15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:42  0,0°C

Dr House i jego ewangelia

Autorem książki jest Ks. Diego Goso, który w swoim dorobku ma już kilka książek, lecz tylko dwie dotychczas zostały przetłumaczone na język polski („Żarty święte i nieświęte” oraz „Dr House i jego ewangelia”). Diego jest kapłanem w diecezji Turynu. Współpracuję wieloma różnymi redakcjami czasopism lokalnych i ogólnokrajowych oraz prowadzi bloga (Spillo.it), który w świetle włoskiej panoramy świata katolickiego on-line uchodzi za najbardziej nonszalancki.

W książce pt. „Dr House i jego ewangelia” mamy do [...]

 15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:40

Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy

Robert Kaplow jest autorem błyskotliwych i przewrotnych powieści, z których tylko jedna została przełożona na język polski „Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy”

„Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy?”, choć odpowiedź na to pytanie uzyskujemy już w pierwszym rozdziale to nie zostają nam jasno przedstawione motywy owych zbrodni.

Powieść przedstawia ostatni dzień z życia trzech najsłynniejszych amerykańskich pisarzy (tu: Sue Grafton, Danielle Steel, Tom Clancy), którzy giną bez mała jak [...]

 15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:40

Klub wspomnień

Laura Kalpakian to pisarka nagrodzona Pushcart Orize, the Pacific Northwest Booksellers Association Award i PEN/West Award, jest również instruktorką pisania wspomnień. Mieszka na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych.
Tworzy również pod pseudnimami: Julia Fitzgerald i Carenna Jane Greye. Z informacji, do których udało mi się dotrzeć "Klub wspomnień" jest jedyną książką z jej twórczości przełożoną na język polski. Nic więcej o autorce nie wie nawet "ciocia" wikipedii i "wujek" google.

„Klub Wspomnień” to [...]

 15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:38
.
 15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:38

Natychmiast, mocno, naprawdę

Jeśli sięgając po tą pozycję na myśl przychodzi Ci słowo "sex" i o ile w późniejszej mierze, owy "sex" jest związany z miłością to wiesz czego się spodziewać po książce, ale czy na pewno ?

W tej pozycji zaciekawił mnie tytuł, więc "natychmiast" ją zapragnęłam mieć w swoich dłoniach, podczas czytania "mocno" ją polubiłam, a na koniec dodam, że "naprawdę" się cieszę z jej posiadania .

Sięgając po tą pozycję niewątpliwie nastawiłam się na dobre romansidło i choć książka była inna niż moje oczekiwania [...]

 15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:36

Trzepot skrzydeł

„Przyszłość ma każdy dopóki żyje.”*

Katarzyna Grochola jest najpopularniejszą autorką polskiej literatury obyczajowej. Każda jej książka zyskuje miano bestsellera, na który w zupełności zasługuje. Każda książka porusza problem miłości, rozczarowania i przyjaźni, lecz każda opowiada zupełnie inną historię, z innego punktu widzenia.

Tematyka trudna, choć można rzec, że „oklepana” - toksyczna miłość.
Ile jesteśmy znieść w sprawie wyższej, jaką jest miłość, ile trzeba czasu, by przejrzeć na oczy i [...]

 15 sierpnia 2012 roku, godz. 00:41  0,0°C

Przegryźć dżdżownice

Katarzyna Grochola jest najpopularniejszą autorką polskiej literatury obyczajowej. Każda jej książka zyskuje miano bestsellera, na który w zupełności zasługuje. Każda książka porusza problem miłości, rozczarowania i przyjaźni, lecz każda opowiada zupełnie inną historię, z innego punktu widzenia.

”Przegryźć dżdżownice” jest debiutem Katarzyny Grocholi, w którym owa autorka, bardzo wnikliwie opisuje zdradę. A dokładniej rzecz biorąc uczucia targające główną bohaterką Asią, która jest zdradzana i dowiaduje [...]

