kati75 Kati
 10 kwietnia 2020 roku, godz. 12:01

Mariusz oczywiście ,że nie było!

kati75 Kati
 10 kwietnia 2020 roku, godz. 11:54

Jurku może teraz się coś zmieni,po cichu liczę na to.Nic nie dzieje się bez przyczyny.Z każdej lekcji trzeba wyciągnąć wnioski.Ja osobiście jeszcze wierzę w ludzi ;-)trzymaj się zdrowo;-)

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 9 kwietnia 2020 roku, godz. 15:17

Sądzicie, że dawniej społeczeństwo było bardziej empatyczne?

yetick Jerzy
 9 kwietnia 2020 roku, godz. 14:56

Tak, świat podąża w kierunku zero jedynkowych ocen dokonywanych przez sztuczną inteligencję, zimnej kalkulacji i pozbawionego empatii społeczeństwa. Jak dla mnie ciekawie to nie wygląda..

kati75 Kati
 8 kwietnia 2020 roku, godz. 20:17

Ale nikt nie zareaguje jak nagrywa,ludzka głupota nie uważasz?Ja też mam obawy w jakim kierunku to społeczeństwo,szczególnie młode będzie
tworzyc ten świat.Chyba z perspektywy smartfona

yetick Jerzy
 8 kwietnia 2020 roku, godz. 20:06

Teraz nie ma milczenia obojętności.. Zamiast pomóc większość wyciąga telefon i nagrywa nawet czyjąś agonię by na Y.T. chapnąć jak najwięcej lajków.
To inna forma obojętności podparta chęcią wyeksponowania sensacji i na tym gruncie zdobywania popularności na portalach społecznościowych. Jacy ludzie takie czasy, z obawą patrzę w przyszłość..

kati75 Kati
 7 kwietnia 2020 roku, godz. 17:52

Jest ok Mariusz;-)

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 7 kwietnia 2020 roku, godz. 17:46

Sorry Kati za spam, ale lubię rozmawiać z ludźmi otwartymi na inne poglądy.

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 7 kwietnia 2020 roku, godz. 17:43

Teraz to chyba zbyt dosłownie moje słowa są internowane. Co do relacji z Jezusem i to tak między słowami:
"I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście [...]

kati75 Kati
 7 kwietnia 2020 roku, godz. 17:27

Artur ja wiem, że Ty wiesz ,że ja wiem;-)D Miłego i Tobie;-) jeśli chodzi o moją myśl,to związane było z pewną sytuacją ,której doświadczyłam.Na pewno każdy czasem widzi coś takiego ,ale tego nie zauważa.Czasem może nieświadomie choć myśl jest raczej o tym."Ktoś kogoś krzywdzi a ty nie reagujesz!"Odchodzisz,zostawiasz,odwracasz głowę,udajesz ,wypierasz to ,jest to świadomie związane ze strachem(niektórzy tym się tłumaczą).ale nie ma nic gorszego od znieczulicy wobec krzywdy ludzkiej.W rozważaniach o tym czy ktoś jest dobry ,to już zeszło po dodanym cytacie przez Mariusza,choć tego nie dotyka moja myśl.Chodzi bardziej o ludzką zwykłą empatię,to co napisane w Biblii odzwierciedla nie te czasy choć zachowania,emocje i wszystkie cechy charakteru człowieka nie zmieniły sie na przestrzeni lat.Choć cieszę się ,że nie ma samosądów albo obrzucania kogoś kamieniami i wieszania na krzyżu.Choć teraz hejt stał się takim narzędziem ,ale to już inny temat dyskusji.Dziękuję Panowie za Wasze opinie;-)

yestem yestem
 7 kwietnia 2020 roku, godz. 17:03
Edytowano 7 kwietnia 2020 roku, godz. 17:04

Kati, wiem, z tą kopertą to był tylko żart. :)
Miłego popołudnia. :))

Mariusz, chyba zbyt dosłownie to interpretujesz.
Pewne relacje z Chrystusem miał też Judasz, miał Piłat, miał Herod i wielu innych, natomiast nie miał ich raczej jakiś dobry człowiek żyjący w innych czasach, albo na innym końcu świata. Może Jezus był optymistą? :)
Liczył, że ludzie będą się starać, choć nie zawsze im się uda?
Pewien Piotr trzy razy stchórzył, zanim zapiał kogut. ;)
Czasami więcej napisane jest między słowami i bywa to świętsze od samych słów.
Pozdrawiam. :))

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 7 kwietnia 2020 roku, godz. 16:28

Wg Biblii (np.końcówka listu do Filipian) wszyscy, którzy mają relacje z Chrystusem są świętymi, choć niejeden Kościół ma inne zdanie.
Myślę, że Jezus był realistą i wiedział że wszyscy zgrzeszą, stąd do nieba można wejść po znajomości, a nie tylko przez wypełnianie przepisów, co nikomu się nie udało.
A i wg Biblii tchórze nie wejdą do królestwa niebieskiego- Ap. 21,8

kati75 Kati
 7 kwietnia 2020 roku, godz. 10:46

https://www.cytaty.info/aforyzm/dobrojestwkazdym.htm Artur to prawda bez czynów nie można tego okazać,a koperta to zwykłe przekupstwo nie dobroć.Dzięki za odkurzenie tej myśli ,pozdrawiam Was;-)

yestem yestem
 7 kwietnia 2020 roku, godz. 1:05

Kati,
Ktoś kiedyś powiedział, że po czynach można poznać, czy jakaś osoba jest dobrym człowiekiem. Jak nie ma czynów, to... może chociaż... kopertę zostawiła? ;)

Mariusz, tak myślisz? A produkcja świętych idzie pełną parą... ;)
To po co się tyle nacierpiał? Dla kogo? Dla tych leni śmierdzących i tchórzy pachnących nielepiej? Możliwe. A może tylko był takim niepoprawnym optymistą i liczył na to, że jednak jakiś wredny szuj pobłądzi i przez pomyłkę trafi do nieba? ;)

Miło się z Wami gawędziło.
Dobrej nocy. :))

szpiek Mariusz, Belzebiusz
 6 kwietnia 2020 roku, godz. 22:13

"Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg."
Jezus Chrystus, Biblia tysiąclatka