_Dzwoneczek_ Alicja
 16 kwietnia 2012 roku, godz. 20:05

Myślę, że na nasz honor i godność największy wpływ mają rodzice. Rozmowy na temat własnej wartości i tego co w życiu ważne. Szkoła dodatkowo powinna kształtować w młodych ludziach to za co ogólnie uważne jest za ważne.

Don Majoresko Rafał
 15 kwietnia 2012 roku, godz. 22:20

Nie zgodzę się z tą myślą. W szkole co najwyżej można nauczyć się pewnej dawki kultury oraz próbować zrozumieć niektóre wydarzenia historyczne i systemy wpływające na epoki (chociaż to i tak w pigułce). Myślę że takie wartości jak honor czy też poczucie godności nabywamy poprzez doświadczenia które nas po części kształtują. Zgodzę się że musimy nabyć pewną wiedzę o "życiu". Człowiek powinien szukać pewnego rodzaju spełnienia w życiu. Dla jednych będzie to oddanie się Bogu, drudzy ponad wszystko będą krzyczeli że jest największą wartością jest naród inni że relacje społeczne.

Można tak wymieniać lecz nie zapominajmy że są ludzie którzy nie chcą szukać "wartości życiowych" i idą przez życie obojętnie. Choćby w szkole mówiono, na ulicy krzyczano, w domu proszono to i część pozostanie głucha i ślepa.
Pozdrawiam