 13 sierpnia 2012 roku, godz. 9:20  1,0°C

"Dożywocie"

Bardzo krótko o wczoraj przeczytanej książce.
Nie będę opisywała treści, bardziej skupię się na tym co wyczytałam między wierszami.
Chodzi tutaj o to, że bardzo wielu ludzi zostaje spisana na straty, bądź za winnego bez ukazania mu dokładnie winy. Za tym, że dana osoba jest winna przemawiają jedynie pewne przesłanki, nie ma dokładnie podanych argumentów i dowodów. Tutaj zostało to pokazane na przykładzie zamordowanego policjanta, wiadomo, stróż prawa, obok żona znaleziona na miejscu zbrodni i kto będzie winnym? pewnie, że żona... Ale nie, praawda okazuje się zupelnie inna...
Warta przeczytania książka;)

Dożywocie
Policjantka Nina Hoffman odkrywa zwłoki swojego [...]
 8 sierpnia 2012 roku, godz. 15:58  1,9°C

Sto dni po ślubie

Wlasnie skonczylam czytac ksiazke Emily Giffin "Sto dni po ślubie", ktora mozna powiedziec, ze przeczytal jednym tchem. Od razu bardzo goraco polecam.

Pierwszy raz zetknelam sie z ta autorka, z reszta jak sie teraz dowiedzialam bardzo wysmienita i piszace swietne powiescia pisarka. Calkiem przypadkowo wzieta do reki ksiazka, i to nie przeze mnie ksiazka okazala sie doskonala.

W pewnym momencie czytania utknal mi w pamieci pewien cytat, zupelnie wyrwany mianowicie dotyczacy tego, że ludzie sa jak choragiewki na wietrze. Bez dwoch zdan [...]

Sto dni po ślubie
Ślub bierze się z miłości i z wiary we [...]
 4 sierpnia 2012 roku, godz. 3:18  2,3°C

Zbrodnia i kara

O samym autorze m.in. „Zbrodni i kary” pisać mogłabym w nieskończoność, gdyż sam autor jest dość barwną osobą zarówno jak jego bohaterowie.Fiodor Dostojewski rosyjski pisarz wieku XIX przez jednych uważany za mistrza powieści psychologicznej przez innych za zwykłego grafomana.Nie mniej jednak jego dzieła zna i podziwia(mniej lub bardziej) cały świat.W swoich powieściach, uchwycił znakomicie motyw Raskoła oraz dosadnie oddaje „obraz” psychiki bohatera często dopuszczającego się brutalnych czynów.

„Zbrodnia i [...]

Zbrodnia i kara
Zbrodnia i kara jest powieścią rosyjskiego [...]
potania Ilona
 5 sierpnia 2012 roku, godz. 00:11

Dokładnie jedna z lektur, którą się czyta z przyjemności, a nie z musu i chętnie się do niej wraca.

 4 sierpnia 2012 roku, godz. 3:16

Bracia Karamazow

O samym autorze m.in. „Zbrodni i kary” pisać mogłabym w nieskończoność, gdyż sam autor jest dość barwną osobą zarówno jak jego bohaterowie.
Fiodor Dostojewski rosyjski pisarz wieku XIX przez jednych uważany za mistrza powieści psychologicznej przez innych za zwykłego grafomana.
Nie mniej jednak jego dzieła zna i podziwia(mniej lub bardziej) cały świat.
W swoich powieściach, uchwycił znakomicie motyw Raskoła oraz dosadnie oddaje „obraz” psychiki bohatera często dopuszczającego się brutalnych czynów.

Uprzedzam, [...]

 4 sierpnia 2012 roku, godz. 3:13

Zakaz seksu we wtorki

Okazuję się, że w XXI wieku nie tak trudno o anonimowość nawet po napisaniu powieści i użyciu swoich danych personalnych. Tracy Bloom została pisarką za sprawą swojego debiutu jakim jest "Zakaz seksu we wtorki". Ta była specjalistka ds. marketingów posiada poczucie humoru, który każdy czytelnik z pewnością kupi i nie są to suche angielskie żarciki, choć owa autorka właśnie stamtąd pochodzi.

