20 listopada 2019 roku, godz. 4:50  4,6°C

***

Satelity zasłaniają gwiazdy.

Yokho Agata
 20 listopada 2019 roku, godz. 9:18

Też mi to niebo czasem wygląda nieprawdziwie...
Żartowałam, że niedługo to nie będzie się czekać na pierwszą gwiazdkę w Wigilię tylko każdy sobie będzie mógł umieścić nad domem taką świecącą imitację. :)

 20 listopada 2019 roku, godz. 00:17  2,1°C

Bez nas już nie ma tej historii

Kiedy włączę Twoją ulubioną piosenkę, w ręku będę trzymać kubek a w nim "martini bianco" pozwolę życiu płynąć do chwil. Niech po-trwa jeszcze to co było niewidzialne dla swiata , ale w chwili już daleko od Ciebie. Dam sobie czas na odczuwanie, regenerację i pobycie w samotności. Poukładam myśli a po chwili wrócę do żywych, wtedy, może poczuje, że już tego nie chcesz

 19 listopada 2019 roku, godz. 22:16  4,5°C

„W pewnym sensie małżeństwo przypomina solidny złoty zegarek dziedziczony od pokoleń. Patrzy się na niego i się go po prostu ma, ale można mieć też zwyczajny, kupiony za 20 dolarów zegarek kwarcowy, zrobiony z gumy i plastiku, który nie wymaga ani czyszczenia, ani przechowywania w specjalny sposób, a przecież chodzi rewelacyjnie. Taką złotą piękność trzeba codziennie nakręcać, regulować, a raz po raz zanosić do zegarmistrza, żeby przeczyścił mechanizm… Taki piękny zegarek to oczywiście rzadkość, ale [...]

Idealna
Dla fanów "Dziewczyny z pociągu" Anita [...]
 19 listopada 2019 roku, godz. 9:28  7,1°C

Fragment książki - "Wu Wei płyń z prądem życia." ~ Theo Fischer.

Kiedy tylko nauczysz się, jak żyć tu i teraz, możesz przestać walczyć. Na zawsze. Walcząc, marnuje się siłę, ponieważ gdy narasta trud osiągnięcia celu, on się oddala i zaczyna działać przeciwstawna siła, która wzrasta, kiedy zwiększa się swój nakład sił. Jeśli ktoś to zauważa i przede wszystkim zna najlepszy środek do osiągnięcia czegoś, rezygnuje z tej bezsensownej przepychanki. Uwierz mi, proszę, że wszystkie rzeczy, których sobie życzysz, przyjdą do ciebie same, kiedy tylko przestaniesz o nie walczyć. Czy nie było już kiedyś w twoim życiu tak, że gorąco czegoś pragnąłeś i czyniłeś wszelkie wysiłki, żeby to otrzymać, a mimo wszelkich starań jakie podjąłeś, zdawało się, że wszystkie siły obróciły się przeciw tobie? A później, kiedy w końcu się poddałeś, nabrałeś dystansu do tego, czego sobie życzyłeś, pewnego dnia nagle zdałeś sobie sprawę, że spełnienie jest całkiem blisko i musisz tylko po to sięgnąć?

Yokho Agata
 20 listopada 2019 roku, godz. 9:32

Tak.

 18 listopada 2019 roku, godz. 20:32  9,4°C

Konkurs na jesienny wiersz

Hej!

Jeśli tylko nie opuszcza Was wena o tej porze roku, zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na wiersz nawiązujący do jesieni: https://www.cytaty.info/konkursy.htm

🍁

.Rodia marek
 20 listopada 2019 roku, godz. 17:42

No nie wiem Radek od kiedy ;D

 18 listopada 2019 roku, godz. 20:03  4,6°C

nie trzeba wiedzieć...

czasem zatrzymuję się przed ludźmi
z dziwnym wrażeniem, że zaraz runie na mnie ich fasada
czasem czekam, czasem idę
gdyż dopóki nie runie nie da się dotrzeć
nie można usłyszeć tej drugiej ciszy
można się tylko popatyczkować
pokaleczyć ciężkim milczeniem

ale fasadę się nosi
to jest konieczne, żeby zachować resztki
nieświadomość
nic nie oddać
zbiera się jej szczątki nawet gdy runie tymczasowo
wtedy też idę, nie ma we mnie żadnego spoiwa, żadnych emocji

lecz kiedyś spotkałam człowieka bez fasady
nic nie musiało runąć
nic nie musiało się zmieniać,
z głębią na wyciągnięcie ręki
z ciszą która pozwalała usłyszeć głęboko w sobie brzęczenie natrętnego komara

mógł być czystą świadomością, o którą się otarłam
a może jest...

Yokho Agata
 20 listopada 2019 roku, godz. 19:14

:)

 18 listopada 2019 roku, godz. 8:10

Źródło: Biuletyn Szkoły Złotego Różokrzyża.

