14 czerwca 2022 roku, godz. 6:15 40,2°C

Samoświadomość to największa możliwość, jaką człowiek posiada
.
<>
.
<>
.
<>
.
<>
.
<>
.
<>
- Wiesz, zastanów się, co tak na prawdę zamierzasz? Dalej chcesz zamykać się w tym samym podejściu, w tych samych emocjach? Obwiniać ludzi dookoła za to, że czegoś nie zrobiłeś? Za to, że nakłaniali Cię do czegoś? Że chcieli, żebyś postępował zgodnie z ich przekonaniem? Że chciałeś poświęcać im czas? Że nie miałeś kontroli nad sobą. Że zapomniałeś, co jest Twoim celem? Zamierzasz żyć przeświadczeniem "gdybym". Chcesz żyć ideologią "gdybym". Gdybym tylko wtedy zrobił to, gdybym tylko podjął inną decyzję, gdybym tylko zagadał lub nie zagadał, gdybym robił to od tamtej pory, gdybym, gdybym, gdybym. Ale prawda jest taka, że tego nie robiłeś. Prawda jest taka, że podjąłeś złą decyzję. Prawda jest taka, że zapomniałeś, co się liczy dla Ciebie. W co wierzysz, jakie są Twoje przekonania. A teraz to powraca. Marzenia, przekonania, ambicje. A obok nich pojawia się gdyby. Bo jest Ci źle, smutno, czujesz się zły i sfrustrowany, bo mówisz sobie, gdybym to zrobił, może życie byłoby teraz inne. Gdybym robił to od tamtej pory, może życie wyglądałoby inaczej. Możliwe. Może tak by było. Ale nie możesz przewidzieć, czy wyglądałoby tak, jak sobie tego życzysz.
Ale wiesz, czego sobie życzysz. Wiesz, jakie życie chcesz wieść. Wiesz, ile bólu sprawia Ci to, że się czasem poddałeś, że sobie odpuściłeś, że zapomniałeś o tym, co istotne. Wiesz, jak bolesne są tego rodzaju doświadczenia. Odpowiedź teraz sam sobie, co zamierzasz z tym zrobić. Żyć ideologią gdybym? I wiesz, co zmieni się w Twoim życiu za parę lat? Nic. Za parę lat, gdy spojrzysz na tu i teraz, na moment, w którym teraz jesteś, będzie to samo, powiesz sobie, gdybym w tamtym momencie coś zrobił, moje życie byłoby inne. Ale nie zrobiłeś, bo żyłeś przeszłością. Żyłeś tym, czego nie zrobiłeś, a mogłeś, zamiast żyć tym, co możesz teraz zrobić. Chcesz się użalać nad sobą? Chcesz być zły na siebie? Chcesz doprowadzić do tego, że jedyna, bliska Ci emocja to nienawiść do własnej osoby? Pozwolisz sobie zawieść własną osobę. Odpuścić, bo wcześniej czegoś nie zrobiłeś. Coś nie udało Ci się zrobić? Coś zawaliłeś? Może to był Twój sprawdzian, który oblałeś. Ale masz szansę na poprawę tej oceny. Masz szansę na zmianę, ale musisz dokonać tej zmiany teraz. Nie możesz zmienić tego, co było. Nie możesz zmienić tego, jakie konsekwencje niesie ze sobą przeszłość. Ale możesz zmienić przeszłość, która jest jeszcze przed Tobą. Możesz zmienić przeszłość, która się jeszcze nie wydarzyła. O czym chcesz myśleć, wstając z łóżka. Jakie chcesz mieć wspomnienia. Jaki dzień chciałbyś przeżyć, by myśleć o nim z dumą i zadowoleniem. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, swoją przeszłość, samego siebie, możesz zmienić tylko przeszłość, która jeszcze nie nadeszła. I możesz zrobić to tylko tu i teraz. Tylko w tej chwili.
Ale musisz być czujny. Musisz być wrażliwy. Musisz być skupiony. Spora część Twoich myśli dzieje się w sposób automatyczny. Po prostu pojawia się w głowie. To kwestia nawyków. Musisz być czujny, żeby wiedzieć, kiedy przeszłość, której nie lubisz przejmuje nad Tobą kontrolę. Ale to Ty masz kontrolę nad przeszłością. Nad tą, która jest już za Tobą, nad tą, która ma ciągle wpływ na Ciebie. To Ty decydujesz, na jak duży wpływ pozwalasz.

Jak chcesz poradzić sobie z trudnościami dnia codziennego, teraźniejszego, jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z przeszłością? Z czymś, co już nie istnieje, przeminęło. Jak długo zamierzasz żyć w toksycznym związku z samym sobą. W bezwartościowej relacji, która sprowadza Cię do parteru?

OGRODY-MARZEŃ Ola. M.
 15 czerwca 2022 roku, godz. 1:22

Życie bez samoświadomości - klapa.
Błąd za błędem i jeszcze trudno je naprawić. Klapa sprowadza do parteru i windy brak :-) p
A dalej ciemna piwnica :-) p

Ja bym tak streściła :

Ty decydujesz, jesteś i bądź Kimś we własnym życiu.

Aleś się Poeto pytań nastawiał :-) p
Nie zasnę dzisiaj :-) p

Jacob_Filth Jot  15 czerwca 2022 roku, godz. 6:18

Przepraszam :P