27 marca 2021 roku, godz. 16:49 22,0°C

Księga Rodzaju 22,8-11

"Abraham odpowiedział: Bóg upatrzył sobie jagnię na całopalenie, synu mój. I szli obaj razem" Czyli Abrahama odpowiedzią była mowa słów: Bóg Wszechmogący upatrzył sobie jagnię na całopalenie synu mój. I szli razem ojciec z synem, którego miał złożyć na całopalenie na górze Moria. "A gdy przybyli na miejsce, o którym mu Bóg powiedział, zbudował tam ołtarz i ułożył drwa" Czyli a gdy Abraham z Izaakiem przybyli na górę Moria w Salem - Jeruzalem, o której Abrahamowi powiedział Bóg Wszechmogący, zbudował Abraham na górze Moria ołtarz - budowla czteronarożnikowa ograniczająca przestrzeń, na której Abraham ułożył drwa na całopalenie. Immanentny świątynnemu systemowi ofiarniczemu, który zbuduje Salomon na górze Moria w Jeruzalemie (2Kron.3,1) "Potem związał syna swego Izaaka i położył go na ołtarzu na drwach" Czyli potem gdy zbudował ołtarz związał syna swego, jedynaka swego i położył Izaaka na ołtarzu całopalenia na drwach "I wyciągnął Abraham swoją rękę, i wziął nóż, aby zabić syna swego" Czyli i wyciągnął Abraham swoją rękę - zewnętrznie ukształtowany funkcjonalnie rodzaj informacji, i wziął nóż, aby zabić syna swego, jedynaka swego Izaaka "Lecz anioł Pański zawołał nań z nieba i rzekł: Abrahamie ! Abrahamie ! A on rzekł: Otom ja ! " Czyli lecz posłaniec Boga Wszechmogącego zawołał z nieba - miejsce poza czasoprzestrzenią na Abrahama i rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji, umownego imienia dwukrotnie powtórzonego Abrahamie ! Abrahamie ! A Abraham rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji, mowy słów: Otom ja jest ! (Rdz.22,8-11)

Zebulon Z.
 28 marca 2021 roku, godz. 10:26

@Ketonal5G
Jak według ciebie, zaistniał świat materialny, umownie nazwany. Proszę o szczegóły.

Ketonal5G falkon  29 marca 2021 roku, godz. 21:19

Nie będę tobie robił wykładów z fizyki molekularnej i innych dziedzin nauki. Musisz sam sięgnąć do opracowań naukowych, opartych w większości na doświadczeniach i dowodach. Jeśli wolisz studiować księgi objawione, to twoja sprawa. żyj sobie w świecie Abrahama i jego syna.
uważam, że tego typu portale nie są miejscem na publikacje. (jak wyżej)

Ketonal5G falkon
 27 marca 2021 roku, godz. 17:26
Edytowano 27 marca 2021 roku, godz. 17:39

Każdy porządny człowiek, powinien mieć w swojej bibliotetce, jakieś wydanie starego i nowego testamentu i kiedy zechce sięgać po nie.
Epatujesz fragmentami zazwyczaj starego testamentu i innymi tzw. przypowieściami. Dla mnie są to BAŚNIE spisane ileś wieków temu. Dziś mają się te "prawdy" jak to, że istnieję UFO. Motłoch ogłupiany jest przez tyle wieków i to jest porażka ludzkiego gatunku. Że nie może wyzwolić się na samodzielne myślenie. Tylko jest zaganiany jak baranki do zagrody, przez cwanego pastucha, który czerpie profity,
nie ponosząc żadnej odpowiedzialności.