4 czerwca 2021 roku, godz. 17:23 15,9°C

Księga Rodzaju 24,59-63

"Wypuścili więc Rebekę, siostrę swoją, wraz z karmicielką jej, i sługę Abrahama wraz z jego ludźmi" Czyli wypuściła więc rodzina Nachora, brata Abrahama Rebekę siostrę swoją z rodu Sema, wraz z niańką Rebeki i sługą Abrahama wraz z jego ludźmi, którzy byli ze sługą Abrahama "I błogosławili Rebece, mówiąc do niej: Siostro nasza, rozmnóż się w niezliczone tysiące, a potomstwo twoje niech zdobędzie grody wrogów swoich" Czyli i swoją wolę wypełniła rodzina Nachora, brata Abrahama w Rebece, siostrze swojej mową słów- nośnik informacji zamieszczony w czasoprzestrzeni: Siostro nasza, rozmnóż się w niezliczone tysiące potomstwa, które zdobędą miejsca zamieszkania nieprzyjaciół swoich "Wtedy Rebeka i służące jej wstały, wsiadły na wielbłądy i ruszyły za tym mężem" Czyli wtedy gdy pobłogosławiła Rebece rodzina Nachora, brata Abrahama, wtedy Rebeka dziewczyna z rodu Sema i służące jej wstały z miejsc, wsiadły na wielbłądy i ruszyły w drogę za sługą Abrahama "Tak zabrał sługa uw Rebekę i odjechał" Czyli takie były okoliczności zabrania przez sługę Abrahama Rebeki, dziewczyny z rodu Sema, którą Wszechmogący Bóg przeznaczył na żonę dla Izaaka, syna Abrahama, i odjechał sługa Abrahama do pana swojego "A Izaak, który mieszkał wtedy w ziemi Negeb, wracał od studni, zwanej Studnią Żyjącego, który mnie widzi" Czyli a Izaak, syn Abrahama, który mieszkał wtedy w ziemi Negeb na południu ziemi kanaanejskiej, wracał od studni, zwanej Studnią Żyjącego, który mnie widzi i słyszy wykonywanie naszej woli, i wykonywanie woli tego, który się urodzi (Rdz.16,14) "I wyszedł Izaak, aby się pomodlić pod wieczór na polu. A gdy podniósł oczy, zobaczył, że nadciągały wielbłądy" Czyli i wyszedł Izaak, aby mówić słowa do Wszechmogącego Boga przed zachodem słońca, na otwartej przestrzeni. A percepcją zobaczył, że w kierunku pola nadciągały wielbłądy (Rdz.24,59-63)

yestem yestem
 5 czerwca 2021 roku, godz. 22:43

Czyli to ja jestem sprawcą fal, wibracji - nośników informacji, tych zakłócających Twoje naukowe odkrycia? :D Najbardziej przeraziły mnie konsekwencje. :D
A co ja takiego neguję? :) I jaki system to upośledza? :D
Pewnie tego nie wiesz, ale nauka wciąż odkrywa kolejne karty historii, obala stare teorie,
zmienia naszą wiedzę na temat tego, co było, jest i będzie.
Nadal namawiam, abyś zajął się Koranem.
Nie "idź na łatwiznę". :)

Zebulon Z. 6 czerwca 2021 roku, godz. 9:21

@yestem
Skoro negujesz i manipulujesz rzeczywiste fakty biblijne - instrukcję życia w systemie. I kpisz z destrukcyjnych falowych zakłóceń, które czynisz w systemie, za które na pewno poniesie się wieczną śmierć w tunelu uczynków swoich, udowodniony naukowo i empirycznie.

yestem yestem  6 czerwca 2021 roku, godz. 19:11

Powinieneś jednak podjąć leczenie... :(
Niczego, co jest faktem nie neguję, nie manipuluję. To Twoja działka.
Robisz to z upodobaniem.
Zwracam jedynie uwagę na tępotę umysłową, która zamiast do światłości prowadzi do fanatyzmu. A śmiercią wieczną mnie nie strasz, bo ze strachu przed nią właśnie wibrują Twoje łydki, a żołądek falowo zaciska tunel z przełyku. :)

Zebulon Z. 7 czerwca 2021 roku, godz. 9:25
Edytowano 7 czerwca 2021 roku, godz. 9:27

@yestem
Według ciebie, jak zaistniał świat materialny, nazwany umownie. Brak odpowiedzi będzie dowodem, że piszesz o swojej tępocie umysłowej, wskazując innych.

yestem yestem  7 czerwca 2021 roku, godz. 22:42

Ani odpowiedź, ani jej brak niczego nie dowodzi, może świadczyć o tym, że ktoś nie ma ochoty odpowiadać na Twoje pytania, albo odpowie Ci cokolwiek.
Trzeba być niemiłosiernie tępym, żeby tego nie wiedzieć.
Jest wiele teorii powstania wszechświata, naukowych i religijnych, ale odechciało mi się z Tobą dyskutować, póki nie podejmiesz leczenia.
Pozdrawiam.