MYŚLI PORUSZAJĄ ATOMY

Myśli poruszają atomy. Im bardziej są one ukierunkowane na cel, tym większa jest energia, która porusza atomy w odpowiednim polu magnetycznym. To
duchowe prawo, które wpływa na materię i nią kieruje, znane było wtajem-
niczonym we wszystkich czasach.

Stosując to prawo służyli oni boskiemu planowi stworzenia. Było ono jednak stale nadużywane przez tak zwanych magów, którzy wykorzystywali je dla swoich własnych celów, oderwanych od boskiego planu. Przez to nadużycie
energii woli ludzkość [...]

 18 listopada 2019 roku, godz. 00:15  4,0°C

Książka ciekawa, ujmująca kilka aspektów w niespotykany i wyjątkowy sposób. Z pewnością można po jej przeczytaniu powiedzieć: "hm, faktycznie, tak mogło być". Nie chcę mówić o szczegółach, żeby nie psuć właśnie tej przyjemności z lektury.

Kilka innych kwestii zostało jednak poruszony w sposób mało oryginalny. Jeśli był on i ona, to się kochali. Jeśli umarli, to z miłością w sercu. Jeśli był proces, był też wyrok. I o ile w aspekcie historycznym opowieść potrafi zaskoczyć, to w zarysie postaci i relacji między nimi autor wbił się w utarte schematy. A szkoda.

Piekielne relikwie
Niezwykła powieść o przerażającym odkryciu [...]
 17 listopada 2019 roku, godz. 21:05  15,3°C

Neurotycznie o dniu tygodnia

To już ustalone. Nie ma za bardzo z czym dyskutować. Ani pytać o zmiany w rozkładzie tygodnia. Zacznie się już jutro rano. Trzeba go uznać za pewnik i nie wyobrażać sobie zbyt wiele. Na przykład że da się z tym coś jeszcze zrobić. Jutro poniedziałek.

giulietka M.
 18 listopada 2019 roku, godz. 7:35

Mi też ciężko było wykluć się z kokona ciepłego koca i odłożyć książkę. Ale udało się o to jestem! I wiecie co? Nie taki poniedziałek straszny jak go w niedzielę malują. ;)
Dobrego tygodnia!

 17 listopada 2019 roku, godz. 17:37  5,3°C

Trochę więcej o książkach

Z nowości na stronie Cytaty.info

Pojawiło się trochę więcej funkcji związanych z książkami.

1. Lista ostatnio dodanych książek w formie prezentacji ich okładek: https://www.cytaty.info/ksiazki/okladki.htm

2. Lista książek odłożonych na półkę przez nas, czytelników: https://www.cytaty.info/autor/radziem/ksiazki.htm

3. Aktywność związana z odkładaniem książki na półkę np.
Radziem dodał(a) na półkę Przeczytane książkę Niezawinione śmierci autorstwa William Wharton

W planach mam dodanie ocen do książek oraz utworzenie sieci polecanych książek na podstawie ocen i półek użytkowników strony. Chodzi o polecanie takich książek, które zostały ocenione wysoko przez innych, którzy przeczytali podobne książki.

Dobrego wieczoru! :-)

Radziem Radek
 19 listopada 2019 roku, godz. 22:31

@Yokho, myślałem o tym, żeby każdy mógł tworzyć własne półki z książkami. Np. Przeczytane 2019, albo Chcę jako prezent i inne. Tak jak jest dowolność w tworzeniu zeszytów.

@eyesOFsoul, tak! To świetny pomysł. Przymierzam się do dodania ocen.
Jestem też w trakcie tworzenia podstrony książki, gdzie będą wszystkie statystyki. Oraz zrobię porządek z półkami użytkownika, bo teraz wszystko wrzucone w jeden regał ;-)

Dzięki za inspiracje! Taka energia motywuje do działania lepiej niż kawa z rana ☕

 17 listopada 2019 roku, godz. 12:07  1,0°C

17.11.2019r.

Piękne słoneczne przedpołudnie i bardzo ciepłe jak na drugą dekadę listopada. Lśni przede mną kwiat orchidei podświetlany mocą promieni słońca. Z lewej strony od serca mam Ciebie - Cud mojego życia. Arcy sprawnie żonglujesz drutami tworząc coś bardzo pięknego, ale zarazem jak najbardziej użytecznego. Za kwitnącym storczykiem jak pawie ogony rozpłaszczają się grudniki kwitnące różem i bielą. Po mojej prawej stronie ciemnym przekwitłym brązem chyli się z przemijania kwiat skrzydłokwiatu. Jest jeszcze jeden za mną. [...]

 16 listopada 2019 roku, godz. 13:54  7,5°C

Mowa

Umieszczono ich w budynku szkoły. Niemcy ich tam przetrzymywali cały dzień i całą noc. Bez jedzenia, bez wody. Nawet nie mogli się do siebie odezwać. Pilnował ich cały czas niemiecki żołnierz. Był niewyspany i znudzony swoją funkcją. Ale dla swojego wodza gotów był uczynić wszystko. Uwięzieni ludzie nie mogli mówić, ale mogli myśleć. Tego im nie odebrano.

