27 lutego 2019 roku, godz. 19:05  16,0°C

Idzie nowe

Oczekuję was
Jak stada ciężkich zwierząt
Co przejdziecie przez misterny
Ogród Pana

Wiem bo taka kolej rzeczy
Gdy mury świątyni osłabną
Pojawią się pierwsi
Jawni i bezczelni

Będą wołać
Krzyczeć i narzekać
Kłamać i palcem wskazywać
Winy przyklejać

To wszystko byście skamieniali
Uwierzyli i wespół oczerniali
W końcu sprofanowali świątynię
I nie mogli już cofnąć

Wypatruję z trwogą
Jak fali której nie sprostam
Dostrzegłem pierwszych z pochodniami
Pod murami mojego miasta

fyrfle Mirek
 12 czerwca 2019 roku, godz. 11:38

Ach ten czwarty punkt. Czemu każda autorzy każdej strony literackiej zaczynają ją tworzyć od napisania murów i cenzury?

yestem yestem
 6 marca 2019 roku, godz. 22:01

Zemsta bezpieki? Dlaczego kler nie broni tego świątobliwego człowieka, nie podważa kłamliwych oszczerstw, tylko wysługuje się fanatycznymi przygłupami, których zawsze można potem utopić razem z grzesznikiem? A co z innymi dostojnikami? Co z abp Paetzem, o którego upodobaniach też wiadomo? Jaka kara spotkała biskupa Wesołowskiego?
Przecież ten pedofil został pochowany z honorami należnymi dostojnikowi kościelnemu, całe wydalenie ze stanu duchownego, to ściema. Nie zostało upublicznione.
Może jemu też postawić pomnik? [...]

RozaR Roza
 6 marca 2019 roku, godz. 16:36

Carolino - uległaś - i jesteś już przekonana i o to chodziło .
ZWRÓĆ UWAGĘ - Ks. Jankowskiego próbowano na wiele sposobów udupić - przypominam że był kapelanem solidarności i ostro krytykował żydów komunistów.
Ponadto !!! znalazł się świadek sprzed CZTERDZIESTU LATY -i oskarża dziesięć lat po śmierci winnego. Wyborcza pisze artykuł o molestowaniu - jest wielki szum - i nagrywają film jak spada pomnik na opony.
Carolino to ustawka - tak się robi propagandę dla pospołu.
Nadto molestowanie u księży występuje jak w każdej grupie społecznej - tyle że u nich jest to miękka pedofilia zazwyczaj pozbawiona siły lub mocnej perswazji a to ogromna różnica .

Przypomina mi to oskarżanie Polaków o zbrodnie na Żydach - taka sama kurews.a metoda .
A ty Karolinko się nie napalaj - pomyśl.

carolyna Karolina
 6 marca 2019 roku, godz. 13:06

Tekst mocny to przyznaję. Jednak Twoje słowa " wątpię w pedofilię Jankowskiego" wywołują we mnie burzę. Ciesz się ,że nigdy nie było Ci dane być ofiarą pedofila, wykorzystywania bądź molestowania. Nie zanm osobiście, ani jednej ofiary takich praktyk , która kłamałaby w tej kwesti. Przez lata spora część ofiar milczy, opleciona wewnętrznym wstydem , i gdy zaczyna mówić o tym głośno to przez reakcje walsnie takich ludzi " którzy wątpią " jest im po tym co przeszły gorzej. Ty chyba nie masz pojęcia ile ofiary takich zachowań kosztuje wyznanie prawdy o tym co je spotakało. Naprawdę musisz być kompletnie ślepy sercem bo uwierz mi gdybyś coś takiego w swoim życiu przeżył TO NIGDY nie ośmieliłbyś się napisać TYCH WĄTPLIWYCH słów poniżej.....

RozaR Roza
 1 marca 2019 roku, godz. 11:42

Żadne środowisko zawodowe nie jest wolne od grzeszników(Wątpię w pedofilię Jankowskiego - raczej to zemsta bezpieki) - lecz w tym wypadku to tylko pretekst by zaszły procesy które zmienią naszą cywilizację .
Póki polski kościół jest mocny do póty będą ludzie gotowi ratować Europę - jednak i u nas są zmiany które ktoś chce przyspieszyć.

yestem yestem
 28 lutego 2019 roku, godz. 17:45

RozaR, to ma być odpowiedź na to, co Ci napisałem? Żartujesz?
Stado ciężkich zwierząt? Gorzej, stado spasionych wilków od dawna tratuje misterny Ogród Pana w dziecięcych sercach, w sercach oszukanych kobiet, w sercach naiwnych mężczyzn, którym się marzyła świętość za życia... To oni burzą mury świątyni, rozsadzają fundamenty, które wytrzymały dwa tysiące lat, służąc swojej chciwości, ignorancji i żądzy władzy, swoim ciemnym demonom schowanym za Krzyżem.
Być może z pochodniami też przyjdą, ale takiego Kościoła pełnego obłudy, hipokryzji, chciwości... nikt nie będzie bronił.
Nikt nie będzie bronił dostatniej, spokojnej i grzesznej starości dla spasionych wilków, nikt poza zmanipulowaną grupą fanatycznych ślepców i staruszek, których nie stać na leki, kosztowne leki na trzeźwość umysłu...
Pozdrawiam.

fyrfle Mirek
 28 lutego 2019 roku, godz. 10:51

Wy tam to macie przechlapane, współczuję Ci, że musisz patrzeć, jak za pochodnie chwytają wciąż nowi, którzy przyjęli wiarę w odszczepienie, a Matka, a kapłan na początku dał im krzyż na prawdę drogi przez życie.

Naja Ela
 27 lutego 2019 roku, godz. 20:46

Mocny przekaz. Budzi refleksje i skojarzenia...