6 czerwca 2022 roku, godz. 9:01 49,5°C

bzdety

- Wiesz, możesz pozwolić, by strach i niepewność rządziły twoim światem. Możesz grać bezpiecznie, stawiać na sprawdzone rozwiązania, nie podejmować zbyt wielu wyzwań. Grać bezpiecznie i co lepsze, doskonale wiesz, do czego Cię do zaprowadzi, jak będzie wyglądać Twoje życie. Możesz żyć w tej bezpiecznej, sprawdzone, przetestowanej otoczce. Ale czy takiego życia chcesz? Głęboko - tak. To zrozumiałem - każdy chce wygodnego, bezpiecznego życia. To jest część ludzkiej mentalności. Tacy są ludzie. Ale czy chcesz być jak inni? Pewnie, że chcesz. Poczucie tożsamości, poczucie przynależności to ważne elementy ludzkiej mentalności. Ale powiedz, po co, w takim razie snujesz te wszystkie wizje? Po co snujesz plany i skupiasz uwagę na tym, co wykracza poza wygodne, znane, przeciętne i łatwe. Bo chcesz czegoś więcej. Czasem to ciężko uchwycić. Bo to coś, co wykracza poza mentalność. To coś, co poza tą mentalność musi wykraczać, żebyś Ty mógł zmienić swoją mentalność. Jeśli zostawałbyś wyłącznie na poziomie ludzkiej, ogólnej, przeciętnej mentalności, niczego nie zmienisz. Dlatego wykraczasz swoimi myślami, by następnie wrócić do tej mentalności po to, by podjąć decyzję, czy zamierzasz żyć w tej mentalności, czy podejmiesz walkę, zaczniesz się starać, stopniowo, krok po kroku dokonasz transformacji własnej osoby, byś świadomie mógł przekroczyć własne ograniczenia, naleciałości i osiągnął coś więcej.

I to jest coś, co przeraża, bo wyruszasz w podróż bez mapy. Wyruszasz po omacku, wyruszasz bez zabezpieczenia, wyruszasz w obliczu przeciwności, w obliczu braku logiki, w obliczu czegoś, co sprawia, że wiesz, że nie postępujesz rozsądnie. Bo rozsądek nie jest czymś, co skłonne jest podejmować ryzyko. Dlatego nie możesz być rozsądny. Musisz być świadomy tego, co chcesz osiągnąć. Każdego dnia powtarzać sobie, że jest to możliwe. Rozwijać w sobie wiarę, pozytywne schematy, wartościowe nawyki.

I nie będzie łatwo. Będziesz się poddawał, upadał, płakał i cierpiał. Ale to jest element niezbędny do tego, byś stał się silniejszy, pewniejszy siebie, nabrał szacunku do własnej osoby, poznał smak zwycięstwa nad samym sobą, poznał, jak wspaniałym uczuciem jest duma z tego, co zrobiłeś, z tego, że podjąłeś walkę, że wygrałeś.

Masz tylko jedno życie i co zamierzasz z nim zrobić? Grać bezpiecznie? Wstawać rano i robić przede wszystkim pieniądze? Bo dają poczucie bezpieczeństwa? Chcesz być niewolnikiem systemu, pieniędzy, czy chcesz być wolny, niezależny, silny? Jeśli tak, nie możesz robić tego, co robią inni. Musisz robić to, co Cię przybliża do tego celu. Musisz stać się szalony, musisz stać się opętany swoim celem, zapatrzony w swój cel. Musisz pracować nad sobą każdego dnia. I chociaż nie masz pojęcia, czy podołasz, dokąd Cię to zaprowadzi, jedno jest pewne - Twoje życie się zmieni. A jeśli będziesz nad nim pracował, zmieni się na lepsze. Musisz tylko zaufać sobie. Musisz zaufać, że życie, które jest Ci dane, otrzymałeś w formie daru. Otrzymałeś jako coś wspaniałego, wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju. A jeśli zechcesz wykorzystać je jak najlepiej, życie będzie Ci wdzięczne za szacunek, który mu okazujesz. Ale Ty musisz być wdzięczny za życie, za doświadczenia, za ból, cierpienie, marzenia i cele. Wdzięczny za to, co robisz, w jaki sposób robisz i w jakim celu to robisz. Musisz być tego świadomy, musisz cały czas mieć to na uwadze, skupiać swoje myśli na tym, co istotne, ważne.

Tutaj pojawią się opinie do tekstu autorstwa Jacob_Filth, gdy tylko ktoś skomentuje tekst wyświetlony na tej stronie.