2 maja 2010 roku, godz. 20:55  5,9°C

For Alice ...

Chciała aby jej życie się zmieniło, żeby choć na chwilę zaświeciło w nim słońce ... Czy tak wiele wymagała? Tylko, a może aż odrobiny szczęścia. Czuła wielki smutek, jeszcze nigdy nie było jej tak źle. Czy da radę coś zmienić w swoim życiu, czy nadal będzie wpadała w czarną dziurę rozpaczy?
W tej chwili czuła, że nie ma nic, gorzkie łzy spływały po jej policzkach, chyba cierpienie to jej drugie imię. Co dzień uparcie próbowała zmienić swoje życie, każdego wieczoru kładła się spać z postanowieniem, że [...]

Seneka 18 Gerard
 2 stycznia 2011 roku, godz. 10:50

"Jutro znowu wstanie nowy dzień"...i może wszystko zmienić...:).

 2 maja 2010 roku, godz. 19:38  5,7°C

Żeby nie żałować

Przeszło ostatnio kilka takich dni, kiedy uleciało ze mnie zupełnie powietrze, kiedy ani śladu ochoty, energi, śmiechu nie mogłem w sobie znaleźć, kiedy wyrosła nagle na droze jakaś ciemna góra i nijak ominąć sie juz jej nie dało. Coś złego sie wydarzyło, nawarstwiały sie problemy, ktoś bardzo ważny zawiódł, ktoś inny zrobił coś potwornie głupiego i zabolało, mocno zabolało. Tylko jedna wtedy myśl- nie mam już sił. Złość, wściekłość nawet wobec wszystkich i wszystkiego. Bez cienia sił i ochoty, by w [...]

Quelle Aneta
 3 maja 2010 roku, godz. 14:09

ładne i ciekawe ;)

 2 maja 2010 roku, godz. 16:21  8,6°C

1.05.2010

-Był pierwszym i jedynym Mężczyzną, którego tak pokochałam...-zamyśliła się...- wiesz...tylko On wieczorami czekał, aż zasnę, żeby móc po prostu na mnie patrzeć..
BYŁ po prostu BYŁ, pomagał mi zasnąć i zapomnieć o kłopotach, nie oczekując nic w zamian. Czasem opowiadał mi o swoim życiu. Czasem płakał, ukrywał swoje łzy między dłońmi, bo wiedział, że nienawidzę jak płacze. Jeśli już płakał - ja płakałam z Nim. Pamiętam jak byłam w niebezpieczeństwie, chciał mnie obronić, może to śmieszne, ale przeze mnie złamał obojczyk, tak bardzo nie chciał, żeby to mi coś się stało. Dziś myślę, że gdyby nie On nie miałabym takich pięknych wspomnień... Za tyle rzeczy powinnam być Mu wdzięczna, za tyle sekund, minut, dni, nocy, porażek, uniesień powinnam Mu podziękować, a jednak jestem egoistką... Wiesz, był pierwszym i jedynym Mężczyzną, którego tak zraniłam... gdybym mogła cofnąć czas, wolałabym żeby nigdy mnie nie poznał . - zamknęła oczy, a spod powieki popłynęła jej łza .

[ pewnie nie rozumiecie, ale musiałam to z siebie wyrzucić tu nie chodzi o oceny

karolinapaw92 Karolina
 8 maja 2010 roku, godz. 1:13

Dałaś mi tym wiele do przemyślenia...
I mylisz się...wiele osób Cię rozumie.

Dziekuję Ci za to opowiadanie;)

 1 maja 2010 roku, godz. 19:07  2,8°C

Nigdy!

- Przecież On cię podrywa! - mówiła jej najlepsza przyjaciółka.
Faktycznie, można by było tak powiedzieć. Zawsze prawił jej miłe komplementy, zajmował jej miejsce w autobusie, patrzał na nią ukradkiem. Kiedyś złapał ją za dłoń i zapytał cicho: " Gdybym powiedział Ci, że Cię kocham... Co byś odpowiedziała?". Wtedy roześmiała się głośno. Nie, nie dopuszczała do siebie nawet takiej myśli.
Pewnego dnia wysłał jej wiadomość na gadu- gadu:
" Muszę Ci coś powiedzieć. Dłużej tego nie będę ukrywał... [...]

bary9207 Bartek
 19 maja 2010 roku, godz. 1:57

czekam na ciąg dalszy :)

 1 maja 2010 roku, godz. 16:29  15,8°C

Egzamin Gimnazjalny 2010

Leżałem we własnym łóżku. Jak się tu znalazłem? Niewiem, jedyne co pamiętam to to, że obudziła mnie mama - Olek! budź się! egzaminy są!
- Że co?
- Testy dziś masz!
- Acha.
Moja ręka zamaszystym ruchem zanurkowała pod łóżkiem. Złapałem za leżącą tam puszkę po pesi:
- Nie to, kurde!
Macałem dalej, złapałem za skarpetki:
- O fu, kurde, znowu nie to!
Wreszcie wymacałem coś oślizgłego i obrzydliwego. Wyciągnąłem to na powierzchnię łóżka. Była to książka "TESTY - Ćwiczenia dla gimnazjalistów". [...]

