Dzień dobry!

Płoche myśli też da się oswoić. Rzadko mówią o tym książki, gdzie słowo wymawiane poprzez mnogość postaci jest wyważone stosownie do ciężaru, który będą w stanie udźwignąć. Na stronie Cytaty.info uczymy się małego cudu, zamiany myśli w słowa. Nieustannie mamy świadomość tego, że można to robić lepiej. Gdyby było inaczej, przewracanie kolejnej strony nie miałoby sensu. Ubieranie myśli w słowa jest zatem treningiem.

 3 stycznia 2010 roku, godz. 15:35 2,6°C
 Tekst dnia 14 maja 2021 roku
fyrfle Mirek
 dzisiaj, godz. 7:40

W wędrowaniu jest to dobre, że czasem trafi na miłość, która pozwala osiąść i ze swojego miejsca na ziemi podejmować kolejne wędrówki we dwoje, to jest tak jak z wycieczką objazdowo wypoczynkową. Cały czas mieszkasz w nocy w jednym hotelu, w którym dzieje się rozkosz wina i ciał, a rano ponownie wyruszasz w przestrzeń ziemi i to co w tej przestrzeni zrobili ludzie, pamiętając, że przeważnie wędrujemy po rozlanej krwi przez ludzi.

 12 maja 2021 roku, godz. 17:54
 Tekst dnia 14 maja 2021 roku
fyrfle Mirek
 dzisiaj, godz. 7:34

Wystarczy tyle ludzi, ile ich miłość przyniesie, a wbrew pozorom, ci których miłość przyniesie są w zbyt wielu przypadkach tej miłości chwastami.

Nowo dodane teksty

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

Miejsce dla Twoich myśli
378 355 tekstów 22 780 (dziś)
Wszystkie teksty, str. 25 075
Losowy autor