2 lipca 2013 roku, godz. 13:41

Powieść jak drogie, cierpkie wino

Często myślę o tym wy­rażeniu "zaczer­pnąć po­wiet­rza". Oz­nacza ono, że idzie się gdzie in­dziej, żeby je zna­leźć. Oz­nacza dosłow­nie: w miej­scu, w którym jes­tem, duszę się.
~ Da­vid Foen­ki­nos

naj­pierw jest niejas­ne uczu­cie,
gdy trze­ba wyjść. nikt nie zat­rzy­muje
wskazówek. dłonie po­zos­tają pus­te.
cisza blis­ka. wzrok [...]

 24 czerwca 2013 roku, godz. 1:02

Nienaganny śmietnik*

Nigdy nie lubiłam ,nie czytałam i nie przyswajałam informacji zawartych w biografiach ,autobiografiach i wywiadach .Nawet prowadzonych przez tak wybitnych kulturalnie ludzi ,jak Nina Terentiew. Tak naprawdę sięgnęłam po tę książkę przez zupełny przypadek, kiedy to przeszukując biblioteczne pułki natknęłam się właśnie na "Zwierzenia.." .Na okładce dumna autorka,a w tle [...]

 31 maja 2013 roku, godz. 18:54

Błyskotliwa i urzekająca

Aprilynne Pike jest świetną pisarką. Polecam jej książki. Każda część sagi jest coraz lepsza. Jednak Magia Avalonu ma to coś co zaskakuje i zachwyca. Napisana jest bardzo przystępnie. Cała recenzja mogła by zmieścić się w tym zdaniu Ilene Cooper : '' Trochę Harry'ego Pottera, dużo sagi "Zmierzch" ... Aprilynne Pike znalazła właściwe proporcje. Czytelnicy będą zauroczeni."

 31 maja 2013 roku, godz. 18:53

Błyskotliwa i urzekająca

Aprilynne Pike jest świetną pisarką. Polecam jej książki. Każda część sagi jest coraz lepsza. Jednak Magia Avalonu ma to coś co zaskakuje i zachwyca. Napisana jest bardzo przystępnie. Cała recenzja mogła by zmieścić się w tym zdaniu Ilene Cooper : '' Trochę Harry'ego Pottera, dużo sagi "Zmierzch" ... Aprilynne Pike znalazła właściwe proporcje. Czytelnicy będą zauroczeni."

 24 maja 2013 roku, godz. 23:59

Kamizelka

Wiecie. Przeczytałam tę książkę wiele razy. Długo nie mogłam pojąć o co tak na prawdę w niej chodzi. Jednak, gdy przeczytałam ją dzisiaj, zrozumiałam pewne sytuacje. Możliwe, iż nawet wiem po co tak na prawdę powstała.

Wnioski są szokujące. Jestem jeszcze młoda, wielu rzeczy jeszcze nie rozumiem i pewnie długo nie będę w stanie zrozumieć. Jednak ta książka dała mi [...]

 18 maja 2013 roku, godz. 17:40

cool książka

Polecam wszystkim everybody przeczytać tą książkę, jest ona spoko i fajna. Bardzo mnie wzruszyła. co prawda nie doszłam do połowy, bo obejrzałam film, bo filmy są fajniejsze od książek ale i tak jest great Yeaaaah! Lofciam Was.
Wasza lovedie

Zmierzch
Niezwykle porywająca opowieść, która trzyma [...]
Cherris Angelika
 18 maja 2013 roku, godz. 18:34

Filmy są marną ekranizacją książek. Często reżyserzy zmieniają fabułę żeby oglądalność była lepsza i pomijają parę istotnych kwestii. Osobiście nie będę cię krytykowała ale może lepiej skończ książkę i popraw swój sposób pisania.

 13 maja 2013 roku, godz. 18:14

Koniec Boga Początek Człowieka

Pragnę niezwykle gorąco polecić pewną książkę. Jest to niezwykła pozycja w literaturze polskiej. Jej fenomen wyrwie czytelnika ze złudzeń i iluzji dotyczących autorytetów, całej ludzkości jak i samego słowa pisanego. Tak, tak... Zapoznanie się z tym dziełem gwarantuje wodospad wniosków, który niechybnie musi zalać każdą świadomość. Mowa o „Koniec Boga Początek [...]

 6 maja 2013 roku, godz. 22:10

Książka godna uwagi na jeden wieczór.

Jak wyżej. Książka chwyta za serce pokazując, że autor "dwukrotnie zaznał końca świata" . Pokazuje inną stronę upośledzonych dzieci, że można to inaczej napisać, inaczej o tym mówić, a nie tylko ze smutkiem. Autor podarował cudowny prezent swoim dzieciom uwieczniając ich w swojej książce.

 29 kwietnia 2013 roku, godz. 12:07

Wzorując się na książce E.E. Schmitt'a

Miałam ciężki dzień, dostałam jedynkę z fizyki. Natalka się na mnie obraziła i  spóźniłam się na autobus. Snułam się przez godzinę po mieście i marzyłam, żeby ktoś cofnął czas. Dlaczego prześladuje mnie pech? Czy urodziłam się pod zła gwiazdą? Czy ktoś usilnie pragnie mnie doświadczyć i zepchnąć na dno rozpaczy? Kiedy obwiniałam cały świat za swoje niepowodzenia [...]

Oskar i pani Róża
Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak [...]
 28 kwietnia 2013 roku, godz. 00:36

Kobiecym duchem...

