dzisiaj, godz. 3:58

Świadek cierpienia

31.03.2020
Wtorek

Godzina 2:10 wyrwana ze snu przez ból.
Tabletki - chemia, która powinna łagodzić ból - nic bardziej mylnego. Kolejny organ zniszczony już. Teraz jest lepiej 2:30 oddech miarowy.
Mój Anioł Troski śpi czujnie 2:50.
Obserwuję zegar, który powinien być wyrzucony. 3:10 - 3:40 Patrzę jak klatka piersiowa pod ciężarem unosi się, widzę miarowy oddech, oczy przymknięte, powieki przeźroczyste - światło przenika przez nie, nie ma mowy o dobrym wypoczynku, a tak bardzo go potrzebuje. Mój Anioł - boi się ciemności. Śpi przy zapalonym świetle.
Każda minuta cierpienia to wieki całe.
Nowy dzień już trwa.
Każdego dnia jestem świadkiem cierpienia.

 30 marca 2020 roku, godz. 22:21  0,6°C

30.03.2020

I jeszcze myśl we mnie przed snem, czy dobrze i w pełni przeżyłam ten dzień ? Jak sprawić radość komuś, by było mu jeszcze lepiej, cieplej?
Tak przed snem nachodzą mnie pytania.
Szukam odpowiedzi.
Znajduję.
Wiele zależy ode mnie.
Drugi człowiek będzie jeszcze lepszy, piękniejszy - gdy będzie otrzymywał dobro ode mnie czy od Ciebie.
Wszystko jest kwestią decyzji...
Każdego dnia wnieść radość w czyjeś serce.
Czy potrzeba czegoś jeszcze?
Mój dzień z trójką z przodu - taki twórczy...kończy się.
Spokojny będę miała sen.
Mój Anioł Troski śpi... Ciiii

Wdzięczna jestem za rozmowę.
Cieszę się każdym słowem.
30.03.2020 lubię 3.

 30 marca 2020 roku, godz. 15:31  16,7°C
Edytowano  30 marca 2020 roku, godz. 16:35

30.03

Dzisiejszy dzień zaczął się dla mnie wyjątkowo wcześnie, bo już o godzinie 2 kiedy to porządkowałam myśli dotyczące kultury renesansowej w moim notatniku - to dlatego, że jestem inteligentna i to jest dla mnie górnolotna rozrywka. Nie mogłam usnąć i czytałam sobie Makbeta z nudów, bo to właśnie robią mądrzy ludzie jak im się nudzi, no i w sumie to bardzo mi się podobał ten dramacik. Ok. 5 poszłam sobie spać i wstałam przed 8, wykonałam swoje poranne ćwiczenia, bo stwierdziłam, że znów pora zacząć być fit. [...]

Esmeralda Dyląg Esmi
 30 marca 2020 roku, godz. 23:09

O nie! :((( Przepraszam, mój kontent na ogół jest family friendly... Spłynęła na mnie fala hejtu... to dlatego :(((. Odwodnienie tak na mnie działa. Diagonalny przecież wie, że w sercu Esmuni jest miejsce dla wszystkich - nawet dla tychc którzy czasami krzyczą na Esmunię przy użyciu mowy pisanej. To taka zabawa... prawda??? PRAWDA?!

 30 marca 2020 roku, godz. 14:50  0,6°C

" Mój Miły " XII

30.03.2020

Mój Miły
Mój Jedyny!

Dzień mój ciekawie rozpoczął się, odebrałam miły telefon z ważną informacją. Muszę Ci się przyznać, że i tak bardziej ucieszyłam się z wiadomości od Ciebie. Twoja wiadomość była pierwsza - zawsze jest priorytetem dla mnie, pewnie o tym wiesz.
Może nie wiesz?
- Teraz już wiesz.
Uśmiecham się.
Ostatnio dziwne miewam stany...formy niepewności...zastanowienia, bardzo dziwne. Życie jest takie pełne sprzeczności. Dzięki temu fascynujące. Obostrzenia u nas w mieście są. Strach [...]

