24 listopada 2013 roku, godz. 5:35  1,9°C

"W drodze"

Jak głosi legenda, Jack Kerouac pisał "W drodze" przez trzy tygodnie bez przerwy, dopingowany benzedryną. Był to przypominający jazzową improwizację akt twórczego szaleństwa. Powieść zapisana na ponad siedemdziesięciometrowym zwoju papieru maszynowego dopiero po sześciu latach znalazła wydawcę. Kerouac z dnia na dzień stał się sławnym pisarzem, a jego dzieło - manifestem pokolenia bitników.
Bohaterowie powieści - początkujący pisarz Sal Paradise i Dean Moriarty, niespokojny duch, wieczny włóczęga - spotykają się w [...]

 23 listopada 2013 roku, godz. 20:59  4,0°C

Walizka Hany

Rok 2000. Do Tokijskiego Centrum Holokaustu przyjeżdża walizka. Zwyczajna walizka - brązowa skóra, podpisana (Hanna Brady, 16 maja 1931, sierota). Nic szczególnego. Jednak dzieci zwiedzające muzeum były nią oczarowane i chciały się czegoś więcej dowiedzieć. Fumiko Ishioka obiecuje, że postara się znaleźć informacje o dziewczynce.
Ponad 50 lat wcześniej właścicielka tej walizki - żydówka Hana Brady, przeżywa okropne chwile. Mając 11 lat zostaje wywieziona do Terezina, jako trzynastolatka do Oświęcimia.
Jednak nie jest to tylko smutna historia o holokauście. Jest w niej nadzieja o lepsze jutro. Jest dowodem, że w naszych czasach młodzież chce poznać tajemnice tamtych lat. Polecam ją dzieciom, które zaczynają poznawać straszne poczynania Hitlera, ale też dorosłym, którzy chcą poznać PRAWDZIWĄ, wzruszającą historię małej, wesołej i niewinnej dziewczynki.

 20 listopada 2013 roku, godz. 21:09  3,7°C

Bo we mnie jest seks

Szkoła żon (2013)
kategoria: literatura współczesna
liczba stron: 272
cena: 33,90 zł
wydawnictwo: FILIA
ocena: 8/10

„Chciała, by on sam wiedział. By wiedział po trzydziestu latach małżeństwa, czego pragnie jego żona i by sam, bez przypominania, pamiętał o jej urodzinach, imieninach i rocznicach.” [1]

BO WE MNIE JEST SEKS

„Romantyczna, erotyczna i trochę feministyczna opowieść o współczesnych matkach, żonach i kochankach” – takimi słowami Wydawnictwo FILIA próbuje nas [...]

eyesOFsoul Kaś(ka)
 25 listopada 2013 roku, godz. 15:30

Ogólnie polecam książki Magdaleny Witkiewicz. W tamtym roku powiedziałabym, że... polskie autorki nie potrafią pisać. Dziś mówię, i nie dlatego, że dostaję od nich te książki, że są to pozycje wciągające. Potrafię "zaliczyć" taką książkę w jeden wieczór. :)

 19 listopada 2013 roku, godz. 8:52

Książka fantastyczna

Ta książka zawiera mnóstwo przygód!

 17 listopada 2013 roku, godz. 17:57  1,9°C

O Różę Karoliny - Almanach pokonkursowy

To była już piąta edycja konkursu literackiego " O Różę Karoliny" organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Namysłowie. Do dobrej tradycji należy, że corocznie wydawany jest almanach zawierający wiersze patronki konkursu Karoliny Turkiewicz - Suchanowskiej i nagrodzonych autorów, a w tym roku są nimi: w kategorii młodzieżowej Patryk Krzak, a w kategorii powyżej osiemnastu lat Edyta Wysocka, Agnieszka Michalska, Krystyna Fatyga, Agnieszka Biegańska(Klimas), Dominik Żyburtowicz oraz Mirosław Kurowski. Uważam, że ten [...]

