...magda ...magda
 2 marca 2009 roku, godz. 18:17

Teraz tyle myśli-dylematów kłębi się w mojej głowie i czasem podchodze ze zbytnią euforią do niezbyt przemyślanych wniosków
Wybaczcie...;)

Mortuus Marcin
 2 marca 2009 roku, godz. 17:10

Shell point for you ; )
Mgdaleno: przesadzasz i to w sposób niebotyczny. W szczególności że ponad 90% katolików żyje mając w totalnej olewce ten cały dekalog, pomijając że wszystkie przykazania z dekalogu(i to tego opisanego w biblii, a nie w katechizmie, bo w katechizmie masz okrojoną ich wersję)są żywcem wyjęte z Egipskiej Księgi Umarłych - czegoś co powstało wieki przed biblią ;]
A świat by się nie załamał bo ludzie i tak nie żyją w zgodzie z przykazaniami egipskich bogów, co najwyżej wybuchłaby wielka wojna spowodowana przez fanatyków x)

Shell Aneta
 1 marca 2009 roku, godz. 16:16

Jeżeli Boga nie ma to nie ma, jeżeli jest to z tej całej biblii się pewnie śmieje.

...magda ...magda
 1 marca 2009 roku, godz. 15:00

Nawet jeśli Boga nie ma, Biblia jest stekiem historyjek, ale katolicy żyją w obłudzie, to i tak uważam, że wiara w Boga jest nizwykle potrzebna. Pomyśl ci wszyscy ludzie, którzy wierzą, mają swoje przykazania, przypowieści biblijne żyją według nich(i uważam, że histore tam zawarte nie opisują prawdziwych zdarzeń, lecz chodzi w nich bardziej o głębie, przesłanie itp. - z resztą tak mówił o nich kapłan na rekolekcjach ;]). I jak byś ich uswiadomił, że to wszystko jest ściemą to co by stało im na przeszkodzie by zacząć dajmy na to popełniać samobujstwa, czy myśleć tylko o sobie i dochodzić do celi po trupach? (nie mówie tu o przestępstwach bo jeszcze jest prawo, ale o zwykłym człowieczeństwie)

Ale sie rozpisałam ;) i pewnie troche przesadzam ;)

Mortuus Marcin
 28 lutego 2009 roku, godz. 20:22

W wyniku błędnego tłumaczenia oraz co za tym idzie interpretacji to niby ma byc jakiś upadły anioł, tak czy siak stworzony przez Biblijnego Boga, jest też wersja taka że po prostu oddzielił dobro od zła, jako że wcześniej był podobno tylko on wychodzi na to że też owe zło i nazwijmy go "Szatan" został przez niego stworzony. Chyba że utrzymujesz iż Biblijnych Bogów było więcej, co by się zgadzało z jednym z tłumaczeń - no i gównie z tym że biblia to zbitek legend i mitów z różnych kultur i religii przetworzona pod jednym sztandarem.

...magda ...magda
 28 lutego 2009 roku, godz. 17:08

Racja. Lecz ja jestem chrześcijanką. A myśl jest kierowana do tych, którzy obwiniają Boga za krzywdy im wyrządzone.
Na przykład holocaust; wielu ludzi mówi "czemu Bóg do tego dopuścił!?"

A po zatym Bóg nie stworzył sztana. On sam sie stworzył odwracając sie od Boga ;)

Mortuus Marcin
 28 lutego 2009 roku, godz. 00:14

Zależy w jakich Bogów wierzysz. Bo któż mi zabroni wierzyć w Bogów starożytnej Grecji czy Egiptu - są dokładnie tak samo mało prawdopodobni jak ten Biblijny. Co zaś się go tyczy... Podobno to on stworzył Szatana :> Choć tak naprawdę "święte księgi" zawierają kilka tego wersji.

rikardo rikardo
 16 kwietnia 2008 roku, godz. 14:57

Bardzo się cieszę z tych trzech wykrzykników po NIE, bo zbyt często i zbyt wielu właśnie Bogu przypisuje zło, które czynią, albo które ich spotyka.

A przecież źródłem zła jest przeciwnik Boga, Szatan Diabeł...