 30 marca 2020 roku, godz. 13:38  0,6°C

30.03.2020r.(poniedziałek)

Wstaliśmy dzisiaj jakieś dwadzieścia minut przed świtem. Przez okna świat wyglądał bardzo szaro dla nierozbudzonego jeszcze zmysłu wzroku. A jednak biel dachów widział. Umysł na tej podstawie stwierdził, że w nocy musiał padać śnieg. Jeszcze chwila i oczy zobaczył, że nadal pada gęsty śnieg. Wiatr zmieniał kierunek w zależności w której części ogrodu wiał - we wschodniej z północy, a w zachodniej śnieg zacinał od południa. Zimowa zadymka wiosną nie przeszkadzała wróblom, które ucinały sobie głośne rozmowy [...]

 30 marca 2020 roku, godz. 10:16

Błędy wpisane w życie ...nic nieznaczące Światy 30.03.2020

Poniedziałek
30.03.2020
Dzieje się poniedziałek.
Sen przyszedł późno, nie będę marudzić, nie będę narzekać. Koniec kropka.
Wybudził mnie telefon z urzędu, Pani była bardzo miła, że raczyła zadzwonić, tak po ludzku. Poinformowała mnie co i jak. Teraz w dobie problemów świata - Ona - dzielnie pracuje. Nie jest to dla mnie powód do radości - nie, niemniej jednak miło mnie zaskoczył telefon.
Wiara w Ludzi wzrasta i urząd staje się taki, jakby to napisać ? -"bardziej ludzki".
Tydzień zapowiada się ciekawie, o [...]

 29 marca 2020 roku, godz. 22:51

" Mój Miły " XI

29.03.2020

Mój Miły
Mój Jedyny!

Długo się zastanawiałam, co Ci napisać.
Bijąc się z myślami, odpowiadając na wiadomości, rozmawiając z ludźmi, pisząc, czytając...taka proza życia. Mój dzień dobiega końca. Dzisiaj brakowało u mnie słońca, niebo granatowe, chmury deszczowe, myśl moja miedzy kroplami obitymi o szybę, spłynęła delikatnie. Była to ciepła myśl do Ciebie.
Całkiem możliwe, że była za ciepła - wyparowała.
Uśmiecham się - w pamięci mam ją cały czas.
Ciekawe czy złość Ci przeszła?
Czy [...]

 29 marca 2020 roku, godz. 21:30  2,1°C
Edytowano  29 marca 2020 roku, godz. 21:31

Adaś 29 marca 2020

Moje dni są teraz puste, moje życie się skończyło. Udaję, że żyję. Udaję, że się śmieję, że słucham, że odpowiadam na pytania. Każdego dnia czekam na znak, na gest. Żebyś wyzwolił mnie z tego ciemnego lochu, w którym mnie zostawiłeś i żebyś mi powiedział dlaczego to zrobiłeś.
Dlaczego mnie porzuciłeś?
Teraz już wiem ,że w tą miłość nie wierzyłeś... Obiecałam cię kochać zawsze. "Będę cię kochać aż będę martwa"

Esmeralda Dyląg Esmi
 30 marca 2020 roku, godz. 9:49

Nie był Ciebie wart. Popłaczesz kilka dni i zapomnisz. Cytujac Dawidka P. „Przeciez doskonale wiesz - patrzymy tylko w dobra strone”. Posluchaj sobie Dawidka, obejrzyj Shreka II, napij się jakiegos piwa, albo jak wolisz wodki i zjedz cos dobrego. Pozdrawiam, Esmunia.

