21 września 2022 roku, godz. 15:15 17,5°C

To tylko początek

1. To nie człowiek posiada rzeczy, a rzeczy posiadają człowieka.

2. Odpuszczenie jest zjawiskiem emocjonalnym, oznacza brak emocjonalnej relacji. Nie odpuszczamy sobie czegoś lub kogoś, a samych siebie, którymi emocjonalnie jesteśmy w zetknięciu z danym obiektem.

3. Ludzie za bardzo wierzą w emocje, ponieważ nie są w stanie opierać swojego zachowania na poglądach, charakterze, doświadczeniu.

4. Ufać sobie i wierzyć we własne możliwości, to często robić rzeczy, bez zrozumienia powodów, dla których wykonuje się czynności, rozumiejąc jednak, że jest to część procesu.

5. Wiedza ogłupia. Dlatego ogólny, łatwy dostęp do wiedzy jest szkodliwy.

6. Ludzie nie odróżniają wyrażania opinii i poglądów od wylewania swoich frustracji i uprzedzeń.

7. Ludzie, których utrzymuje się na wysokim poziomie stymulacji emocjonalnej i seksualnej są o wiele bardziej podatni na wpływy.

8. Ludziom wpaja się ideę wygodne życia, ponieważ prawdziwe życie, to pełne i bogate, także duchowo, związane jest ze sporym dyskomfortem psychicznym.

9. Wszyscy dookoła mówią o tym, jak spore jest zużycie energii elektrycznej i poziom zanieczyszczenia, a sporą część odpowiedzialności za to sprowadza się na zwykłych ludzi i konsumentów. Nikt nie mówi na temat zużycia energii, której potrzebują serwerownie, czy urządzenia potrzebne do utrzymania social medial, kryptowalut, czy sektora pornograficznego.

10. Żyjemy w kłamstwie. Jeśli jakaś opinia jest opinią ogólną, jest niczym więcej jak kłamstwem, którym karmi się ludzi.

11. Niszowe opinie są odrzucane, bo obnażają kłamstwo.

12. Ludzie są istotami duchowymi. Wiara ludziom jest potrzebna. Człowiek potrzebuje wiary do tego, by żyć, ale też istnieć. Załamanie w sektorze religijnym w wielu częściach świata doprowadza ludzi do skrajności. Skrajne zagubienie rodzi skrajne poglądy, skrajne poglądy dążą do dominacji. Dominacja skrajności staje się fanatyzmem. Fanatyzm pociąga ludzi, bo daje im poczucie wyższości. Równość nigdy nie istniała i nie będzie istnieć. Jedyna równość, jaką człowiek może osiągnąć, to współpraca i świadomość podziału na role i zadania.

Tutaj pojawią się opinie do tekstu autorstwa Jacob_Filth, gdy tylko ktoś skomentuje tekst wyświetlony na tej stronie.