1 sierpnia 2022 roku, godz. 11:22 24,3°C

Jedyną, faktyczną wartość posiada praca nad samym sobą, którą wykonuje się niejednokrotnie w sposób mozolny.

Umiejętność ta wymaga elastyczności, przede wszystkim w myśleniu, postrzeganiu, czy podejściu. Także przy okazji poddawania realiom własnych celów.

Z reguły główny cel nie ulega zmianie. Przede wszystkim dlatego, że główny cel jest równie mglisty, co konkretny. Do jego realizacji potrzeba odpowiednich kroków, etapów, sposobu działania, strategii. I wszelkie zmiany zachodzą najczęściej na poziomie własnego podejścia do realizacji, strategii działania, czy sposobów działania, których kluczowym elementem są efektywność, ale również rozwój, jaki wnoszą do życia człowieka. Wiedza, którą przekazują, umiejętności, które pozwalają rozwijać.

Dlatego istotnym elementem takiej pracy jest umiejętność codziennej refleksji nad tym, co człowiek danego dnia zrobił, w jaki sposób to zrobił, jaką wiedzę z tego czerpie, czego mógł się nauczyć dzięki temu o samym sobie lub danej dyscyplinie. Jednocześnie warto sprawdzić, na ile dana czynność przybliża do realizacji celu, na ile jest elementem, który warto wprowadzić na stałe. Warto także pamiętać, że szereg działań, aby zaczęły przynosić rezultaty, wymaga czasu, cierpliwości, powtarzalności, sukcesywności.

Dlatego człowiek, który dąży do realizacji swojego celu zyskuje wolność. W dużej mierze dlatego, że uczy się życia samodzielnie, uczy się samodzielnie myśleć, jak też samodzielnie działać. A przez to staje się człowiekiem niezależnym.

Tutaj pojawią się opinie do tekstu autorstwa Jacob_Filth, gdy tylko ktoś skomentuje tekst wyświetlony na tej stronie.