15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:43

Biblioteka utraconych książek

Alexander Pechmann prócz bycia pisarzem jest również redaktorem i tłumaczem literatury angielskiej. Przełożył wiele książek z języka angielskiego na niemiecki oraz opublikował cztery własne w tym „Bibliotekę utraconych książek”, która jako jedyna z jego książek została przetłumaczona na język polski.

Autor zaprasza nas do swojej wyimaginowanej biblioteki zwanej „biblioteką utraconych książek” i pełniąc rolę pracownika owej biblioteki oprowadza nas po jej ciemnych zakamarkach często dość przerażających [...]

 15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:42

Sen Mistrza

Michał Maj jest autorem bloga , na którym publikuje dość ciekawe artykuły związane z poprawą naszego życia codziennego, czerpania inspiracji i motywacji z życia. Prócz tego jest autorem książki dostępnej również jako e-book pt. „Sen Mistrza”

„Sen Mistrza” to nic innego jak książka o najmniej zbadanym stanie i największej niewiadomej w nauce, jaką jest sen. Prócz rozdziałów dotyczących rodzajów snu i jego faz można natknąć się na wiele ciekawostek z życia „wielkich” ludzi. Niestety podtytuł jest bardzo [...]

 15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:42  0,0°C

Dr House i jego ewangelia

Autorem książki jest Ks. Diego Goso, który w swoim dorobku ma już kilka książek, lecz tylko dwie dotychczas zostały przetłumaczone na język polski („Żarty święte i nieświęte” oraz „Dr House i jego ewangelia”). Diego jest kapłanem w diecezji Turynu. Współpracuję wieloma różnymi redakcjami czasopism lokalnych i ogólnokrajowych oraz prowadzi bloga (Spillo.it), który w świetle włoskiej panoramy świata katolickiego on-line uchodzi za najbardziej nonszalancki.

W książce pt. „Dr House i jego ewangelia” mamy do [...]

 15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:40

Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy

Robert Kaplow jest autorem błyskotliwych i przewrotnych powieści, z których tylko jedna została przełożona na język polski „Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy”

„Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy?”, choć odpowiedź na to pytanie uzyskujemy już w pierwszym rozdziale to nie zostają nam jasno przedstawione motywy owych zbrodni.

Powieść przedstawia ostatni dzień z życia trzech najsłynniejszych amerykańskich pisarzy (tu: Sue Grafton, Danielle Steel, Tom Clancy), którzy giną bez mała jak [...]

 15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:40

Klub wspomnień

Laura Kalpakian to pisarka nagrodzona Pushcart Orize, the Pacific Northwest Booksellers Association Award i PEN/West Award, jest również instruktorką pisania wspomnień. Mieszka na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych.
Tworzy również pod pseudnimami: Julia Fitzgerald i Carenna Jane Greye. Z informacji, do których udało mi się dotrzeć "Klub wspomnień" jest jedyną książką z jej twórczości przełożoną na język polski. Nic więcej o autorce nie wie nawet "ciocia" wikipedii i "wujek" google.

„Klub Wspomnień” to [...]

 15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:38
.
 15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:38

Natychmiast, mocno, naprawdę

Jeśli sięgając po tą pozycję na myśl przychodzi Ci słowo "sex" i o ile w późniejszej mierze, owy "sex" jest związany z miłością to wiesz czego się spodziewać po książce, ale czy na pewno ?

W tej pozycji zaciekawił mnie tytuł, więc "natychmiast" ją zapragnęłam mieć w swoich dłoniach, podczas czytania "mocno" ją polubiłam, a na koniec dodam, że "naprawdę" się cieszę z jej posiadania .

Sięgając po tą pozycję niewątpliwie nastawiłam się na dobre romansidło i choć książka była inna niż moje oczekiwania [...]

 15 sierpnia 2012 roku, godz. 1:36

Trzepot skrzydeł

„Przyszłość ma każdy dopóki żyje.”*

Katarzyna Grochola jest najpopularniejszą autorką polskiej literatury obyczajowej. Każda jej książka zyskuje miano bestsellera, na który w zupełności zasługuje. Każda książka porusza problem miłości, rozczarowania i przyjaźni, lecz każda opowiada zupełnie inną historię, z innego punktu widzenia.

Tematyka trudna, choć można rzec, że „oklepana” - toksyczna miłość.
Ile jesteśmy znieść w sprawie wyższej, jaką jest miłość, ile trzeba czasu, by przejrzeć na oczy i [...]

 15 sierpnia 2012 roku, godz. 00:41  0,0°C

Przegryźć dżdżownice

Katarzyna Grochola jest najpopularniejszą autorką polskiej literatury obyczajowej. Każda jej książka zyskuje miano bestsellera, na który w zupełności zasługuje. Każda książka porusza problem miłości, rozczarowania i przyjaźni, lecz każda opowiada zupełnie inną historię, z innego punktu widzenia.

”Przegryźć dżdżownice” jest debiutem Katarzyny Grocholi, w którym owa autorka, bardzo wnikliwie opisuje zdradę. A dokładniej rzecz biorąc uczucia targające główną bohaterką Asią, która jest zdradzana i dowiaduje [...]