Wojak Aleksander
 2 maja 2010 roku, godz. 14:05

Lidl Krasińskiego. http://drobimeks.blox.pl/html. Dziękuję za miłe komentarze (:

 1 maja 2010 roku, godz. 1:46  1,2°C

Cienka granica

Ona planowała swój ślub od 4 roku życia. Wiedziała, czego pragnie od samego początku. Prosto, ładnie, skromnie, z miłością. Co z tego, że nie chciała nic kontrowersyjnego? Czy to źle? Ona pragnęła tylko poczucia bezpieczeństwa i gorącego uczucia, lojalności.
On był jej przeciwieństwem. Wygadany, rozrywkowy, dusza towarzystwa żyjąca chwilą. Sam sobie wyznaczał granice, ustalał zasady. Zawsze pewny siebie, zawsze dostawał to, czego chciał.
Ale mimo to, połączyła ich niezwykła więź. Coś, co było nierozerwalne [...]

marfefta Michalina
 3 maja 2010 roku, godz. 1:29

Ona powiedziała "nie", bo on zrobił z najważniejszego dnia w ich życiu przedstawienie. Przecież "pragnęła poczucia bezpieczeństwa" a nie szopki z własnego ślubu.

 30 kwietnia 2010 roku, godz. 13:03
.
 30 kwietnia 2010 roku, godz. 00:23

Ja

Idzie sobie oberwaniec. W przetartych spodniach i niedziałającym suwakiem w kurtce. Rękawiczki ma podarte. Nawet okulary wyglądają już na stare i rozwalone. Ma pełno dziur. Ale nie w sercu. Nie w duszy.
Idzie sobie Oberwaniec. W ręku zwykła bułka którą je w drodze donikąd. Ale jest szczęśliwy jak nikt w tym mieście. Ma przecież wszystko a nawet więcej niż potrzeba.

 29 kwietnia 2010 roku, godz. 23:49  0,0°C

Historia pewnego człowieka

Rozdział drugi.
Prawdziwe życie zaczął na początku liceum, ale żeby zrozumieć główny problem tego człowieka trzeba się cofnąć na chwilę jeszcze do czasu gimnazjum do czasu kiedy poznał pewną dziewczynę. Nie wiedział do końca co się wtedy stało, nie mógł o przestać o niej myśleć przez... No w sumie około miesiąc, a na tamten czas myśleć tyle o jednej rzeczy to było dla niego strasznie dużo... No nic po miesiącu zapomniał, inne sytuacje przesłoniły, a jako, że nie spotykał tamtej dziewczyny to 'zapomniał'... Potem przyszło liceum, nowi znajomi, nowi przyjaciele... Jakimś sposobem nie wiadomo kiedy(nawet nie wiem czy dobrze to sytuuje czasowo) zaprzyjaźnił się z grupką ludzi z klasy ogólnie nazywanej 'palaczami' i była to silna więź. Można by dużo opowiadać, ale ja wole przejść dalej, do sytuacji która zmieniła jego życie... Do sylwestra 2008/2009...

Ivelios Paweł
 15 czerwca 2012 roku, godz. 00:01

Ale takie są przyjemniejsze

 29 kwietnia 2010 roku, godz. 23:09  10,2°C

Pocałunek...

-No to co? Pa? - zapytał.
-Pa. - odpowiedziałam i przytuliłam się do Niego.
Nawet przez kurtkę czułam ciepło bijące od Jego ciała. Odchyliłam się lekko, żeby spojrzeć na Jego twarz, jak zwykle była uśmiechnięta. Nadal trzymał mnie w talii. Patrzyłam w Jego duże, brązowe oczy. Patrzyły na mnie z wielkim uczuciem. Nikt jeszcze tak na mnie nie patrzył. Nie potrzebowałam usłyszeć słów, wiedziałam co chce mi powiedzieć.
-To co? Buzi? - w tym momencie się lekko zaśmiał.
Nie zdążyłam zareagować, a nasze usta się [...]