Zebulon Z. 8 czerwca 2021 roku, godz. 10:11

@yestem
Proszę uzasadnić dlaczego "podjąć leczenie" Brak uzasadnienia będzie pomówieniem, które jest pod paragrafem. Przestań pisać o sobie, wskazując innych.

yestem yestem  9 czerwca 2021 roku, godz. 20:37

O to należy zapytać stosownego doktora.
Znam paragrafy dostatecznie dobrze, by wiedzieć, że żaden brak uzasadnienia nie jest pomówieniem. Jestem też wyczulony na manipulację, więc daruj sobie.
Miłego wieczoru.

Zebulon Z. 10 czerwca 2021 roku, godz. 9:45

@yestem
Mylenie pojęć może wskazywać na zaburzenia intelektualno-duchowe. Bo lekarz diagnozuje, a sądy uzasadniają wyroki. Ty natomiast bez uzasadnienia wydajesz niesprawiedliwe wyroki. Używasz również zasłyszanego frazesu, który jest dowodem podatności na psychomanipulację.

yestem yestem  11 czerwca 2021 roku, godz. 3:08

Mylenie pojęć może wskazywać na pracowitość. Ten się nie myli, kto nic nie robi.
Z zaburzeniami lepiej iść do doktora, ja nie pomogę.
Sądy nie są po to, by wydawać sprawiedliwe wyroki. Mają wydawać wyroki zgodne z prawem, a to stanowione jest przez ludzi. Człowiek, jak już wiemy, omylny bywa. Używanie zasłyszanych frazesów może świadczyć o lenistwie, o niedostatecznej wiedzy, o podatności na psychomanipulację, a także o próbie manipulowania innymi osobami. U Ciebie stawiam raczej na to ostatnie.
To Cię bawi? Sprawia frajdę, kiedy ktoś o mniejszej wiedzy daje się wpuszczać w maliny? :)
Dobrej nocy. :)

Zebulon Z. 12 czerwca 2021 roku, godz. 9:20

@yestem
Negowanie i manipulowanie rzeczywistymi i rzetelnymi faktami biblijnymi, zbieżnymi z odkryciami nauki jest zbrodniczym kłamstwem, sabotażem i psychomanipulacją globalną. Nawoływaniem do czynienia destrukcyjnych falowych zakłóceń w systemie - źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci, za które na pewno poniesie się konsekwencje. Niesprawiedliwie byłoby, gdyby nie byłyby ponoszone konsekwencje, za świadomą destrukcje ekosystemu.

yestem yestem  13 czerwca 2021 roku, godz. 21:11

Rozbawiłeś mnie, z trudem opanowałem pęcherz. :D
Dawno nie czytałem tak zmanipulowanego tekstu.
Ale dla własnego dobra powinieneś się przebadać. :))
Swoją drogą, nie sądzisz, że nieroztropnie jest używać pojęć, których się do końca nie rozumie? :))

Zebulon Z. 14 czerwca 2021 roku, godz. 9:09

@yestem
Czyni destrukcyjne zakłócenia w systemie - źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci, na które wskazuje całe stworzenie. Świadomie i z premedytacją ziając nienawiścią, która jest jednostką chorobową. I przewrotnie wskazuje innych.

Zebulon Z.
 5 czerwca 2021 roku, godz. 19:35
Edytowano 5 czerwca 2021 roku, godz. 19:36

@yestem
Wersety biblijne są rzetelnie tłumaczone zgodnie z odkryciami nauki, gdyby były tłumaczone według uznania, nie byłyby zgodne z odkryciami nauki. Negowaniem czynisz destrukcyjne falowe zakłócenia w systemie, za które ponosi się konsekwencje.

yestem yestem
 4 czerwca 2021 roku, godz. 21:26

Tym razem bez żadnych słów, dźwięków, wibracji - nośników mowy? Dziwne. :)
A kiedy zaczniesz z Koranem?
Pozdrawiam. :)

Zebulon Z. 5 czerwca 2021 roku, godz. 9:46

@yestem,
Nie bądź podłym, bo tłumaczone wersety są według ich znaczenia. Biblia jest instrukcją życia w systemie. Natomiast Koran nie jest instrukcją życia w systemie.

yestem yestem  5 czerwca 2021 roku, godz. 14:37

Nie jestem podłym. To piękne, że czytasz, że szukasz sensu, że dociekasz faktów, powiązań, że starasz się tłumaczyć innym to, co Ci się wydaje.
Księga Rodzaju jest raczej Księgą historyczną, niż instrukcją życia.
Koran? Jak najbardziej jest instrukcją życia, życia według islamu, który pewnie niedługo opanuje świat. Czytaj, studiuj, wyciągaj wnioski, ale nie dokładaj do tego, co zostało napisane, bo... "Bogaty niechaj nie dołoży, a ubogi - nie ujmie" skoro wolisz Stary Testament.
Pozdrawiam. :)