28 listopada 2022 roku, godz. 23:42 2,3°C

HARRY POTTER - Okiem religioznawcy

Jaka jest moja opinia na temat serii Harry Potter? W kontekście afery katolików przeciwko tej marce?

Skrupulatnie przestudiowałem tom 1, i jestem w 100% chrześcijaninem, i wybitnym religioznawcą, bo mój poziom wiedzy naukowej i religijnej uczynił mnie wyjątkowym na skalę światową. Ale czy podzielam zdanie "kościoła"?

Moja opinia: Harry Potter absolutnie jest po stronie kościoła, z pewnością Podoba się Bogu. Przede wszystkim poprzedni papież Benedykt, mylił się, mówiąc źle o tych książkach. Jednakże.

Ludzie, którzy palą te książki, dla nich może to być pewien rytuał, okazania nawrócenia, ponieważ magia jest zakazana. Ludzie liberalni dzielą się na wiele kategorii, ale wśród nich są prawdziwi magowie i kultyści, czarownice i wiedzmy, takie prawdziwe, i żyjące w dzisiejszych czasach. Bywa, że ktoś z tego towarzystwa nawrócić się, wtedy pali księgi okultystyczne, i tak Pottera najczęściej też mają, bo jest w ich tematyce. Dlatego nie ma się co burzyć że książka jest palona, to normalne. Jednakże ja w imieniu KOŚCIOŁA, mówię, że Harry Potter jest absolutnie pozytywny.

Darsleje symbolizują Grzeszników, magia Wyraźnie symbolizuje w powieści Wiarę. Weseleje są typową przykładną rodziną katolicką, Potterowie też, sam dyrektor który okazuje się być gejem, ale trzyma się z dala od ideologii Tęczowej. Postać Hagrida, który jest wzorem uczciwości i delikatności czy Hermiony, która woli naukę od narkotyków, i ratowanie świata zamiast dzikich zabaw.

Naśladowanie postaci, na pewno jest grzechem, kupowanie różdżek z jest grzechem, ale samo czytanie tego i oglądanie, nie. Na koniec jako religioznawca, zdradzę dlaczego Bóg Stwórca, zakazał nawróconym magii i oczywiście żydom, warto wiedzieć jakie są tego przyczyny, bo jak to w religii prawdziwej bywa wszystko ma swoje naukowe uzasadnienie. Magia jest zakazana z powodu tego, iż zabobony i tradycjonalizm, konserwatyzm, hamuje rozwój człowieka. Przykład mamy w Europie, dzięki kościołowi wytępiliśmy z europy wiarę w bóstwa, tak, my chrześcijanie. Gdyby nie zostały wytępione wiedzmy i szamani, rozwój technologii i wiedzy naukowej by nie wystrzelił. Więc to nie są żary, z tą religią, ona jest bardzo ważna, i zalecam powstrzymać swoje ostre anty kościelne komentarze, bo świadczą o braku edukacji.

Magia naprawdę jest zła, nie tylko w religii ale i w nauce. I nauka i religia są zgodne że magia jest zła. Lecz jak mówiłem, są powieści i filmy, które, naprawdę przekonują ludzi do magii, prawdziwej, Harry Potter wykorzystuje magię jako tło, ozdobę, w symbolu Wiary, zgodnie z Pismem Świętym.

- polecam się Alex Rajzarian

stepbyson ifan
 28 listopada 2022 roku, godz. 23:53

Msza to obrzędy magiczne