14 stycznia 2015 roku, godz. 21:18

Po mojemu to od pierwszego wejrzenia to może być zauroczenie. ;)

 5 sierpnia 2012 roku, godz. 18:44

W przeznaczenie nie, miłość od pierwszego wejrzenia nie, zauroczenie od pierwszego wejrzenia tak.

 7 kwietnia 2012 roku, godz. 22:37

Od pierwszego wejrzenia? Nie, bo oceniajac ludzi po wygladzie, zapominamy o ich wnetrzu, o wartosciach, ktorymi soba reprezentuja... I jestesmy slepi.. Zaslepieni ich,chocby wygladem zewnetrznym... A przeznaczenie? Wierze w przeznaczenie i wierze, ze to ono przynioslo mi szczescie...

 28 stycznia 2011 roku, godz. 17:23

Sądzę, że miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa, może nie prawdziwa, ale jedynie zauroczenie. Po prostu człowiek nie potrafi odróżnić od siebie tych dwóch rzeczy: prawdziwej miłości i zauroczenia. W przypadku tego drugiego możemy to nazwać nawet obsesją, ponieważ zauroczenie właśnie na niej się opiera. Jednak czasami jest tak, że ludzie nie znają pewnej osoby, a zakochują się w niej, chociaż sądzą, że z wyglądu również jest przeciętna. Kiedy widzą tą drugą osobę od razu serce zaczyna bić mocniej, czuje się dziwne ciepło, a twarz oblewa się rumieńcem. A więc nie można konkretnie odpowiedzieć na pytanie, czy miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa. Być może tak, jeśli te dwie osoby są sobie przeznaczone. A w przeznaczenie wierzę.;)

 27 stycznia 2011 roku, godz. 18:56

Miłość od pierwszego wejrzenia i przeznaczenie -

Mimo ,że to tylko słowa ..posiadają w sobie coś magicznego ..
Coś co jest piękne i niesamowite..warte uwagi :]
Od najmłodszych lat czytając bajki o kopciuszku ,o królewnie i rycerzu na białym koniu,który swoją męskością i odwagą zbawi nasz lis ,uratuje ! i bedziemy żyli długo i szczęśliwie..
jednak ..
Nie wierze ,że można pokochać kogoś nie znając go ..
Być może to zauroczenie ,wyglądem zewnętrznym - jednak czy można nazwać to miłością?
przecież miłość to takie wielkie słowo ..

a przeznaczenie ?
z przeznaczeniem jest inaczej..
wierze ,że gdzieś w świecie jest ktoś ,kto jest tylko mój ,ktoś kto urodził sie by mnie uszczęśliwić !
ktoś kto czeka na mnie do momentu aż go znajde ..

 23 stycznia 2011 roku, godz. 10:55

Ale podobno za miłość odpowiedzialne są feromony, więc może i możliwe jest pokochać kogoś od pierwszej chwili... A tak poważnie to według mnie nie ma przypadku, dlatego ja wierzę w przeznaczenie. A miłość?

Miłość przychodzi z czasem, to coś co dojrzewa i rośnie przez cały czas. Kocha się za wszystko, wady, zalety itd. Nie możesz kochać kogoś, kogo nie znasz.

w stu procentach się z tym zgadzam

 10 stycznia 2011 roku, godz. 13:49

Moim zdaniem tak istnieje. Ale wszystko zależy od sytuacji ;)

 9 stycznia 2011 roku, godz. 1:05

Cóż... ostatnia miłość od pierwszego wejrzenia dla mnie zakończyła się katastrofą... Może gdzieś istnieje, szczęśliwa i trwała.

 31 grudnia 2010 roku, godz. 00:13

Wierzę w przeznaczenie i w to, że żadna rzecz nawet ta najmniejsza nie dzieje się bez powodu, ale czy wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia ? Może jestem naiwna, ale tak w to również wierzę. Wierzę w to, że serca ludzi potrafią się nawzajem odnaleźć, ale zapewne jest to coś rzadkiego i większość przypadków zwanych miłością od pierwszego wejrzenia to tylko zauroczenia, które wraz z upływem czasu przerodziły się w miłość, no ale jest wiele ludzi wierzących w różne rzeczy. Ja wierzę w całkiem sporą część tych rzeczy, bo chcę wierzyć. Czuję, że gdybym przestała, to świat by stracił najpiękniejsze ze swych barw...

 30 listopada 2010 roku, godz. 17:06

Nikt nie twierdził, że zauroczenie nie może przerodzić się w coś więcej.

 30 listopada 2010 roku, godz. 16:25

Ja nie zgodzę się tak do końca :)
Znam parę, która zakochała się od pierwszego spotkania. Po 3 miesiącach wzięli ślub, a teraz cieszą się szczęściem już 5 lat ;)

 25 listopada 2010 roku, godz. 20:59

Jak dla mnie jest to licha imitacja uczucia.

 25 listopada 2010 roku, godz. 20:52

Generalnie zaślepienie.

 25 listopada 2010 roku, godz. 20:48

Zauroczenie, zakochanie.
Nie miłość.

Czy wierzycie w [...]
14 odpowiedzi
Wątek na forum Cytaty.info
 25 listopada 2010 roku, godz. 21:42

Ostatnio zastanawiam się czy taka miłość od pierwszego wejrzenia jest możliwa, czy ona wogóle istnieje. Czy można pokochać człowieka nie znając go? Prosze piszcie co o tym myślicie. ;-) pozdrawiam.

Przemyślenia
Być może nieco głębsze rozmowy niż zwyczajowo przyjęło się czytać na wszelkiego rodzaju innych - podobnych temu miejscu - stronach
27