 29 marca 2020 roku, godz. 20:00  1,0°C

" Niepewność przyszłości "

29.03.2020
Niedziela

Niedzielny czas, myślę co dalej.
Staram się żyć ciekawie, zrobić coś dla drugiego człowieka. Przecież to zrozumiałe, że nie żyję - żyjemy tylko dla siebie. Niepewność przyszłości - boli.
Jeszcze bardziej bolą ograniczenia zamknięte w ramy czasu. Jesteśmy tu tylko na chwilę. Tyle ograniczeń w naszym życiu - tyle niepewności.
A człowiek - człowiekowi - wilkiem.
Złość we mnie jest ogromna. Pewnie jest to spowodowane brakiem słońca. Za oknem deszcz od rana, wczoraj wszystko bławatkowo - [...]

 29 marca 2020 roku, godz. 17:37  1,0°C

29.03.2020r(niedziela)

Słońce, góry, górale, góralki, psy, koty. Wszystko wylega na pole, bo jest słonecznie, choć nie za ciepło. Ale widzę grillują, palą ogniska, chodzą w podkoszulkach z krótkimi rękawami. Gwarno. Dzieci dokazują. Dorośli się radują. My siedzimy dzisiaj w domu i nie byliśmy nawet w ogrodzie, bo zimno jest mimo słońca. Rano padła informacja, że jest pierwsza potwierdzona zakażona osoba w powiecie, ale na stronie sanepidu jej nie ma. Nadal więc jesteśmy zieloną wyspą. W komentarzach ludzie piszą, że nie robi się [...]

 29 marca 2020 roku, godz. 17:25  2,9°C

23-29 marca

Ostatnie dni były dla mnie niezwykłą lekcją na temat życia i wartości. Dowiedziałam się co, lub też kto tak naprawdę podtrzymuje mnie przy życiu. Zebrałam się wreszcie na odwagę, choć walczyłam sama ze sobą przeszło tydzień. Nadal nie wiem co o tym wszystkim myśleć, ale dziękuję Buddzie, że pozwolił mi odnaleźć drogę. Teraz już wiem, że ja wcale nie lubię chipsów. Czuję się po nich jak po kąpieli w wannie smalcu. Wiem, że o wiele bardziej wolę zjeść czekoladę. Już nigdy nie popełnię tego błędu i nie [...]

Matteo Di Carlo Adrianna
 29 marca 2020 roku, godz. 18:38

Nie spodziewałam się tego. Dziękuję za pozdrowienia haha, czuję się wyróżniona.

 28 marca 2020 roku, godz. 21:35  3,1°C

" Mój Miły " X

28.03.2020

Mój Miły
Mój Jedyny!

Wczoraj Ci obiecałam, że napiszę coś wieczorem. Słowa dotrzymuję, żeby nie wiem co. Sam doskonale o tym wiesz. Uśmiecham teraz się. Ciekawe, czy Ty też uśmiechasz się.
Jestem ogromną szczęściarą i nie chodzi o magiczne uczucie, którym darzę Ciebie. Cudowny dar - cieszę się, że gdzieś tam...Ciebie mam. Dziękuję Panu Bogu za nie. Wdzięczna jestem jeszcze za to, że zyskałam kolejny dzień, że Mój Anioł i ja jesteśmy razem. Radość Bycia. Miłe uczucie troski, którego [...]

tallea asterja
 29 marca 2020 roku, godz. 12:58

skąd ten nick?

 28 marca 2020 roku, godz. 19:51
Edytowano  28 marca 2020 roku, godz. 20:34

28.03.2020r.(sobota)

Kwarantanna w domu z ogrodem i widokiem na Beskid Śląski oraz Żywiecki jest wiele znośniejszą niż zamknięcie w czterech ścianach mieszkania w bloku, lecz słowa Kasi Kowalskiej o córce sprawiają, że mądry zrozumie i wierzę w nas naród, który wierzę nie posłucha wieszczeń filozofa w randze profesora i nie wyjedzie w góry i nad morze oraz nie wyjdzie na ulicę demolować sklepy. Wierzę, że wieszczem jest nam lekarz profesor Łukasz Szumowski i jego do końca epidemii będziemy
karnie słuchać.