"Kobiety dzielą się na te, które wybierają swemu dziecku ojca, i te, które nie wybierają. Innymi słowy - te, które latami [...]

 24 lipca 2012 roku, godz. 2:26  0,5°C

Langdon McGyver na tropie masońskiej piramidy

Dan Brown jest znany na całym świecie. Jego książki wzbudzają liczne kontrowersje, zachwyt i oburzenie. Na pewno też dostarczają mu pokaźnej sumki na koncie i dużo szumu w mediach. W swoich powieściach grzebał już w bibliotece Watykanu i szperał we francuskim Luwrze. Teraz przyszedł czas na aktywne zwiedzenie amerykańskiego Kapitolu.

Roberta Langdona znają już wszędzie: zarówno w wyżej wymienionych miejscach, jak i w domach wiernych czytelników Browna na całym świecie. Tym razem wszechstronnie uzdolniony profesor [...]

Zaginiony symbol
Co zaginęło, zostanie odnalezione… [...]
 21 lipca 2012 roku, godz. 15:10  0,5°C

Przyszłość czy przeszłość?

  Akcja dzieje się w Ameryce Północnej. Opowiada o przyszłości, w której desperacko pragnący władzy prezydent ucieka się do podzielenia ludności na 13 dystryktów i zmuszania jej do pracy w ciężkich warunkach na rzecz rozpieszczonych mieszkańców Kapitolu (z czego każdy dystrykt specjalizował się w czymś innym. Np. wydobyciem drogocennych kamieni, węgla, owoców morza...) dając w zamian niewielkie porcje żywnościowe oraz agresję ze strony strażników pokoju, którzy zmuszali ich do przestrzegania surowych zasad [...]

Igrzyska śmierci
Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na [...]
Szecherezada Kazia
 31 sierpnia 2012 roku, godz. 12:12

zwracam honor

 8 lipca 2012 roku, godz. 22:21  0,2°C

Miłość na zakręcie

Powieści Nicholasa Sparksa stały się bardzo modne. Chyba nawet bardziej niż ekranizacje jego powieści, do popularności książek Sparksa przyczynili się nastoletni czytelnicy. Sparks jest bowiem geniuszem romansu, wirtuozem zwrotów akcji i... autorem lekkich "czytadełek". Niestety, po lekturze większej liczby jego powieści czar Sparksa pryska. Dlaczego? Przekonajmy się o tym.

"Na zakręcie" to historia (oczywiście) miłosna Milesa i Sary. Mężczyzna ma syna, którego uczy właśnie Sara. Chłopiec potrzebuje indywidualnych [...]

Na zakręcie
Opowieść o dwojgu ludzi, którzy na nowo [...]

Nowo dodane recenzje

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

kilkanaście minut temu

Monika Siwek skomentował(a) tekst Niebo obsypuje Ziemię [...] autorstwa PlESCHOPATA

ok. 2 godziny temu

Radziem dodał(a) do zeszytu tekst A wierszy nie pisz, ino [...] autorstwa piórem2

ok. 3 godziny temu

Yokho skomentował(a) tekst Prawdziwa tragedia ludzi [...] autorstwa Wojtex

ok. 3 godziny temu

fyrfle skomentował(a) tekst A wierszy nie pisz, ino [...] autorstwa piórem2

ok. 4 godziny temu

Radziem dodał(a) do zeszytu tekst Życzę Wam serdecznych [...] autorstwa sprajtka

ok. 4 godziny temu

Monika Siwek skomentował(a) tekst Dostałam dzisiaj [...] autorstwa sprajtka

ok. 4 godziny temu

silvershadow skomentował(a) tekst I te jebane szczęście, [...] autorstwa Lynx71

ok. 4 godziny temu

silvershadow skomentował(a) tekst Jeśli nasze życie jest [...] autorstwa motylek96

ok. 4 godziny temu

giulietka skomentował(a) tekst Puste piety Dłonie [...] autorstwa Monika Siwek

ok. 4 godziny temu

giulietka skomentował(a) tekst nie szukam już [...] swojego autorstwa