Z pewnością każda z nas, kobiet marzy by być księżniczką… Piękną, docenianą, rozpieszczaną i bogatą. Książka, którą chcę wam przedstawić drogie Panie, jest przedstawiona w cudownej XVIII wiecznej scenerii. W wieku, w którym żyły prawdziwe księżne i księżniczki oraz przystojni i czarujący książęta.
Książka ta rozpoczyna serię pt. Księżna w desperacji, a jej autorką jest bardzo dobra pisarka Eloisa James.
Książka opowiada o losach młodej dziewczyny, która postanawia, że chce mieć męża całkowicie odmiennego w charakterze niż jej ojciec. Niestety upatrzony książę w ogóle się nią nie interesuje, za to pewien przystojny hulaka owszem… Jest to bardzo zabawna i miła książka, która wciągnie każdą romantyczną duszę.

nika2121 monika
 1 maja 2013 roku, godz. 22:56

Każda z nas chce być też pożądana, sexowna i podziwiana. "5 fala pożądania" opowiada o losach typowych kobiet, które dopiero z czasem uświadamiają sibie jak ważne dla nich/nas jest życie seksualne a przedewszystkim satsfakcja jaką nam daje http://org-epost.com/book19783562.php tu można pobrać

 19 kwietnia 2013 roku, godz. 16:50

Lśnienie - czyli historia Panoramy

Książka wywołująca mieszane uczucia raz strach, a następnie śmiech, melancholię czy też euforię. Wszystko przez starannie dobrane słownictwo i akcje rozgrywające się w niej. Polecam osobą, które uwielbiają odczuwać strach lub też lubią czytać horroru czy warsztat autorski Kinga.

Lśnienie
To jeden z najlepszych współczesnych horrorów. [...]
 3 kwietnia 2013 roku, godz. 22:10

.

ciemność nie zawsze oznacza zło, tak jak i jasność nie zawsze oznacza dobro

Aliaa Natalia
 3 kwietnia 2013 roku, godz. 22:49

Dom nocy ;)

 3 kwietnia 2013 roku, godz. 18:05

N. Sparks / Wciąż ją kocham

Zawsze wolałam filmy od książek, wolałam się nie wysilać i obejrzeć, ale tutaj jest inaczej. Człowiek czytając zapomina o Bożym świecie, czekającym go sprzątaniu i naczyniach w zlewie. Oddaje się całkowicie czytaniu. Jak nigdy pochłonęła mnie książka, ,,połknęłam'' ją w dwa wieczory. Miłość, która jest przeogromnie silna zostaje wystawiona na niejako próbę, na rozstanie. Zastanawiałam się jak to możliwe, że pisząc listy miłość miała przetrzymać... Warto przeczytać i dowiedzieć się czy wytrzymała, warto zobaczyć jak druga osoba może rozczarować, gdy oddajemy jej cały świat i jak ważni w życiu są rodzice.

 1 kwietnia 2013 roku, godz. 14:52

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Zacznę od krótkiego streszczenia:
Młoda, niewinna studentka literatury Anastasia Steel jedzie w zastępstwie koleżanki przeprowadzić wywiad dla gazety studenckiej z rekinem biznesu, przystojnym i zamożnym Christianem Greyem. Mężczyzna od pierwszych sekund spotkania fascynuje ją i onieśmiela.W powietrzu wisi coś elektryzującego, czego dziewczyna nie potrafi nazwać. A może tak tylko [...]

scorpion Marcin
 24 kwietnia 2013 roku, godz. 13:18

Książki nie czytałem, ale faktem jest, że teraz bestsellery, to bestsellery tylko z nazwy... Bo poza tym, że świetnie się sprzedają, nie znaczy, że są świetne. Tylko co ludzi nakłania do kupna? Reklamy? Bardziej przychylny jestem do recenzji Ocząt Duszy ;] Chociaż jest to przychylność ślepa.

 1 kwietnia 2013 roku, godz. 1:22

Na Zachodzie bez zmian

"Albert wypowiada to : – Wojna zepsuła nas do wszystkiego.
Ma słuszność. My nie jesteśmy już młodzieżą. Nie pragniemy już zdobyć świata szturmem. Jesteśmy uciekinierami. Uciekamy sami przed sobą. Przed naszym życiem. Mieliśmy osiemnaście lat i rozpoczęliśmy miłować świat i istnienie; musieliśmy strzelać do tego. Pierwszy granat, który padł, trafił w nasze serce. [...]

Nowo dodane recenzje

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

kilka sekund temu

nicola-57 dodał(a) do zeszytu tekst Jesteś tym, co widzisz [...] autorstwa ODIUM

kilka minut temu

bystry.76 skomentował(a) tekst Przyszłość chodzi za [...] autorstwa sprajtka

kilka minut temu

nicola-57 dodał(a) do zeszytu tekst (czasem jestem jak [...] autorstwa Jacob_Filth

kilkanaście minut temu

nicola-57 dodał(a) do zeszytu tekst Srebrzysty dotyk, nad [...] autorstwa Vergil

kilkanaście minut temu

nicola-57 dodał(a) do zeszytu tekst Poezja zaplata warkocze. [...] autorstwa tallea

kilkanaście minut temu

nicola-57 wskazał(a) tekst Poezja zaplata warkocze. [...] na kandydata do tekstu dnia, autor: tallea

kilkanaście minut temu

nicola-57 dodał(a) do zeszytu tekst w zwykłych bezbarwnych [...] autorstwa PetroBlues

ok. pół godziny temu

nicola-57 dodał(a) do zeszytu tekst Hałas. Tłum spoconych [...] autorstwa Jacob_Filth

ok. pół godziny temu

onejka skomentował(a) tekst I po co znowu się [...] swojego autorstwa

ok. pół godziny temu

szpiek skomentował(a) tekst w zwykłych bezbarwnych [...] autorstwa PetroBlues