Kolumny wojskowych [...]

 28 marca 2020 roku, godz. 16:45  17,7°C

" Jestem rozrzutna "

28.03.2020
Sobota

Słoneczny dzień, na dworze tak, tak niebiesko.
Łąki skąpane w błękicie. Jezioro bajecznie wyglądało.
Dzisiaj większe zakupy zrobiłam.
Tak mi brakuje samochodu. Ehhh.
Większe problemy są na świecie.
Dzisiaj ...Mój Anioł lepiej się czuje.
Ona jedna martwi się, żebym nie zmarzła.
Kiedyś mnie to bardzo denerwowało, chciałam być samodzielna. [...]

fyrfle Mirek
 28 marca 2020 roku, godz. 20:51

Na polu, tak jak na dworze, też było niebiesko. Zachód był zaje... jak wschód. Zrobiłem zdjęcia. Szkoda, że na Cytatach nie można dodawać,wtedy naprawdę słowo miałoby skrzydła.

 27 marca 2020 roku, godz. 21:12

" Mój Miły " IX

27.03.2020

Mój Miły
Mój Jedyny!

Ciężką noc miałam - obie miałyśmy - nie było lekko.
Nie martw się Mój Miły, dzisiejszy dzień był spokojny. Co noc przyniesie - jest dla mnie zagadką.
Tak sobie myślę, że w chwili gdy dusza moja przepełniona jest żywą boleścią, a noce nasze są czarne, tak strasznie czarne i ciężkie, okropnie ciężkie. I takie puste, oddzielnie spędzane.
Miłość nawet ta na odległość - może rozświetlić je, te najgłębsze, najstraszniejsze ciemności - tak - ona rozświetlić je potrafi.
Myśl o tym świetle - tej nocy.
Moje uczucie do Ciebie niezmiennie trwa, niech ono rozświetla Twoją mroczną noc. Niechaj - tej nocy w Twojej wyobraźni - będę Ja.
Wiem, że nie jest Ci lekko - też masz problemy ze snem.
W myślach przytulam Cię.
Melodie niech Cię kołyszą do snu.
Kończę pisanie już.
Pozdrowień Mój Miły moc Ci ślę.
Spokojnej nocy, a jutro rankiem - koniecznie uśmiechnij się i cudownie rozpocznij swój dzień. Słońce niech Ci będzie towarzyszem. Samych radości Ci z rana życzę, wieczorem coś Ci napiszę.

Czekoladowa Ja

Nowo dodane teksty

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

kilkanaście minut temu

Esmeralda Dyląg skomentował(a) tekst są ręce które [...] autorstwa diagonalny

kilkanaście minut temu

Esmeralda Dyląg skomentował(a) tekst ...w kontekście [...] autorstwa diagonalny

kilkanaście minut temu

Esmeralda Dyląg skomentował(a) tekst kąkol w pszenicy, [...] autorstwa diagonalny

kilkanaście minut temu

diagonalny skomentował(a) tekst ...w kontekście [...] swojego autorstwa

kilkanaście minut temu

diagonalny skomentował(a) tekst są ręce które [...] swojego autorstwa

kilkanaście minut temu

diagonalny skomentował(a) tekst kąkol w pszenicy, [...] swojego autorstwa

ok. pół godziny temu

Maverick123 skomentował(a) tekst Spotkanie z drugim [...] swojego autorstwa

ok. godzinę temu

scorpion wypowiedział(a) się w wątku Czego aktualnie [...], którego autorem jest Radziem

ok. godzinę temu

Esmeralda Dyląg skomentował(a) tekst Spotkanie z drugim [...] autorstwa Maverick123

ok. 2 godziny temu

Esmeralda Dyląg skomentował(a) tekst kąkol w pszenicy, [...] autorstwa diagonalny