29 kwietnia 2017 roku, godz. 21:35 13,8°C

Tęskni się za małymi rzeczami

Tęskni się za małymi rzeczami. Drobnymi okruchami zachowań, które uzupełniają codzienność.
Tęskni się za sposobem, w jaki przeciągał się, wstając z łóżka, za leniwym uśmiechem, gdy szeptał „Dobranoc” i nerwowym poprawianiem włosów przed wyjściem.
Tęskni się za detalami, którymi kolorował szare dni. Jak wtedy, gdy zwiększał głośność radia, bo wiedział, że właśnie leci moja ulubiona piosenka. Jak gonił mnie z ręcznika po łazience, śmiejąc się do łez, bo właśnie ochlapałam go wodą, myjąc zęby.

Nie ma związków idealnych. Nie ma ludzi doskonałych. Jest za to miłość, która sprawia, że i ludzie, i związki, pomimo swojej nie perfekcji, stają się piękne. Być może, sama miłość nie zawsze wystarcza, ale bez niej... Bez niej wszystko inne jest niewystarczające, niezależnie jak dobre mogłoby się wydawać.
Dlatego tęskni za tymi najmniejszymi błahostkami. Głupstwami, które tak niezawodnie pokazywały mi jasno i wyraźnie, nie używając słów: "jestem, kocham cię, pragnę cię, chcę tylko ciebie". Małe rzeczy budują wielkie uczucia.

Wiem, że on też je dostrzegał. Nieczęsto przyznał się do tego na głos, zaledwie parę razy wymsknęło mu się podczas późnych rozmów: że uwielbia sposób, w jaki zakręcam włosy na palec, gdy jestem zamyślona, że zawsze zaraz po wyjściu na balkon, podchodzę do barierki i wychylam się nieznacznie, stając na palcach, że tak dziwnie trzymam widelec, jak jem, a on wciąż nie może zrozumieć, jak to jest, że nie wymyka mi się spomiędzy palców...
On też będzie tęsknił. Bo, nawet gdy przestaje się kogoś kochać, nawet gdy się nie płaczę przy rozstaniu, tęskni się za małymi rzeczami.

Te drobiazgi zostają w nas na zawsze. Błahostki, które nie wydają się wyjątkowe, a których później tak namiętnie szuka się w innych ludziach. Najbardziej tęskni się za niewielkimi wyznaniami, przepełnionymi prawdziwą szczerością.

Tęskni się za tym, co było, a być może już więcej nie wróci. Za małymi rzeczami.

Papużka unaware
 30 kwietnia 2017 roku, godz. 11:22

Tęskni się za tym kim kiedyś był, a już teraz nie jest... :)
Uśmiechnij się i żyj... ładnie napisane.