23 maja 2020 roku, godz. 18:08

Najbardziej ze wszystkich - "Gladiator"

Thriller - "Oldboy" wersja koreańska
"Jestem Bogiem"
Horror - 'Lśnienie"
Psychologiczny - "Lot nad kukułczym gniazdem"
"Skóra w której żyję"
SF - "Incepcja"
"Matrix"
O miłości - "Miasto Aniołów"
"Uwierz w ducha"
Wojenny - "Czas Apokalipsy"
Komedia - "Sami swoi"
Muzyczny - "Hair"

 1 listopada 2011 roku, godz. 18:36

Polecam wszystkie filmy Jima Jarmuscha, dość specyficzne kino ale do mnie trafia.

 17 września 2011 roku, godz. 12:20
 15 września 2011 roku, godz. 9:39

dla mnie to filmy Ingmara Bergmana.
Bardzo dosadne i zarazem autentyczne ukazanie ludzkiej psychiki, niesamowita wrazliwosc.
I to prowadzenie kamery, ujecia, mmmmmhmmmm

Uwielbiam je.Moglabym je jesc lyzka.

 27 lipca 2011 roku, godz. 20:32

Z filmów braci Coen widziałem tylko dwa: ten, o którym napisałem oraz "True Grit" (2010), więc nie mam za wiele do gadania o tych reżyserach. Na podstawie tych dwóch filmów mogę powiedzieć, że idą na skrajny realizm w swoich produkcjach (a ja realizm wręcz uwielbiam), potrafią stworzyć swój własny klimat (co się ceni) oraz wymagają od aktorów.
"To nie jest kraj dla starych ludzi" najbardziej mnie ujął właśnie tymi cechami. Do tego scenariusz, który wymaga zastanawiania się nad słowami bohaterów. Aktorzy (co tu dużo gadać) popisali się w tym filmie. Javier Bardem w roli psychopatycznego mordercy naprawdę stworzył ciekawą postać. Świetna rola Tommy Lee Jones'a, który w ostatniej scenie, kiedy to opowiadał żonie swój sen wypadł tak, że wydawało mi się, iż żaden inny aktor nie byłby w stanie tego powtórzyć - idealne zakończenie dla tego filmu. Josh Brolin i Woody Harrelson - dwóch świetnych aktorów, których bardzo szanuję, szczególnie Woody'ego, który potrafi chyba zagrać wszystko.
Jak już wspomniałem - opowieść snu - to świetna scena. Drugą jest wypadek samochodowy seryjnego mordercy - wydawało by się, że człowiek góra nie do ruszenia - a tu nagle zwykły wypadek mógł zakończyć jego "przygody" - samo życie można rzec.
Tym co mnie najbardziej urzekło w tym filmie był chyba brak muzyki - pomimo takiej produkcji, gdzie wydawać by się mogło, że muzyka to jeden z kluczowych elementów - jej po prostu nie ma. Nie dość, że wcale jej nie brakowało to jeszcze nadało to specyficzny klimat całemu obrazowi.
Tyle pamiętam (dość dawno oglądałem ten film) - mam nadzieję, że trochę pomogłem.

 25 lipca 2011 roku, godz. 21:20

Zielona mila, Podaj dalej, Miasto gniewu - Te faktycznie są warte uwagi. Reszty chyba nie miałam okazji obejrzeć, ale niektóre tytuły są mi znajome... z tej listy na pewno coś obejrzę.

Najlepsze z najlepszych
6 odpowiedzi
Wątek na forum Cytaty.info
 25 lipca 2011 roku, godz. 15:04

Są filmy różne. Te udane i mniej udane
Każdy z nas na pewno oglądał kiedyś film, który trafił go prosto w serce. Taka produkcja, choć może nie tak dobra pod względem technicznym, na długo pozostaje w pamięci. Zapewne wielu zgodzi się ze mną, że są filmy, które mają w sobie to "coś". O takie obrazy mi właśnie chodzi. Wymieńcie kilka pozycji, które zasłużyły sobie na miano waszych ulubionych.
Moje to:
-Zabić wspomnienia - bardzo wzruszający obraz z Donem Cheadlem i Adamem Sandlerem, który w nietypowym dla siebie [...]

Film, telewizja, wideo w Internecie
O wszystkim, co można zobaczyć na srebrnym, szklanym lub internetowym ekranie
10