5 września 2020 roku, godz. 11:37 13,9°C

Zagubieni w Raju

Była piękna słoneczna pogoda jak każdego dnia Adam i Ewa biegli przez pole zakochani, trzymając się za ręce. Raj jest, Światem doskonałym miliardy razy większym od ziemi a każda jego część jest inna dlatego mogli oni zwiedzać na okrągło i poznawać wszystko od początku od nowa tak jakby znowu się rodząc i tak bez końca dlatego też w Raju żyje się wiecznie. Pewnego razu Adam i Ewa spotkali tam pierwszych innych ludzi w Edenie i wtedy zaczął się problem i różne pomysły co nie wróżyło niczego dobrego. Mieszkańcy Edenu uzgodnili, że skoro Raj jest Światem doskonałym to dlaczego Bóg zabronił ludziom opuścić Eden ostrzegając ich, że za Edenem jest to świat cierpienia, świat, w którym występuje śmierć, choroby i cierpienie. Postanowili więc zobaczyć sami jak wygląda poza Rajem ten inny świat, bo inaczej nigdy nie dowiedzieliby się co jest poza Królestwem Bożym. Podeszli więc pod drzewko gdzie nie powinni podchodzić i zerwali owoc zła opuszczając Eden zamieszkując na ziemi poznając zło i życie w grzechu. Bóg ostrzegał wiele razy Adama i Ewę, ale pozwolił im jednak odejść mówiąc, że kiedy zrezygnują już ze zła i życia w grzechu na ziemi, które poznali i któremu dali początek to mogą, znowu powrócić z powrotem do Edenu Królestwa Bożego gdzie żyć będą wiecznie. Wszystko to, co Bóg powiedział, okazało się prawdą na ziemi ludzie poznali, to czego wcześniej nie znali, zaczęły się choroby, ból i cierpienie i w końcu nadchodziła śmierć, której wcześniej nie znali. I tak jak powiedział Bóg się potwierdziło, że to, co jest w Królestwie Bożym trwa wiecznie to, co zaś występuje, poza Rajem Światem Bożym umiera.

Krzysztof K.
 5 września 2020 roku, godz. 20:22

Sol 8 Możesz być daleko i wierzyć na swój sposób dla mnie kto jak wierzy nie ma to żadnego znaczenia najważniejsze jest aby wierzyć w Boga i aby nie dać się oszukać i nie ulec złu podążając tą fałszywą drogą. Bo co z tego jeżeli ktoś wierzy w Boga a będzie podążał drogą, która prowadzi do piekła taka droga niestety oddziela człowieka od Boga i od życia w Raju.

Sol 8 ines
 5 września 2020 roku, godz. 20:12

Krzysztofie przeczytałam Biblię 3 razy może to nie jest dużo ale znam dosyć dobrze Ją i moje poglądy odbiegają od Twoich. Każdy z nas inaczej czuje i odbiera słowo Boże. Ja szanuję każde odmienne zdanie na ten temat :) zawsze się cieszę jeśli mogę czegoś się nauczyć i nie jest to sprzeczne z moją natura :) ale od Twoich przekonań jestem daleka :) Miłego :)

Krzysztof K.
 5 września 2020 roku, godz. 20:05

Sol 8 nie wszystko jest napisane w Biblii np; nie ma tego, że są ludzie, którzy widzieli Boga albo np; nie ma tego, co powiedział Bóg albo Jezus, że gdy ludzie odrzucą na ziemi zło, gdy odrzucą życie w grzechu to powrócą wtedy z powrotem do Raju. Ludzie wierzą w Boga ale zapominają o tym, że są dwie drogi jedna którą przedstawia nam Bóg a druga droga zła o której wszyscy zapominają droga, która ma oddzielić człowieka od Boga i od życia w Raju pokusy którym ludzie ulegają od pokoleń oddalając się od życia wiecznego w Królestwie Bożym.

Sol 8 ines
 5 września 2020 roku, godz. 19:46

Może i masz racie :) nie mnie o tym decydować i oceniać :) moim wzorem jest Biblia. Wierzę w Boga ale nigdzie się nie doczytałam Twojego opisu. Masz prawo do swoich poglądów jak każdy z nas :) Miłego :)

Krzysztof K.
 5 września 2020 roku, godz. 19:38

Sol 8 Jest jeden Bóg i jeden Raj Świat Boży w którym mieszka Bóg tylko ludzie wierzą na różne sposoby i podzieleni są na różne wiary. Kiedy ludzie odeszli z Edenu i zamieszkali na ziemi byli wtedy jedną wspólnotą dopiero gdy zło podzieliło ich na ziemi rozeszli się po świecie i w podzielonym świecie zaczęli walczyć ze sobą zaczęli prowadzić wojny myśląc, że walczą z wrogiem a walczyli sami ze sobą niszcząc swój gatunek człowieka na ziemi. Wierzyć w Boga to trzeba również potrafić odróżnić co pochodzi od Boga a co od zła aby pomyłkowo nie wybrać drogi, która prowadzi w tym przeciwnym kierunku niż jest Raj czyli drogi, która prowadzi do cierpienia.

Sol 8 ines
 5 września 2020 roku, godz. 19:29

hmmm dziwne bo znam Biblie i mam ją :) ale nie doczytałam takich informacji no ale rozumiem są różne poglądy i wyznania :) miłego :)

Krzysztof K.
 5 września 2020 roku, godz. 19:26

Sol 8 To nie jest fantazja to jest na faktach autentycznych coś co wydarzyło się naprawdę w rzeczywistości.

Krzysztof K.
 5 września 2020 roku, godz. 19:23

Zebulon Zebulonowicz W Edenie nie można być zagubionym no chyba, że ktoś chce opuścić Raj aby spróbować gdzieś innego życia w innym świecie.

Sol 8 ines
 5 września 2020 roku, godz. 19:20

Jeśli fantazja to ok :) bo z faktami to niema nic wspólnego. Pozdrawiam.

Zebulon Z.
 5 września 2020 roku, godz. 15:07

@Krzysztof Kowalski
Proszę o korektę tytułu opowiadania, bo w Edenie - raju, nie można być zagubionym.