18 czerwca 2022 roku, godz. 15:04 44,0°C

/bzdety/

Codzienne zmiany, które są wynikiem pracy, działania, powszednieją, podobnie jak codzienność, która jeszcze jakiś czas temu jawiła się, jako coś nowego, z uwagi na zmianę sposobu działania, zachowania, teraz staje się niczym więcej, a standardowym dniem codziennym. Nie tak dawna ekscytacja, która płynęła z doświadczenia zmiany - przemija.
Jej miejsce zajmuje pustka, wraz z nim zniechęcenie. Jeszcze nie tak dawno odczuwalna motywacja i ekscytacją tracą na wyrazistości. Tracą na swojej pierwotnej mocy. Pojawia się miejsce na kolejny krok, kolejną cegiełkę, kolejną lekcję, kolejny, ważny moment w życiu, który determinuje dalsze działanie, przekłada się na jego efektywność, nadaje sensu i kierunku codziennym działaniom w bardziej fundamentalny sposób.

Zmiana, której doświadczasz, z łatwej do odczucia w skali codzienności, ustępuje miejsca dłuższemu odcinkowi czasu. Uczysz się, że nie wszystko dzieje się z dnia na dzień, nie wszystko jest na wyciągnięcie ręku tu i teraz. Potrzeba cierpliwości, wytrwałości, skupienia. Patrzysz na przemianę z perspektywy tygodnia i dawna ekscytacja powraca, bo wiesz, że utrzymując działanie, stosując się do myśli, które są wynikiem pracy i świadomość, osiągniesz zamierzony rezultat. Ciężka praca, którą wkładasz w swoją przemianę, przyniesie rezultat. Upływ czasu przestaje być czymś, co przeraża, upływ czasu staje się czymś, co podnieca, ekscytuje, dodaje mocy i skrzydeł. Bo jeśli płyniesz razem z czasem, oznacza to, że sam upływ czasu przybliża Cię do realizacji Twojego celu.

otoko
 19 czerwca 2022 roku, godz. 19:08

"Dopiero kiedy przestaniesz ciężko pracować,
znajdziesz czas na zarabianie pieniędzy'.

Jacob_Filth Jot  20 czerwca 2022 roku, godz. 8:46

W sumie to mogę na razie napisać tylko "hmmm"

otoko 21 czerwca 2022 roku, godz. 10:51

Widocznie, to jeszcze nie Twój czas Jakubie.
Powodzenie!

Jacob_Filth Jot  21 czerwca 2022 roku, godz. 12:21

Być może :)
chociaż jako tako ten wpis nie dotyczył zarabiania :P

otoko 21 czerwca 2022 roku, godz. 14:52

Ja tak naprawdę też nie o zarabianiu, ale o samozadowoleniu, pracy nad sobą, upływającym czasie, który trzeba Dobrze wykorzystać, bo...
przyjdzie zniechęcenie do jakiejkolwiek zmiany.

Jacob_Filth Jot  21 czerwca 2022 roku, godz. 14:59

Myślę, że tak, czy inaczej przyjdzie, bo raczej to proces naturalny, ważniejsze chyba jest, na jak długo zagości i na ile się zadomowi