wtedy w kolejnym kroku na dole jest ikona blankietu z opisem Druczek płatności. Pojawią się wówczas numer konta i dane do wpłaty na konto Patronite.pl. Później tę wpłatę Patronite przekaże na rzecz Cytatów.

@wietrzyk Mam podobnie z ofertami kart kredytowych. Uśmiecham się i grzecznie odmawiam. Dodatkowe pieniążki to niestety tylko frazes-haczyk... :-)

Maciek Zz
 7 grudnia 2020 roku, godz. 20:47

Radku, może to dziwne - nie mam konta, tym bardziej karty płatniczej. Potrafię wypisać na poczcie blankiet wpłaty i chciałbym swoją cegiełkę tu podrzucić. Nie dbam o bonusy.

Radek Ziemniewicz
 6 grudnia 2020 roku, godz. 18:13

W porządku, można mieć różne zdanie. Nikt tu nikogo nie osądza, jesteśmy dorośli ;-)

Radek Ziemniewicz
 6 grudnia 2020 roku, godz. 17:58

@wietrzyk Cytaty są i będą darmowe dla wszystkich z funkcjami, które mamy dziś dostępne. Wsparcie jest dobrowolne :-)

Radek Ziemniewicz
 6 grudnia 2020 roku, godz. 12:54

To dobre pytanie. Na ten moment nie przewiduję takiej możliwości. Wybrałem Patronite.pl, ponieważ gwarantuje przejrzystość i daje możliwość rozliczania się, regulując przy tym kwestie prawno-finansowe.

Twórca nieznany Autograf
 6 grudnia 2020 roku, godz. 12:16

To w takim razie, skoro to nie takie ważne, czy istnieje możliwość wpłat prościej, nie poprzez patronite tylko na podane konto bankowe, co pozwoli na zarządzanie wpłatami (ustawienie np. zlecenia stałego) u siebie a nie na jakimś innym koncie ze sztywnymi okresami wpłat, albo wymogiem podania numeru karty, itp?

Radek Ziemniewicz
 6 grudnia 2020 roku, godz. 12:01

Maćku, a jaki sposób wsparcia wybrałeś: karta iMoje, przelew tPay czy PayPal? Wydaje mi się, że jedyny numer, który trzeba podać, to w przypadku karty płatniczej numer właśnie tej karty.

@osobliwy Pomysł na Patronite był taki, aby dać twórcom możliwość przewidywania, na jakiego rodzaju wsparcie mogą liczyć od swoich odbiorców, aby więcej czasu poświęcić na swoje hobby. Wiedząc, że z Patronite co miesiąc opłacę np. serwery, mniej czasu poświęcę pracy zawodowej, a bardziej skupię się nad rozwojem strony. Niemniej rozumiem też Twój punkt widzenia.

@onejka Z tego co znalazłem tutaj: https://patronite.pl/post/255/jedna-kawa-miesiecznie-czyli-jak-zostac-patronem-poradnik
Patronite pobiera 10 gr opłaty weryfikacyjnej i później ją zwraca. W ten sposób aktywujesz kartę, a system weryfikuje, że numer jest poprawny, co pozwala na korzystanie z niej przy wspieraniu różnych projektów.

Duszka, nie zastanawiałem się nad tym. Bonusy faktycznie są dodatkiem, formą wdzięczności za okazane wsparcie :-)

Twórca nieznany Autograf
 6 grudnia 2020 roku, godz. 11:22

Domyślam się, że takie rozwiązanie wpłat przez Patronite ma wspomóc proces przyznawania bonusów. Czy w takim razie jeśli ktoś wpłaci np za 3 miesiące a potem przestanie wpłacać, bonusy zostaną zabrane? Pewnie wielu wpłaca nie z powodu bonusów. :) Może dzięki takiemu rozwiązaniu przez Patronite kiedyś strona będzie samowystarczalna i w kontrolowaniu kto wpłacił. :)

onejka onejka
 6 grudnia 2020 roku, godz. 9:24

Przed chwilą chciałam dodać kartę do comiesięcznego pobierania zadeklarowanej kwoty i potwierdzenie operacji przyszło mi w takiej formie 0.10 PLN jakby to było słownie - dziesięć groszy he he i póki co nie zatwierdziłam bo to bezsens. A strona sama kieruje kwotą, bez jakiejkolwiek mojej ingerencji.

Osobliwy, tam jest możliwość zrobienia przelewu jednorazowo, trzeba zaznaczyć liczbę miesięcy. Chyba też spróbuję tak.

osobliwy Marcin
 6 grudnia 2020 roku, godz. 1:09

Z tego, co się zorientowałem (pobieżnie póki co), wpłaty są możliwe w formie comiesięcznych przelewów.
A jest możliwość wpłaty jednorazowej?
Zdecydowanie preferowałbym takie rozwiązanie.

Maciek Zz
 5 grudnia 2020 roku, godz. 22:44

Doszedłem do momentu podania swojego konta (po co? to ja chce wpłacić), nie mam i dalej stop. Gdzie znajdę nr konta do wsparcia cytatów?

Radek Ziemniewicz
 5 grudnia 2020 roku, godz. 20:33

@LiaMort, dziękuję! :-)