Jeden z zebranych tam mężczyzn o imieniu Staszek myślał: "W tej szkole, będzie z pół roku temu, była zabawa taneczna. Tańczyłem tu z Mańką. Taniec był [...]

Lola Lola Mika
 17 listopada 2019 roku, godz. 15:55

Po prostu tematyka wojenna mnie ciekawi i już :) Wiele wspomnień wojennych daje pomysł, inspirację na opowiadanie. Po przeczytaniu sceny wojennej zapala się we mnie lampka, nadchodzi bodziec, impuls do stworzenia opowieści z czasów wojny. Dochodzi do tego wczuwanie się, że coś takiego się naprawdę wydarzyło.
Dziękuję za przeczytanie opowiadania. Pozdrawiam :)

 15 listopada 2019 roku, godz. 12:30

BÓG ISTNIEJE, A JEJ IMIĘ TO PIETRUNIA

(recenzja filmu)

Bardzo dobry dramat społeczno-obyczjowo-religijny w kooprodukcji pięciu państw europejskich. Opowieść o młodej kobiecie Macedonce, która skończyła studia historyczne z wyróżnieniem, ale nigdzie może dostać pracy, bo rynek pracy nie potrzebuje wykształconych i mądrych kobiet. Po jednej z rozmów kwalifikacyjnych idzie nad rzekę, gdzie akurat odbywa się uroczystość religijna, podczas której ksiądz wrzuca drewniany krzyż w nurt rzeki, a wyłowić go mają mężczyźni.Który wyłowi pierwszy, ten będzie [...]

 14 listopada 2019 roku, godz. 23:46  15,2°C

Wspaniała książka, po lekturze której - jak wspomina sama autorka - nie spojrzymy na nasze psy tak samo. Mogę zgodzić się z tym założeniem. Wiele z opisanych wyjaśnień było mi znanych, niemniej dowiedziałem się też nowych rzeczy. Na przykład czy i jak psy się śmieją (i nie chodzi tu o merdanie ogonem).

Moim zdaniem książka "Oczami psa" to obowiązkowa lektura dla każdego szanującego się psiarza. Pani Alexandra Horowitz ma łatwość opisywania świata, jakim widzą go nasi czworonożni przyjaciele. Pozwala to lepiej zrozumieć psy.

Książka zawiera całkiem długą listę źródeł, skąd została zaczerpnięta wiedza, jeśli źródło jest inne niż badania autorki. To pozwala łatwo kontynuować wybrany temat po sięgnięciu po wskazane tytuły.

Jestem psiarzem. Widzę, jak dużo błędów popełniłem do tej pory. Liczę na to, że zrozumienie, do którego pomaga dojść lektura książki, sprawi, że tych błędów będzie coraz mniej.

Oczami psa
O czym myślą psy? Jak postrzegają świat i to [...]
Yokho Agata
 16 listopada 2019 roku, godz. 17:51

Przysłucham się. :)

 13 listopada 2019 roku, godz. 22:07  9,7°C

Ode mnie

Do Ciebie
Powiedz mi ile warte są słowa zakochanego człowieka?
Który mówi kocham jakby jutra miało nie być..
Powiedz czy poważnie należy traktować człowieka, który krzyczy kocham śmiejąc się przy tym tak jakby był sam na tym wielkim świecie..
Powiedz mi czy pamiętać należy oczy, które wypełniały się blaskiem i lśniły tylko dla Ciebie..
A uśmiech był tym pierwszym na liście wyjątkowych uśmiechów..
Powiedz mi co zrobić jeśli nagle ogarnęło mnie zimno, bo już słowa nie ogrzewają jak kiedyś..
Piję [...]

sprajtka Ala
 14 listopada 2019 roku, godz. 9:56

Każdy lubi czuć się "jak w domu"...

Nowo dodane teksty

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

ok. godzinę temu

tallea wskazał(a) tekst Nawet gdyby nie było [...] na kandydata do tekstu dnia, autor: Isaac Newton

ok. godzinę temu

Wojtex skomentował(a) tekst Reinkarnacja - słowo po [...] swojego autorstwa

ok. godzinę temu

ODIUM skomentował(a) tekst Jesteś tym, co widzisz [...] swojego autorstwa

ok. godzinę temu

tallea skomentował(a) tekst Reinkarnacja - słowo po [...] autorstwa Wojtex

ok. 2 godziny temu

ODIUM skomentował(a) tekst W Brakoczynowie mieszka [...] swojego autorstwa

ok. 2 godziny temu

ODIUM skomentował(a) tekst Wypierana podskórna [...] swojego autorstwa

ok. 2 godziny temu

ODIUM skomentował(a) tekst Wyrozumiałość zaczyna [...] swojego autorstwa

ok. 2 godziny temu

tallea skomentował(a) tekst Jeśli chcesz być [...] autorstwa CierpkaWoda

ok. 2 godziny temu

ODIUM skomentował(a) tekst Mędrca zdobi milczenie, [...] swojego autorstwa

ok. 2 godziny temu

ODIUM skomentował(a) tekst Głupiec, który pragnie [...] swojego autorstwa