RozaR Roza
 14 stycznia 2020 roku, godz. 19:06

No zapewniam Cię też Onejko że politycy w ogromnej większości nie mają wielkich serc tylko srzywione kręgosłupy moralne i przetrącone sumienia a Adamowicz do nich się zalicza całą gębą . Taka praca :-) I taka ich rola .

Następnym razem napiszę coś o małych puchatych pandach z pekińskiego ZOO - specjalnie dla Ciebie .

RozaR Roza
 14 stycznia 2020 roku, godz. 18:56

Onejko to jest tylko hipoteza choć w pewnym procencie możliwa .
Poza tym nie ma tam kszty szkalowania -
Odleciałaś ciut :-)

onejka onejka
 14 stycznia 2020 roku, godz. 11:05

Rozar, czy ty naprawdę nie masz za grosz zwykłej ludzkiej przyzwoitości i wypisujesz takie idiotyzmy, że Ś.P. Paweł Adamowicz, wielki sercem człowiek, gdzieś żyje ?
Czy ty masz w ogóle jakieś sumienie, empatię ?
jesteś już człowiekiem w dość dojrzałym wieku i nie potrafisz sobie wyobrazić, co mogłaby poczuć któraś z jego córek, gdyby przeczytała ten wywód, że jej ojciec gdzieś żyje ?
Co z tobą jest nie tak, że twoja zawiść i nienawiść do innych ludzi potrafi tak bezmyślnie czynić szkody zupełnie niewinnym istotom, dzieciom ?
Jak ci nie wstyd ? !
chciałbyś , żeby ktoś twoim dzieciom opowiadał takie sk.... wa o tobie ??
Został zamordowany człowiek ! i kim by nie był, co by nie robił, nikt nie ma prawa go szkalować. Nikt nie zasługuje na morderstwo !!

RozaR Roza
 13 stycznia 2020 roku, godz. 21:05

Szpiek - to oczywiste że wiele jest czynników generujących nasze postawy . Samo społeczeństwo statystycznie możemy podzielić na introwertyków , melancholików kiboli i dredów . Statystyka wiele tłumaczy.
Pomijając jednak skrajności istnieje siła intelektualna w społeczeństwie gotowa się oprzeć modom lub trędom albo idem takim jak komunizm. statystyka szacuje ich na około 18 procent. Myślę że to dopiero początek analizy . Ale w rezultacie można osiągnąś prawdę - tak mi się wydaje .

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 13 stycznia 2020 roku, godz. 20:24

To naturalne, że na podstawie przeszłości próbujemy przewidzieć przyszłości, ale w praktyce bywa różnie. Np w połowie XIX w w jednej z nowojorskich gazet pojawił się obszerny artykuł, w którym autor na podstawie statystyk i obserwacji pisał, że za sto lat biorąc pod uwagę wzrost liczby dorożek w ostatnich latach, za sto lat ludzie będą tonąć na ulicach w końskich odchodach, tymczasem problem sam się rozwiązał

RozaR Roza
 13 stycznia 2020 roku, godz. 20:15

Nie odnosi się do przeszłości ....... to przeszłość generuje naszy postawy - doświadczenie jest jej fundamentem . Czyli myslisz tak bo zdarzyło się to i tamto . Oczywista oczywistość .

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 13 stycznia 2020 roku, godz. 20:05

Film odnosi się do rzeczywistości, a nie przeszłości. Tak na marginesie prawica w wielu krajach to tzw. liberalizm klasyczny

RozaR Roza
 13 stycznia 2020 roku, godz. 19:37

Ten filmik można przeanalizować i wskazać kłamstwa logiczne oraz nastawienie i intencje autora. Mozna tez wykazać szkalujące nastawienie atora filmu wobec jednej strony.

Np. Niechęć do mniejszości , inności wynikać może z logicznego myślenia oraz troski o ojczyznę .
Bo !
Bo ci młodzi ludzie czują gniew że mniejszość ukraińska modowała dizci polskie na Wołyniu lub że żydzi w katowniach NKWD mordowali polskich patryiotów .
Autor nie przytacza faktów historycznych tylko w pseudo naukowy sposób rozprawia się z prawicą .

Polecam myślenie - to pozwoli Ci na reformę swej postawy - szpieku :-)

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 13 stycznia 2020 roku, godz. 19:29

"(...) osoby niereformowalne mogą być pożyteczne, bo mogą posłużyć jako zły przykład"
- "Wojna Idei"

RozaR Roza
 13 stycznia 2020 roku, godz. 19:27

Z Adamowiczem jest dziwna sprawa . I trudna do zdefiniowania .
Są dwie poszlaki :
- zabili go ci z PO jakiegos odłamu służb - przed wyborami szczuli na niego równo . Zapewne nie dotrzymał jakiejś obietnicy . Sprawa z synem Wałęsy i ataki Wyborczej - są mocno sugestywne
- druga wersja że go nie zabili i sobie zyje jak- Kulczyk. Wszystkim to pasowało oprócz PiS- u który miał dobrą pożywkę na jego przekrętach.
Ciało Adamowicza zostało skremowane dość szybko i nie było wypowiedzi o sekcji zwłok , rodzaju uszkodzeń. itp.

Ale to moje tylko przypuszczenia .Zaś sztuczne umieranie w polityce to stary numer więc naley brać je poważnie pod uwagę .

RozaR Roza
 13 stycznia 2020 roku, godz. 19:03

Szpiek - ten film jest pełen uproszczeń i zwykłych kłamst niestety powiedzianych dość zgrabnie. Przekręt i to beszczelny - łatwy do wychwycenia . To coś w rodzaju - złodziej woła łapać złodzieja . To w tym filmie neguje się ludzi bo oni kogoś negują . Uogulnienie a wręcz lewacki cynizm.

RozaR Roza
 13 stycznia 2020 roku, godz. 18:56

Piszę gdy widzę niesprawiedliwość bo taka mam wewnętrzną potrzebę i nigdy nie pomawiam gdy nie jestem pewien.
Znam historię Owsiaka doskonale od koncertów w Jarocinie ( Wojewódzkiego też tam promowali) poprzez różne programy w TV z ,,róbta co chceta " na czele . A musicie wiedzieć że za komuny tylko swoim dawano czas antenowy i to rekomendowanym przez służby. Potem ze zdumieniem oglądałem start WOŚP -u z trzydniową promocją w TVP2 .( czyli promocja za grube miliony) Takie rzeczy nie dzieją się przypadkiem i zaręczam [...]

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 13 stycznia 2020 roku, godz. 6:28

Naukowe wyjaśnienie komentowanego zjawiska https://youtu.be/yb7ssMTyY7Q

yestem yestem
 13 stycznia 2020 roku, godz. 00:25

Gdyby moje dziecko chorowało, gdyby potrzebna była pomoc, sprzęt, cokolwiek, przyjąłbym pomoc od milionów bezinteresownych darczyńców, od wszelkich służb, od zdrajców, od Hitlera, od samego diabła, a może nawet... od Rydzyka... ale od niego pomocy najmniej bym się spodziewał. ;)
Pozdrawiam. :)

RozaR Roza
 12 stycznia 2020 roku, godz. 20:52

Onejko - poważnie mnie denerwuje, że tak wielu ludzi nie umie ocenić tego cwaniaka . Dla doswiadczenia proszę pogadać z gośćmi od trzech kart na bazarze - to ten sam jęyk gest i bezczelność.
Ponadto jest cała masa dowodów na lewiznę .