Oleczkaaa Ola
 30 kwietnia 2010 roku, godz. 23:00

bardzo fajne ;))

 29 kwietnia 2010 roku, godz. 19:46

Historia pewnej pięknej miłości

Na skórze gardła poczułam ostry koniuszek noża. Wiedziałam, że wystarczy jedno pociągnięcie a krew rozlałaby się po trawie, mieszając z delikatną wonią wiosny. Zdawałam sobie sprawę, że jeśli bym tylko chciała, byłabym w stanie zrobić coś, na co nikt nie miałby wpływu. Dłoń mi drgnęła i byłam gotowa pociągnąć, ale przed oczami stanęły mi twarze najważniejszych dla mnie osób. Mama, tata, Ola, Krystian. Zaskoczeniem dla mnie było pojawienie się Miłosza. Znaliśmy się tylko kilka dni a on w chwili [...]

 28 kwietnia 2010 roku, godz. 23:02  1,2°C

Siewca

Opowiadanie dedykuję wszystkim, których kocham.
Najczęściej dedykacja jest dla jednej osoby, ale ja
Nie chcę, by ktoś czuł się pokrzywdzony, więc
Dedykuję wszystkim, bo więcej nie będzie – jestem za leniwa.
Paulina

Siewca

Szedł wolno. Ubrany w czarny płaszcz, stonowane kolory. Był wyniosły - lecz nie dumny, poważny – ale umiał żartować, nieznośny – jednak miał nienaganne maniery. Można by powiedzieć szlachcic dzisiejszych czasów, lecz chyba nie, nie taki był nasz bohater – dżentelmen, ale nie szlachcic. [...]

Dorek Dorothy
 30 kwietnia 2010 roku, godz. 19:29

Bardzo mi się podoba ;)

 28 kwietnia 2010 roku, godz. 14:24

Noc myśli

Leżałam na boku, przy świetle lampy. To była kolejna nieprzespana noc. Ziewnęłam. W tym momencie sen był mi niezbędny, jednak za żadne skarby nie potrafiłam go na sobie wymusić. Spojrzałam na zegarek. Była 3 nad ranem. Bóle brzucha i wymioty nie pozwalały mi zasnąć. Już nie pamiętam o czym wtedy myślałam. Może o Tobie, może o tym co teraz robisz, czy śpisz...Istnieję opcja ,że w ogóle nie zawróciłam sobie głowy Twoją osobą.
Cierpiałam. Nie mogłam sobie znaleźć miejsca. Każdy róg poduszki nie był [...]

 28 kwietnia 2010 roku, godz. 12:58  2,3°C

Wiatr

A ona szła. Wiatr bawił się jej włosami, rozwiewał je w każdą stronę świata. Jej biała sukienka falowała, jak fale na oceanie. Była szczęśliwa. Słyszała swoje imię w szumie wiatru. Bose stopy dotykały zielonej trawy. A ona szła, dalej, bez odpoczynku. Przyjaciółka Słońca.

dygotka Dygotka
 28 kwietnia 2010 roku, godz. 14:24

Podoba mi się.

 28 kwietnia 2010 roku, godz. 2:41

“Córce idącej do szkoły”

W tym zeszyciku, obłożonym

w gazetę, gdzie są moje wiersze,

wypiszesz imię niezbyt prosto,

Ty, uczennica klasy pierwszej.

Białe litery na tablicy

to świt, co z nocy się wyłania. [...]

Nowo dodane teksty

Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza, opowiadania lub felietonu, pisz.

W przeciwnym razie godnie milcz.

kilkanaście minut temu

Febus wskazał(a) tekst Tyle naszej władzy nad [...] na kandydata do tekstu dnia, autor: fyrfle

kilkanaście minut temu

Febus skomentował(a) tekst bez serca też można [...] autorstwa giulietka

ok. godzinę temu

fyrfle wskazał(a) tekst bez serca też można [...] na kandydata do tekstu dnia, autor: giulietka

ok. godzinę temu

fyrfle skomentował(a) tekst Tak jak kwiaty [...] autorstwa AnnMaria

ok. godzinę temu

yestem skomentował(a) tekst bił mnie przepił [...] swojego autorstwa

ok. 3 godziny temu

Spettro wypowiedział(a) się w wątku Ostatnia litera, którego autorem jest eyesOFsoul

ok. 3 godziny temu

Spettro wypowiedział(a) się w wątku Zapytam, odpowiem [...], którego autorem jest eyesOFsoul

ok. 3 godziny temu

Bujak Bogusław skomentował(a) tekst Człowiek jak dzwon. Im [...] swojego autorstwa

ok. 4 godziny temu

szpiek skomentował(a) tekst Nie ro­zumiem [...] autorstwa kati75

dzisiaj, godz. 14:11

scorpion wypowiedział(a) się w wątku Czego aktualnie [...], którego autorem jest Radziem