 13 sierpnia 2012 roku, godz. 9:20  1,0°C

"Dożywocie"

Bardzo krótko o wczoraj przeczytanej książce.
Nie będę opisywała treści, bardziej skupię się na tym co wyczytałam między wierszami.
Chodzi tutaj o to, że bardzo wielu ludzi zostaje spisana na straty, bądź za winnego bez ukazania mu dokładnie winy. Za tym, że dana osoba jest winna przemawiają jedynie pewne przesłanki, nie ma dokładnie podanych argumentów i dowodów. Tutaj zostało to pokazane na przykładzie zamordowanego policjanta, wiadomo, stróż prawa, obok żona znaleziona na miejscu zbrodni i kto będzie winnym? pewnie, że żona... Ale nie, praawda okazuje się zupelnie inna...
Warta przeczytania książka;)

Dożywocie
Policjantka Nina Hoffman odkrywa zwłoki swojego [...]
 8 sierpnia 2012 roku, godz. 15:58  1,9°C

Sto dni po ślubie

Wlasnie skonczylam czytac ksiazke Emily Giffin "Sto dni po ślubie", ktora mozna powiedziec, ze przeczytal jednym tchem. Od razu bardzo goraco polecam.

Pierwszy raz zetknelam sie z ta autorka, z reszta jak sie teraz dowiedzialam bardzo wysmienita i piszace swietne powiescia pisarka. Calkiem przypadkowo wzieta do reki ksiazka, i to nie przeze mnie ksiazka okazala sie doskonala.

W pewnym momencie czytania utknal mi w pamieci pewien cytat, zupelnie wyrwany mianowicie dotyczacy tego, że ludzie sa jak choragiewki na wietrze. Bez dwoch zdan [...]

Sto dni po ślubie
Ślub bierze się z miłości i z wiary we [...]
 4 sierpnia 2012 roku, godz. 3:18  2,3°C

Zbrodnia i kara

O samym autorze m.in. „Zbrodni i kary” pisać mogłabym w nieskończoność, gdyż sam autor jest dość barwną osobą zarówno jak jego bohaterowie.Fiodor Dostojewski rosyjski pisarz wieku XIX przez jednych uważany za mistrza powieści psychologicznej przez innych za zwykłego grafomana.Nie mniej jednak jego dzieła zna i podziwia(mniej lub bardziej) cały świat.W swoich powieściach, uchwycił znakomicie motyw Raskoła oraz dosadnie oddaje „obraz” psychiki bohatera często dopuszczającego się brutalnych czynów.

„Zbrodnia i [...]

Zbrodnia i kara
Najwybitniejsze literackie studium psychiki [...]
potania Ilona
 5 sierpnia 2012 roku, godz. 00:11

Dokładnie jedna z lektur, którą się czyta z przyjemności, a nie z musu i chętnie się do niej wraca.

 4 sierpnia 2012 roku, godz. 3:16

Bracia Karamazow

O samym autorze m.in. „Zbrodni i kary” pisać mogłabym w nieskończoność, gdyż sam autor jest dość barwną osobą zarówno jak jego bohaterowie.
Fiodor Dostojewski rosyjski pisarz wieku XIX przez jednych uważany za mistrza powieści psychologicznej przez innych za zwykłego grafomana.
Nie mniej jednak jego dzieła zna i podziwia(mniej lub bardziej) cały świat.
W swoich powieściach, uchwycił znakomicie motyw Raskoła oraz dosadnie oddaje „obraz” psychiki bohatera często dopuszczającego się brutalnych czynów.

Uprzedzam, [...]

 4 sierpnia 2012 roku, godz. 3:13

Zakaz seksu we wtorki

Okazuję się, że w XXI wieku nie tak trudno o anonimowość nawet po napisaniu powieści i użyciu swoich danych personalnych. Tracy Bloom została pisarką za sprawą swojego debiutu jakim jest "Zakaz seksu we wtorki". Ta była specjalistka ds. marketingów posiada poczucie humoru, który każdy czytelnik z pewnością kupi i nie są to suche angielskie żarciki, choć owa autorka właśnie stamtąd pochodzi.

"Kobiety dzielą się na te, które wybierają swemu dziecku ojca, i te, które nie wybierają. Innymi słowy - te, które latami [...]

 24 lipca 2012 roku, godz. 2:26  0,5°C

Langdon McGyver na tropie masońskiej piramidy

Dan Brown jest znany na całym świecie. Jego książki wzbudzają liczne kontrowersje, zachwyt i oburzenie. Na pewno też dostarczają mu pokaźnej sumki na koncie i dużo szumu w mediach. W swoich powieściach grzebał już w bibliotece Watykanu i szperał we francuskim Luwrze. Teraz przyszedł czas na aktywne zwiedzenie amerykańskiego Kapitolu.

Roberta Langdona znają już wszędzie: zarówno w wyżej wymienionych miejscach, jak i w domach wiernych czytelników Browna na całym świecie. Tym razem wszechstronnie uzdolniony profesor [...]

Zaginiony symbol
Co zaginęło, zostanie odnalezione… [...]

Nowo dodane recenzje

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

kilka minut temu

szpiek skomentował(a) tekst Koronawirus zabije 1% z [...] swojego autorstwa

kilka minut temu

onejka skomentował(a) tekst Po wszyskim, ide do [...] autorstwa Sierjoża

kilka minut temu

tallea dodał(a) do zeszytu tekst Jeśli zamkniesz drzwi [...] autorstwa Rabindranath Tagore

kilkanaście minut temu

tallea dodał(a) do zeszytu tekst Mijają dni i noce, [...] autorstwa Rabindranath Tagore

ok. godzinę temu

tallea skomentował(a) tekst Dzisiaj jest cudowny [...] swojego autorstwa

ok. godzinę temu

Sierjoża skomentował(a) tekst Willa Anna, gówno [...] autorstwa piórem2

ok. godzinę temu

Sierjoża skomentował(a) tekst Gdy kończy się wino [...] autorstwa piórem2

ok. godzinę temu

ok. godzinę temu

tallea dodał(a) do zeszytu tekst [...] w rzeczywistości [...] autorstwa Anthony de Mello

ok. godzinę temu

LiaMort skomentował(a) tekst Czasem wszystko, co [...] swojego autorstwa