oszi3 Miki
 10 lutego 2021 roku, godz. 12:15

Ciekawy punkt widzenia. Polska na swojej ziemi powinna stawiać warunki korpokracji (obcym markom), a nie na odwrót.

szpiek Mariusz, Belzebiusz  10 lutego 2021 roku, godz. 16:08
MyArczi Artur  10 lutego 2021 roku, godz. 16:55

Nie Polska, a Polacy. Decyzja konsumentów jest ważniejsza niż decyzja z góry, bo jest dyktowana w sposób naturalny- nadmierne ingerencje Państwa prawie zawsze kończą się katastrofą.

oszi3 Miki  10 lutego 2021 roku, godz. 21:01

A Polska to nie Polacy?

MyArczi Artur  10 lutego 2021 roku, godz. 21:41

Interes Polaków jako narodu nie jest zbieżny z interesem polskiego rządu odkąd tylko sięgam pamięcią

oszi3 Miki  10 lutego 2021 roku, godz. 22:04

No tak, ale to nie zmienia faktu, że decyzyjność jest na ogół po stronie rządu, a nie przeciętnego Kowalskiego. Innym przypadku musiałby się zmienić cały system sterowania państwem.

MyArczi Artur  11 lutego 2021 roku, godz. 2:22
Edytowano 11 lutego 2021 roku, godz. 2:26

A gdzieś zaprzeczam temu, że decyzyjność należy do rządu? W żaden sposób nie koliduje to ze stwierdzeniem, że rządzącym nie po drodze z polskością. Jeśli Polak chce wybrać zagraniczne, bo zagraniczne jest lepsze to ma do tego prawo, a utrudnianie mu dostępu do lepszych dóbr, niezależnie czy są to media, usługi czy produkty, to nie ma nic wspólnego z polskością. Najlepszym wyjściem (nie tylko dla Polaków) jest uczciwa konkurencja. Dla przykładu patriotyzm ekonomiczny jest zjawiskiem praktycznie zawsze negatywnym z punktu widzenia konsumenta. Jeśli dla Polaka jest gorzej to pytam- jakie powinny być te warunki?

Generalnie myślę tak sobie, czy obaj tak samo rozumiemy myśl, pod którą piszemy? Bo ja ją rozumiem jako ironiczną odpowiedź na decyzję rządu w sprawie dodatkowego opodatkowania mediów zagranicznych.

szpiek Mariusz, Belzebiusz  11 lutego 2021 roku, godz. 7:14

Wielkość liter nie jest przypadkowa, Polska nie jest dla Polaków tylko dla polityków

oszi3 Miki  11 lutego 2021 roku, godz. 12:12

No nie koliduje, a ja nie zamierzałem niczego sugerować. Politycy to też Polacy, którzy NAS reprezentują to chyba oczywiste, ale jak mniemam nie wszystkich, da się uszczęśliwić, bo realia są, jakie są, przede wszystkim bez Polaków nie ma Polski. Życzę rodakom jak najlepiej pomimo tego, że potrafimy mieć trudne, a nawet ciężkie charaktery, ale jeszcze ciężej konkurować z kapitałem wielkich korporacji obcych mocarstw. Oni mają techniki manipulacji i przewidywania rynkowe, których zdecydowana większość z nas nawet nie jest świadoma. Jeżeli mówimy o zdrowej konkurencji — nie dajmy konkurować swoim dzieciom (firmom) z gigantami. Właśnie to uważam za zdrową konkurencję!;)

MyArczi Artur  11 lutego 2021 roku, godz. 18:31

Ja Ciebie rozumiem i ogółem się zgadzam, ale wracając do meritum jak Twój wpis ma się do kneblowania opozycji tylko po to, żeby kontynuować totalitarną politykę?

oszi3 Miki  11 lutego 2021 roku, godz. 21:14

Po pierwsze przesadzasz nazywając to totalitarną polityką, bo nie takie było pytanie, a po drugie nie będę się powtarzał.

MyArczi Artur  11 lutego 2021 roku, godz. 21:19

No tak, przecież przesadzam, choć ograniczanie mediów idealnie wpisuje się w definicje totalitaryzmu ;) przecież fakt, że wszystkie państwa totalitarne całkowicie kontrolowały media to zupełny przypadek! Cóż za apofenia panie myarczi

oszi3 Miki  12 lutego 2021 roku, godz. 19:29

Nikt nie mówi o kontroli mediów tylko o opodatkowaniu reklam. Ma to swoje plusy bo może nie będzie co 10 minut tyle reklam na niektórych kanałach, a konkurencja medialna i tak będzie jak zawsze jest. Czwarta władza zacznie płacić należne podatki od co...

MyArczi Artur  12 lutego 2021 roku, godz. 23:30

Uszczelnienie opodatkowania nie wymaga napieprzania kolejnej bezsensownej ustawy. Czyli chodzi o kasę? Według prognoz z nowego podatku do budżetu ma wpłynąć 800mln złotych. Aktualnie w TVP wpompowano już prawie 5mld, więc wytłumacz mi, bo może nie rozumiem, gdzie przepraszam bardzo jest ta oszczędność? Na przewaleniu publicznych pieniędzy na bzdurne partyjne rozgrywki, propagandę i premie dla kolesi?

"nie będzie co 10 minut"
Nie, wręcz przeciwnie, reklam będzie więcej, żeby zrekompensować straty. Do tego według aktualnej propozycji po łapach dostanie się kinom, rozumiem, że o to chodziło? :)

oszi3 Miki  13 lutego 2021 roku, godz. 21:31

:) Bez sprzecznie chodzi o pieniądze... Z tego, co wiem to wpompowali 2mld, mimo wszystko to zbyt astronomiczna kwota, nawet jeśli chodzi o wizerunek. Ok, ok co do reklam tutaj masz rację, ale wiele kanałów w ten sposób straci na oglądalności. Ma to swoje plusy, zamiast siedzieć przed TV, więcej osób inaczej zacznie spędzać czas...

onejka onejka
 10 lutego 2021 roku, godz. 11:40
Edytowano 10 lutego 2021 roku, godz. 14:17

„ Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”
Najwyżej ją zrujnujemy...