kuloodporna kamizelka...kulokropkowa
 6 stycznia 2021 roku, godz. 23:37

Dałabym uśmiech z rana.....dobre słowo......dałabym-podała rękę pomocną......dałabym to co mogłabym dać......dałabym tyle na ile mnie stać......każdego dnia ......do końca życia od tylu lat daję.....więc dałabym......uśmiech z rana..........dobre słowo......................................iitd.......:)

zielonakredka ula a może marta
 6 stycznia 2021 roku, godz. 13:53

Ofiara w postaci pieniędzy najbardziej ma popyt. I to w każdej instytucji publicznej i w domowym zaciszu i na ulicy. Chleba dzisiaj nikt nie chce ani okrycia. Myślę, ze więcej życzliwości i zrozumienia innych.
Kacper przedstawiany jest najczęściej jako ofiarujący mirrę Afrykańczyk, Melchior - jako dający złoto Europejczyk, a Baltazar - jako król azjatycki przynoszący do żłóbka kadzidło.
Dary to symbole, a zwyczaj święcenia złota i kadzidła tego dnia wywodzi się z przełomu wieków XV i XVI wieku. Okadzano nim domy i obejścia, w celu wygonienia wszelkich chorób i nieszczęść. Kredę zaś zaczeto poświęcać w XVIII wieku. Co roku 6 stycznia na drzwiach wejściowych wypisuje się: "C+M+B / K+M+B" oraz rok. Litery te nie pochodzą od imion mędrców, jak niektórzy mylnie uważają. Są skrótem od łacińskiego życzenia "Christus Mansionem Benedicat" oznaczającego: "Niech Chrystus błogosławi temu domowi".

Miłego

maba Ewka... albo nie
 6 stycznia 2021 roku, godz. 13:25

Bardzo ważne pytanie.
Człowiek XXI wieku najczęściej daje pieniądze, a często najbardziej potrzeba, by podarował CZAS...