 12 listopada 2013 roku, godz. 12:58  0,1°C

Waść zejdzie z tego konia, jeszcze sobie krzywdę zrobi

Meandry miłości
kategoria: literatura piękna
liczba stron: 340
cena: 32,90 zł
wydawnictwo: Wydawnictwo Czarno na Białym
ocena: 7,5/10

„Ból, który czujemy po upadku, w dużej mierze zależy od wysokości, na jaką się wspięliśmy.” [1]

WAŚĆ ZEJDZIE Z TEGO KONIA, JESZCZE SOBIE KRZYWDĘ ZROBI

Kasia Bulicz-Kasprzak popełniła książkę rodem z wyższych sfer, gdzie to rodzice wybierają młodej pannie męża. W dzisiejszych czasach kobiety są niezależne. Walczą o swoje prawa. Wykonują męskie [...]

 11 listopada 2013 roku, godz. 20:12

Kłamczucha

Czym jest Kłamczucha Małgorzaty Musierowicz? Emanacją jej geniuszu pisarskiego. Kim jest Kłamczucha? Piętnastolatką, która chce kochać i być kochana, być w tradycyjnym, małżeńskim związku i to z facetem, co dziś już budzi opory. Na dodatek ona chce mu prać, gotować, prasować, co niedługo na pewno uznane zostanie za przestępstwo, a już jest przez feminizm uznane za zbrodnie przeciwko kobiecości. A feministka Aniela Kowalik vel Kłamczucha być nie może, bo jest inteligentna, interesuje się teatrem, czyta Szekspira, [...]

 9 listopada 2013 roku, godz. 17:40
.
 6 listopada 2013 roku, godz. 20:19

Emocje w książce to podstawa.

Książka jest pełna emocji. Kiedy ją czytałam prawie nie oddychałam, byłam zaczarowana opisem, opisem tak realnym i bliskich sytuacjom z naszego życia, o których nawet nie myślimy, które są nam tak dalekie... Śmierć człowieka, jej przebieg z biologicznego punktu widzenia... Bałam się przewrócić kartkę w obawie, że za chwilę coś mnie zaatakuje. Polecam, naprawdę dobra książka. Nieprawdopodobne i zadziwiające zakończenie. Zresztą polecam wszystkie książki tego Pana, wspaniałe! :)

 6 listopada 2013 roku, godz. 12:07  4,2°C

Zakazana żona

Kiedyś na cytatach napisałem krótki tekst, zdecydowanie potępiający praktyki uboju rytualnego na terenie Polski i w ogóle. Jedna z opinii zdała się mówić mi: - Nie krytykuj, tylko poznaj ich kulturę!
A ja mam wątpliwości poważne czy to kultura i kołata mi się harda myśl - zacofanie mentalne, chora tradycja, nieludzkie prawo, diabelska religia. Ostre to, ale tak myślę i w tym upewnia mnie książka Vereny Wermuth. Do jej przeczytania skłoniła mnie chęć szukania wspólnych tematów do rozmów z żoną. To ona kupiła ją w [...]

fyrfle Mirek
 6 listopada 2013 roku, godz. 14:56

Taaa! Jednak uważam, że konsekwentnie musimy naciskać, na te obcinane napletki, kaleczone waginy, zakażenia powodujące śmierć, burki i tysiące innych rzeczy, które wołają o pomstę do Allacha i Jahwe, jak zresztą i mojego katolickiego Boga. Oj! Bolało i boli mnie wychodzenie z uzależnienia od wiary! Ale warto drążyć to, jak i chore , wszelkie zwyczaje i przesądy! Pozdrawiam!

 5 listopada 2013 roku, godz. 21:20  2,4°C

Nasze małe tęsknoty

Ballada o ciotce Matyldzie (2013)
kategoria: literatura współczesna
liczba stron: 304
cena: 31,90 zł
wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ocena: 8,5/10

„Nie ma nic bardziej niesprawiedliwego niż nieodwzajemniona tęsknota. To nawet gorsze niż nieodwzajemniona miłość.”[1]


NASZE MAŁE TĘSKNOTY

Jonathan Carroll napisał kiedyś: „Czytanie książki jest, przynajmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeżeli książka jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a [...]

eyesOFsoul Kaś(ka)
 6 listopada 2013 roku, godz. 11:17

Dobre skojarzenie.

