kukaczka Marlena
 24 listopada 2021 roku, godz. 20:14
Edytowano 24 listopada 2021 roku, godz. 20:16

..ojj przyda się (mnie), trwanie w pustce, w takim niczym dla siebie, jest smutne, trudne, upokarzające i tylko rani wszystkich a siebie najbardziej.
Siebie samą,.najtrudniej przeprosić..

Odys syn Laertesa dandeLion  24 listopada 2021 roku, godz. 22:49

Ksiądz Piotr w którymś ze swoich kazań/konferencji ładnie też tłumaczy dlaczego takie momenty są potrzebne. Bo nie oszukujmy się ale często sami sobie na takie dramaty nierozumnie pracujemy, tudzież opatrzność chce nas czegoś nauczyć, uczulić, albo od czegoś odwieść (uratować), a w jeszcze innych wypadkach pobudzić do większych rzeczy gdzie najpierw, właśnie, musimy stanąć w prawdzie o sobie samym a potem się dosłownie przeprosić.
Pozdrawiam ✋

ODIUM Imię? Takie, jakie mi nadasz.
 24 listopada 2021 roku, godz. 19:20

Uwielbiam Pawlukiewicza. Szkoda, że nie powie już nic nowego. 😥

Odys syn Laertesa dandeLion  24 listopada 2021 roku, godz. 23:04

Od jakiegoś czasu, choć słucham od bardzo dawna, słyszę same nowości... Zresztą nie tylko z jednego dorobkiem tak mam. Wydarzenia w życiu, lektura, zasłyszane rozmowy lub pojedyncze słowa, nie zawsze układają się od razu w logiczny ciąg. Ale nauczyłem się że nie ma przypadków w życiu i wszystko jest ważne (coś znaczy - taka parafraza z ks Bozowskiego bodajże).
Kto wie co jeszcze usłyszę przy następnej okazji. Ostatnio nawet szukać za bardzo nie muszę, bo z kim nie pogadam, czego nie wysłucham lub przeczytam, na bieżąco do mnie gada, odpowiada na pytania/problemy. Okazuje się że wystarczy tylko zamilknąć, zapanować nad "własnym rozumem" i słuchać.
Pozdrawiam ✋

ODIUM Imię? Takie, jakie mi nadasz.  25 listopada 2021 roku, godz. 00:06

Ja bardzo długo słuchałam łapczywie, choć nawet nie uznaję autorytetu księży ani nie jestem wcale religijna. Nie zwracałam uwagi na to, kim jest, ale na to, co mówi, a mówi pięknie, mądrze, zabawnie... i zgodnie z prawdą. Dlatego podbił szturmem moje serce. Tematy iście psychologiczne, czyli bardzo życiowe, odpowiadające moim zainteresowaniom.

Pozdrawiam. Dobrej nocy. :-)

Odys syn Laertesa dandeLion  25 listopada 2021 roku, godz. 21:35

Kiedyś o mało nie zostałem antyklerykałem. Moja wiedza na temat Kościoła i jego dorobku ograniczała się do sensacji i skandali. To co dobre uważałem za wyjątki ludzkiego, wybitnego rozumu (jako fascynat kantyzmu). Traktowałem objawienie bezosobowo, jako kolejną filozofię. Szczyt myśli ludzkiej. Wiedzę, która miała dać mi "kontrolę" (przewagę informacyjną) nad tym co życie przynosi... Od Pawlukiewicza zaczęło się inne podejście do religii, kościoła i wiary... Nie jest łatwo, ale warto. Nie wyobrażam sobie życia poza Kościołem, i odkrywam jego dorobek na nowo.

ODIUM Imię? Takie, jakie mi nadasz.  27 listopada 2021 roku, godz. 11:21

Mnie sprawy religijne nie interesują, a Boga nienawidzę, ale nie przeszkadza mi to słuchać, kiedy inni, choćby ksiądz, mądrze mówią.
Pawlukiewicz ma sporą wiedzę o życiu, niezafałszowaną. Pewnych rzeczy typowo kościelnych nie uznaję, ale w jego wykładach to mi nie przeszkadza. Nigdy nie miałam do czynienia z kościołem ani mieć nie będę, bo mnie zupełnie nie przekonuje.

Odys syn Laertesa dandeLion  28 listopada 2021 roku, godz. 11:09

Ależ Pani ma do czynienia z Kościołem właśnie, i z Bogiem... Bo to co ks Pawlukiewicz mówi, to po prostu dorobek innych 'ludzi Kościoła" przed nim. Nie wymyśla tu żadnego koła 😁 On tylko dobiera do tej mądrości współczesne przykłady 🙂
Pozdrawiam ✋

ODIUM Imię? Takie, jakie mi nadasz.  28 listopada 2021 roku, godz. 15:16

Nie sądzę. To, o czym mówi Pawlukiewicz, współbrzmi ze wszystkim, co wiem z psychologii i filozofii. Księża dziś mają spore zaplecze psychologiczne. Nigdy żaden kościół nie miał mojego poparcia, ale mądre spostrzeżenia życiowe już tak.