 4 listopada 2013 roku, godz. 10:38

Kolebka nawigatorów

Myślę, że sporo zasługi jest w tym Karola Olgierda Borchardta, że szanty śpiewane są w Polsce kilkaset kilometrów od morza oraz, że festiwale szantowe odbywają się w bardzo dziwnych miejscowościach. To za sprawą jego mistrzowskich książek o tematyce morskiej. Tak samo jest z książką Kolebka nawigatorów. Wciąga po same uszy. Skład się jakby z czterech części. W początkowych opowiadaniach autor przybliża historie marynarki wojenne j i handlowej od czasów Zygmunta Augusta, a raczej nieudolne próby jej tworzenia. [...]

 31 października 2013 roku, godz. 10:37

Kilka słów o tolerancji

"Inne zasady lata" Benjamin Alire Saenz
To pięknie napisana opowieść o miłości: tej “innej”, własnej, rodzicielskiej. To pozycja bardzo pozytywna i napawająca optymizmem. Autor przedstawia nam proces dojrzewania do pewnych decyzji, hodowania odwagi, aby móc powiedzieć na głos co czujemy, jednocześnie nie bojąc się odrzucenia.
To obraz szukania siebie w świecie stereotypów, oskarżeń i wszechobecnych wzorów zachowań społecznych. Nie mówimy tu tylko o poszukiwaniu tożsamości seksualnej, ale tożsamości w ogóle. Jakim jestem człowiekiem, kim chcę być, czy chłopcy powinni płakać, czy ojcowie wracający z wojny już nigdy nie „wrócą” do świata, czy można zaakceptować swoją odmienność i co to właściwie znaczy „być innym”?
Powieść napisana jest pięknym językiem przemyśleń głównego bohatera, młodego pełnego konfliktów wewnętrznych, kochającego rodziców nastolatka.
Dlaczego jest warta uwagi: ponieważ cieszy, czytelnik kończy ją z uśmiechem na ustach, lekkością w sercu i nadzieją, że może gdzieś taka historia się zdarzyła naprawdę.

 27 października 2013 roku, godz. 13:48  1,9°C

Dumbledore

"Nie żałuj umarłych, żałuj żywych a szczególnie tych którzy żyją bez miłości"

 27 października 2013 roku, godz. 8:53

,,Patrząc jak krwawisz''

Najbardziej niebezpieczny zespół na świecie,tak to oni zawsze , przyświecało im hasło ,,Sex ,druk's and rock' n roll''.Zespół hard rockowy z brudnego Hollywood ,który zasłynął na skalę światową ,niczym bogowie wznieśli się na wyżyny rock 'n rolla ,mistrzowie nadużywania wszystkiego....hale koncertowe rozgrabione przez wściekłych fanów, porównywano ich do Led Zepellin czy Aerosmitch ,ta piątka która w pewnym momencie nie mogąca unieść ciężaru własnego sukcesu.....i właśnie wtedy się poddali i tak umarł rok' n roll XX .w ,nie oszukujmy się przecież każdy wie ,że rock umarł teraz wszędzie króluje tani pop ,ale ja wiem ,że pewnego dnia nadejdzie taka chwila kiedy,, GUNS N' ROSES'' powrócą i zbawią ten świat XXI.w i powróci stary dobry ROCK' N ROLL.

Nowo dodane recenzje

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

kilka minut temu

Dezyn.fikcja skomentował(a) tekst Akceptuję i wiążę [...] autorstwa piórem2

kilkanaście minut temu

ok. pół godziny temu

Monika Siwek dodał(a) do zeszytu tekst Drżenie ciała, czułą [...] autorstwa Irracja

ok. godzinę temu

bystry.76 wskazał(a) tekst Prostota garbi ludzi na kandydata do tekstu dnia, autor: Czarne mleko w białej kawie

ok. godzinę temu

Esmeralda Dyląg wskazał(a) tekst Prostota garbi ludzi na kandydata do tekstu dnia, autor: Czarne mleko w białej kawie

ok. godzinę temu

ok. godzinę temu

Esmeralda Dyląg skomentował(a) tekst Gdzie dwa żubry [...] autorstwa kuloodporna

ok. godzinę temu

Papużka skomentował(a) tekst Ludzie się zmieniają [...] autorstwa tallea

ok. godzinę temu

Papużka wypowiedział(a) się w wątku Skojarzenia, którego autorem jest Evey

ok. 2 godziny temu

Maverick123 skomentował(a) tekst Krople (deszczu) albo [...] swojego autorstwa